۱۲ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷

ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های نماز جمعه امروز تاکید کردند:

دولت و مسئولان با مردم صادقانه و مستقیم سخن بگویند

دولت و مسئولان با مردم صادقانه و مستقیم سخن بگویند
نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر استان تهران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  شبکه خبری تهران نیوز،  نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

 

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

امام جمعه موقت تهران: برخورد با متخلفان تبعیض‌بردار نباشد
آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران(۱۲ مرداد ماه ۹۷) ضمن توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی در ارتباط با مشکلات اقتصادی اظهار داشت: مشکل اقتصادی در فرهنگ، اخلاق، روحیه افراد جامعه و آرامش خانواده اثر می‌گذارد. مسئله اقتصاد از پایه‌های اساسی سعادت جامعه است.

وی افزود: آن چه که امروز مشاهده می‌کنیم و با آن مواجه هستیم، معلول غفلت‌ها، سوء مدیریت‌ها و عدم توجه به شرع در مدیریت کشور است. مدیر هم باید قوی باشد و هم امین. مدیر باید هم حفیظ و هم دانا باشد.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: مدیر باید فضای عمومی جامعه را به آرامش برساند، از کاهش ارزش پول ملی جلوگیری و امید را در جامعه ترویج دهد. مدیر باید از دل مردم بیرون بیاید و با اشراف فاصله داشته باشد.

آیت‌الله صدیقی با اشاره به مردمی بودن پیامبر گرامی اسلام(ص) ادامه داد: رسیدگی به محرومان همواره جزو اصلی‌ترین دغدغه‌های امامان و پیامبران بود. مسئولان باید دردِ حاشیه‌نشین‌ها، جنوب شهرنشین‌ها، ندارها و ورشکسته‌شده‌ها را بچشند و به میان مردم بیایند.

وی بر همین اساس بیان داشت: مسئولان باید درد مردم را از نزدیک لمس کنند. گذشته‌ها گذشته است و باید به فکر راه حل بود. ما اسم وضعیت فعلی را بحران و امری غیرقابل حل نمی‌گذاریم. ما از پیچ تاریخی و خطرناک دفاع مقدس آن هم با دست خالی و بدون امکانات گذشته‌ایم و از جنگ مهم اقتصادی فعلی هم عبور خواهیم کرد.

این عالم دینی به ارائه دو راه حل برای حل مشکلات اقتصادی اخیر پرداخت و گفت: نخست اینکه مسئولان باید مشکلات را فرصت تلقی کند. چشم مسئولان نباید به کفار باشد و نباید معطل امکانات بمانند. ما باید به صورت واقعی وارد میدان شویم و خود را در تیررسِ دشمنان ببینیم.

آیت‌الله صدیقی در ادامه افزود: تهدید دشمنان را باید فرصت تلقی کنیم تا به خودکفایی برسیم و از جوانان استفاده کنیم. در خودروسازی با این همه سابقه باز هم وابسته هستیم. تا حرف تحریم خودرو به میان می‌آید، هرج و مرج می‌شود. چرا باید این‌گونه باشد؟

وی برهه کنونی را بهترین موقعیت برای تکیه به دانشمندان داخلی و جوان دانست و عنوان کرد: برخی از مواد اولیه کارخانه‌ها و صنایع مهم وارداتی است و اکنون بهترین مهلت برای خودکفایی و تولید این مواد در داخل می‌باشد. مگر ما در ابتدا موشک داشتیم؟ در تجهیزات صنعت از جوانان استفاده کنید. ما جوانان متخصص داریم و من خودم فرهیختگان دانشگاه‌های شریف، تهران و علم و صنعت را از نزدیک دیده‌ام.

امام جمعه موقت تهران در ادامه به کارنامه درخشان نیروهای جهادی داخلی اشاره کرد و گفت: پالایشگاه “ستاره خلیج فارس” که امسال تاسیس شد، توسط برادران جهادی ما در قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) شروع به فعالیت کرد. خودکفایی کشور در تولید بنزین، جلوگیری از صادرات مواد خام و تولید بنزین یورو۵ مگر از آسمان آمده‌اند؟ چرا از ۱۱ میلیون فارغ التحصیل مستعد اما بیکار استفاده نمی‌کنید؟

آیت‌الله صدیقی به مشکل آب خورستان اشاره کرد و یادآور شد: دشمنان امنیت خوزستان را هدف گرفته بودند اما مشاهده کردید که برادران جهادی چگونه به میدان آمدند و این مشکل را حل کردند.

با فساد باید برخورد جدی شود. وی با بیان این جمله تصریح کرد: برخورد با متخلفان نباید تبعیض‌بردار باشد. با متخلف باید برخورد قانونی قاطع بشود. در برخورد با متخلفان باید سِمّت و نسبت با مسئولان مهم کشور را نادیده بگیریم و با همه به صورت یکسان برخورد کنیم.

امام جمعه موقت تهران به لزوم تسریع در رسیدگی به تخلفات مفسدان اقتصادی تاکید کرد و گفت: درست است که چارچوب‌های قضایی با حرف‌های روزنامه‌ای و رسانه‌ای تفاوت دارد اما در برخورد با متخلفان باسرعت عمل کنید و مجازات‌های بازدارنده عبرت‌آمیز در مورد مفسدان و متخلفین اقتصادی اعمال شود.

آیت‌الله صدیقی در پایان با بیان اینکه برخی می‌خواهند اشتباه گذشته خودشان را تکرار کنند، خاطرنشان کرد: ما یک بار مذاکره کردیم و نتیجه‌اش را در برجام دیدیم. آمریکایی‌ها به قراردادها و امضاهایشان پایبند نیستند و مذاکره با آن‌ها اشتباه است. اگر هم روزی قرار بود مذاکره کنیم، نباید با این رئیس جمهور(ترامپ) و این دولت باشد.

امام جمعه ری: بعضی‌ها در ایران با ترامپ و آمریکا هم‌صدا می‌شوند
نماز جمعه این هفته شهرری به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی شاهچراغی و با حضور هزاران نفر از مردم مومن و انقلابی شهرستان ری برگزار شد.

امام جمعه شهرری با اشاره به فرارسیدن ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار، خبرنگاران را قشر بسیار مهم و اثرگذار جوامع عنوان و باتوجه به تعدد فضاهای خبری در بسترهای مختلف مجازی و … اظهار داشت: باید دقت خودمان را در انتقال اخبار منتشره بالا ببریم، بعضی از اخبار به قدری سیاه‌نمایی و اثرگذاری مخرب می‌کنند که گویی روز را شب جلوه می‌دهند.

وی گفت: دشمنان ما هر روز در تدارک جنگ تمام عیار و جدید هستند. طبق آمار مشخص شده یکی از رسانه‌های دشمن و خارجی، بیش از ۵ هزار خبر دروغ منتشر کرده است. وضعیت ترامپ و دشمنان مشخص است اما بعضی‌ها در داخل کشور با این همه تجربه باز با ترامپ و آمریکا هم‌صدا می‌شوند، که واقعاً جای تاسف دارد.

حجت‌الاسلام شاهچراغی افزود: به جای هم‌صدا شدن با ترامپ و دشمنان باید با عوامل اختلاس، برهم زننده تنظیم بازار، دلالان سکه و ارز مبارزه شود. شرایط کشور ما بسیار حساس است، تمام دشمنان ما قسم خورده‌اند که پرچم اسلامی این ملت را پایین بکشند. باید بیش از پیش قدرت کشور را بالا ببریم.

وی بیان داشت: استفاده از متخصصان و جوانان قدرتمند در دولت و جای جای ارکان اثرگذار کشور، این قدرت را به رخ دشمنان بکشیم و از بکارگیری نیروهایی که خسته و مسن هستند و دغدغه ای برای آینده ندارند پرهیز شود. ملت ما ۴۰ سال است که ایستاده است و منبعد هم در زیر سایه ولایت با قدرت خواهد ایستاد و زیر بار هیچ ذلتی نخواهد رفت.

امام جمعه شهرری در بخش ابتدای خطبه‌های امروز با بیان حدیثی در توصیف مقام و جایگاه والای امام هشتم شیعیان عنوان کرد: حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام گفت «شخصی از امام جواد علیه‌السلام پرسید؛ زیارت امام رضا علیه‌السلام از اهمیت بیشتری برخوردار است یا زیارت امام حسین علیه‌السلام؟ امام در پاسخ فرمودند: زیارت پدرم در مشهد؛ زیرا همه به زیارت حضرت اباعبدالله علیه‌السلام مشرف می‌شوند اما زائران پدرم اندک هستند.

 

امام جمعه دماوند: جنگ روانی دشمن و ناکارآمدی برخی مسئولان عامل اصلی گرانی‌های اخیر است / مسئولی که موفق نبوده کنار برود

حجت الاسلام والمسلمین کاظم فتاح دماوندی ظهر امروز در خطبه‌های نماز دشمن‌شکن جمعه دماوند پس از توصیه همگان به تقوای الهی با اشاره به تلاطم در بازار ارز و سکه، لوازم خانگی، خودرو، لبنیات، محصولات غذایی و … اظهار داشت: قیمت‌ها نامعقول، غیر منطقی و افسار گسیخته افزایش یافته و قدرت خرید مردم کاهش یافته است.

وی منشاء مشکلات به‌وجود آمده را ترکیبی از علت‌های داخلی و خارجی دانست و گفت: جنگ روانی رسانه‌های خارجی برای ناامید کردن افکار عمومی نسبت به کنترل و بهبود اوضاع از سوی دولت و حاکمیت و تلاش برای ایجاد و اعتراض‌های خیابانی و آشوب و اغتشاش و از طرف دیگر ناکارآمدی برخی از مسئولان، عدم خلاقیت و جسارت آن‌ها برای حل مشکلات دست به دست هم داده و زمینه‌های ایجاد مشکلات خاص اقتصادی و سیاسی را فراهم آورده است.

مطالبه امروز مردم از دولت

امام جمعه دماوند در ادامه به تشریح مطالبات مردم از دولت پرداخت و عنوان کرد: مطالبه امروز مردم از دولت این است که اگر وزیر و مدیری در سال‌های اخیر نتوانسته کارنامه خوب و مورد قبولی از خود ارائه کند بدون کمترین درنگی و بدون اغماض او را کنار بگذارند و نیروی با انگیزه و جسور و انقلابی و متعهد و متخصص را جایگزین او کنند.

وی افزود: دومین مطالبه مردم از دولتمردان این است که گلوه‌های فساد دولتی را ببندند، فساد دولتی گاهی از بان‌کا شروع می‌شود، از گمرکات، از بنادر مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش و از مراکز تخصیص ارز شروع می‌شود. آن‌ها را به شدت کنترل، نظارت و بازررسی کنند.

دولت باید از بروز فساد اقتصادی پیشگیری کند

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی بیان داشت: دولت در مسائل اقتصادی باید از بروز فساد پیشگیری کند. پیشگیری مقدمه درمان است. همه تلاش‌ها باید به این جهت سوق داده شود که اصلاً فسادی اتفاق نیفتد تا دستگاه قضایی مجبور به کشف و مجازات مفسدان شود.

وی ادامه داد: مردم توقع دارند اگر فسادی اتفاق افتاد و به هر ترتیب از بروز فساد پیشگیری نشد قوه قضائیه با سرعت و دقت و رعایت عدل و انصاف مساله را بررسی کند و مفسدین را به سزای اعمال خود برسانند و آن کسانی که مصداق مفسد فی الارض هستند را بدون ملاحظه اعدام کنند.

ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت / دولت و مسئولان با مردم صادقانه و مستقیم سخن بگویند

امام جمعه دماوند سومین مطالبه مردم از دولت را ایجاد هماهنگی در تیم اقتصادی دولت مطرح کرد و گفت: برخورداری از یک فرمانده مقتدر در دستگاه اقتصادی کشور است تا آن مسئول بتواند سیاست‌های اصولی، پایدار و قابل دفاع اتخاذ کند و چالش‌های به‌وجود آمده در حوزه‌های مالی، بانکی و ارزی و تولید را مدیریت و ساماندهی کند.

وی صادقانه و مستقیم سخن گفتن دولت و مسئولان را از دیگر مطالبات مردم از دولت برشمرد و تاکید کرد: دولت و مسئولان طرح و برنامه خودشان برای برون رفت از مشکلات فعلی را صراحتاً بیان کنند و اگر در برخی موارد ناکارآمد بوده‌اند را شفاف و بی‌پرده بگویند و اگر لازم شد عذرخواهی کنند. مسئولینی که توان مدیریت کشور را ندارند بهتر است خودشان استعفا کنند و کنار بروند و بیش از این به مملکت و مردم آسیب نرسانند.

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی اظهار داشت: مرم اگر بدانند یک مسئول هرچه در توان داشته در طبق اخلاص گذاشته و تمام هم و غم خود را برای حل مشکلات بکار گرفته اما به هر تقدیر نتیجه مطلوب را بدست نیاورده باز هم با بلند نظری و چشم پوشی به آن مسئول فرصت جبران می‌دهند و خود مردم هم به آن مسئول برای حل مشکلات کمک خواهند کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن دحوالارض اظهار داشت: روز دحوالارض روزی است که زمین از زیر کعبه معظمه گسترده شده و اولین خشکی از بین آب پدیدار شده است. این روز یکی از چهار روز مهم سال است که اهل سیر و سلوک به آن توجه دارند. در کنار سه روز دیگر یعنی روز عید سعید غدیرخم، میلاد حضرت رسول صلی‌الله علیه و آله وسلم و روز بعثت پیامبر اعظم صلی‌الله علیه و آله وسلم که روزه این چهار روز بسیار سفارش شده است.

 

امام جمعه موقت ورامین: رئیس جمهور عناصر ناکارآمد و بزدل‌های سیاسی را از دولت اخراج و عزل کند
حجت‌الاسلام سید محسن محمودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به ۱۲ مرداد، سال روز تاسیس نهاد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: مردم انقلابی همواره ثابت کردند، که اگرچه گلایه ها و انتقادات اساسی دارند، اما پشتیبان نظام اسلامی و رهبری هستند.

وی گفت: عملکرد ضعیف و غیرمدبرانه برخی افراد سودجو، فرصت طلب و غرب زده را نباید به پای انقلاب نوشت، مردم مطالبات خود را دنبال می کنند، اما هرگز اجازه دست درازی به اساس انقلاب، نظام اسلامی و ولایت را نخواهند داد، شبکه های ماهواره های منحط و عمروعاص ها و سامری های زمان بدانند، این مردم همان مردم انقلابی ۴۰ سال پیش هستند و اگر بخواهند فتنه جدیدی را با استفاده از اوضاع نابسامان اقتصادی آغاز کنند، با مشت بر دهان آن ها خواهند کوبید و همین جوانان دلسوز و انقلابی در برابر شما خواهند ایستاد و آرزوی ضربه زدن به نظام اسلامی را به گور خواهند برد.

امام جمعه موقت ورامین سپس با اشاره به بخشی از دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی برگرفته از تعالیم وحیانی اسلام بود و امام(ره) و رهبر انقلاب پرورش یافتگان مکتب قرآن، پیامبر(ص) و اهل بیت علیهم السلام هستند، لذا بزرگ ترین هدف انقلاب اسلامی ارتقا سطح تعلیم و تربیت در جامعه بوده و هست، در پرتو خودباوری، استقلال خواهی و عزت‌مداری انقلاب اسلامی بود، که بیش از ۴۰۰ درصد افزایش باسوادی را شاهد بودیم، قبل از انقلاب اسلامی دوسوم بانوان حتی توان خواندن و نوشتن اسم خود را نیز نداشتند و ۴۰ درصد افراد واجب التعلیم به مدارس نمی رفتند.

وی با سوادی ۹۸.۵ درصد از جمعیت ۶ تا ۱۱ ساله ایران پس از انقلاب اسلامی، تقدیم ۴ هزار شهید دانش آموز و معلم برای انقلاب، ساخت هزاران مدرسه و آموزشگاه و دانشگاه توسط دولت و خیرین، تاسیس مدارس نمونه دولتی برای جذب دانش آموزان مستعد، تغییر جهت گیری آموزش و پرورش از غرب به به مبانی اسلامی و قرار گرفتن کشور در بین پنج کشور برتر دنیا در مسابقات علمی را گوشه‌ای از دستاوردهای و نشانه‌های عزت کشور در زمینه آموزش دانست و گفت: البته دست‌هایی در کار است، که ما را از این مواهب محروم کند، افرادی جاهلانه و یا خائنانه پای سند ۲۰۳۰ را در نظام آموزش و پرورش باز کردند و اساتید غرب زده سعی دارند، ذهن جوانان را به سوی فرهنگ منحط غرب سوق دهند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز ورامین، ضمن تبریک ۱۷ مرداد، روز خبرنگار گفت: از خبرنگاران و رسانه‌های دل سوز و متعهد انقلابی که در جهت خدمت به نظام اسلامی و مردم گام برمی‌دارند، سپاسگزارم، البته ما خبرنگارانی که اقدام متعهدانه و مسئولانه می‌کنند، با خبرسازی‌ها و شایعه پراکنی‌ها و جوسازی و دروغ‌پردازی جدا می‌دانیم، بحمدالله خبرنگاران دلسوز و رسانه‌های متعهد فراوانی داریم، که هم نقدهایی دارند و هم حلقه وصل مردم و مسئولان هستند و از ارزش‌های انقلاب نیز دفاع می کنند، که از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

وی سپس به تهدیدهای اخیر ترامپ اشاره کرد و گفت: برخی مواضع خودباختگان داخلی را نیز شاهد بودیم، اما مواضع مقتدرانه ملت ایران راه را بر این لجن پراکنی ها بست، ماهیت آمریکا برای ملت های جهان خاصه ملت ایران کاملا آشکار است، مگر دنیا می تواند، جنایات وحشیانه آمریکا را فراموش کند، بمباران اتمی هیروشیما در ۱۵ مرداد سال ۱۳۲۴ و کشته و مجروح شدن ۱۶۰ هزار نفر یکی از این صحنه‌ها است، مگر ملت ایران حمایت‌های آمریکا از رژیم طاغوت و صدام در جنگ تحمیلی و به خاک و خون کشیدن جوانان این کشور را فراموش می کنند.

حجت‌الاسلام محمودی اضافه کرد: آمریکا بداند، ایران مثل ترامپ قمارباز کم حافظه نیست و هرگز جنایات آمریکا را فراموش نخواهد کرد، خروج امریکا از برجام نشان داد، که این کشور به هیچ یک از اصول و توافقات پایبند نیست، بنابراین کسانی که امروز پیشنهاد آمریکا برای مذاکره را جدی بگیرند، یا خود را به نادانی می‌زنند، یا نادان هستند، ولی ملت ایران برخلاف کوتوله های سیاسی هرگز جنایات امریکا را فراموش نخواهد کرد، متاسفانه برخی از دولتمردان در مواضعی تعجب آور سعی دارند، مذاکره با آمریکا را حلال مشکلات اقتصادی معرفی کنند.

امام جمعه موقت ورامین گفت: برخی از دولتمردان سعی دارند، مشکلات اقتصادی امروز را به طراحی دشمن مرتبط کنند و برخی از سیاسیون پیشنهاد بحث در خصوص مذاکره با آمریکا در شورای عالی امنیت ملی را مطرح می کنند، باید بدانیم بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بی‌تدبیری‌ها و بی‌تفاوتی‌های برخی مدیران و اقدام برخی نفوذی‌ها و دوتابعیتی‌هایی است، که تمایل به گرایش کشور به غرب دارند، است.

وی ضمن تقدیر از مواضع رئیس جمهور در مقابل آمریکا گفت: امیدواریم، رئیس جمهور عناصر ناکارآمد و بزدل‌های سیاسی را از دولت اخراج و عزل کند، نباید مردم چوب عناصر واداده و نالایق را بخورند، این مدیران دغدغه مردم را حس نمی‌کنند، میان مردم نیستند، مردم از نمایندگان خود در مجلس مطالبه نظارت بیشتر بر عملکرد مدیران و استیضاح را دارند و این که شبکه‌های منحط ماهواره‌ای مردم را به خیابان‌ها دعوت می‌کنند، محکوم به شکست است، مردم‌خواهان پیگیری اعتراضات خود از مجاری قانونی هستند.

 

امام جمعه بخش گلستان: دشمن با ایجاد جو منفی درپی ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت است
حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به سالروز تشکیل نهاد تبلیغات اسلامی، گفت: این نهاد مبارک در طول تمام این سال‌ها در جهت حفظ و تبیین موازین اسلام و انقلاب خوش درخشیده است و همچون خاری در چشم دشمنان می باشد.

وی با بیان اینکه در دو حوزه فرهنگ و اقتصاد در کشور مشکلات و خلاء‌هایی وجود دارد، عنوان داشت: مسئولان ما تاکنون نتوانسته‌اند در خصوص ترویج فرهنگ اسلام، قرآن، ایثار، شهادت و جهاد در جامعه و دانشگاه‌ها و مراکز علمی عملکرد خوبی داشته باشند و فرمایشات مقام معظم رهبری نیز به صورت کامل در حوزه فرهنگ عملی نشده است.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور همچنین در رابطه با مشکلات اقتصادی کشور، تصریح کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون اقتصاد مقاومتی و مشکلات این حوزه به شکل کامل عملی نشده است و امروز نیاز داریم تا مسئولان مربوطه به حوزه فرهنگ و اقتصاد به شکل درست ورود کنند و در جهت بهبود شرایط گام بردارند.

وی در خصوص عوامل مشکلات اخیر و گرانی‌های ایجاد شده، اذعان داشت: دشمن یک جو منفی و تفرقه افکن را ایجاد کرده است تا مردم و حاکمیت را از یکدیگر جدا نمایند که خواب غفلت برخی مسئولان، بعضی کم کاری‌ها و همچنین توطئه‌های آمریکا و اسرائیل و آل سعود در این زمینه بی‌تاثیر نبوده است.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اینکه ملت ایران پای نظام ایستاده‌اند، افزود: مردم کنار حاکمیت اسلامی می باشند اما باید در نظر داشت که مردم مطالباتی از مسئولان و دولت دارند و می بایست اگر فردی کارآمد و متخصص نمی باشد کنار برود و افراد ماهر و کارشناس جایگزین آن‌ها شوند.

 

امام جمعه رباط کریم: با آمدن به خیابان چیزی درست نمی‌شود/ دولت گلوگاه‌های فساد را ببندد
حجت الاسلام علی اکبر رشید زاده، امام جمعه موقت رباط کریم ظهر امروز در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر در مصلی بزرگ امام خمینی(ره)با اشاره به تبعات تسلیم شدن در برابر دشمنان، اظهار کرد: تسلیم شدن تبعاتی دارد، مردم مدینه با امام حسین (ع) بیعت نکردند با او همراه نشدند ازادگی شان را در سال بعد از دست دادند خیلی از انها کشته شدند و این به خاطر این بود که به فرمان حرف حسین ابن علی (ع) توجه نکردند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) در آن روزها شهادت در راه خدا را عبادات می دانستند و تسلیم در برابر دشمن را یک ضعف بزرگ، که در نهایت انسان را به خواری و ضلالت می کشاند.

امام جمعه موقت رباط کریم با اشاره به ناکامی دشمنان در براندازی انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: کشور ما پس از انقلاب معادلات استکباری را بهم زده و دشمن هم تمام تلاش اشان را کرده که ما را از بین ببرد، از همان ابتدا دشمن با رو‌‎ش‌های گوناگون مانند ، کودتا ، جنگ داخلی ، جنگ حزب ها ، جنگ طبس ، جنگ خلیج فارس و هشت سال دفاع مقدس سعی در برگرداندن نظام داشتند.

حجت الاسلام رشید زاده در بخش دیگری از سخنانش،تحریم را کار همیشگی ایادی استکبار دانست و ابراز کرد: از همان ابتدا که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و در این چند وقت نیز فشار این تحریم ها بیشتر شده است چرا که دشمن جنگ روانی ایجاد کرده و ابزار زیادی در دست دارند.

وی در ادامه به تلاش برخی ها در داخل کشور برای ناامید کردن مردم و دامن زدن به جنگ روانی دشمنان این انقلاب اشاره و تصریح کرد: دشمن می خواهد با جنگ روانی که ایجاد کرده است مردم را از حکومت دور کند. آنها تلاش می کنند با حرکت های خود امید را از مردم بگیرند و متاسفانه برخی‌ها نیز در داخل کشور به مشکلات دامن می زنند.

امام جمعه موقت رباط کریم تأکید کرد: مشکلات امروز روز این نیست که دنبال مقصر بگردیم و باید به دنبال اتحاد حل مشکل باشیم، دشمن پس از این که توانست ناامیدی را در مردم ایجاد کند در حرکت بعدی می خواهد مردم را به خیابان بکشد و به آنها خط دهد تا ناامنی ایجاد کند تا دسترسی پیدا کند تا از این طریق به جان و مال مردم دسترسی پیدا کند، مردم پای این نظام بوده و هم مطالباتی دارند، در اولین مرتبه دولت باید هوشیار باشد یعنی مسئولین باید بدون هیچ چشم داشتی اگر کارایی نداشت باید کنار بروند چون ما هزاران تحصیل کرده داریم انقدر جوان انقلابی داریم که می توانند جایگزین شوند . دومین درخواست مردم بستن گلوگاه های فساد مانند گمرک ها است، باید مفسدین اقتصادی با مقابله شود و اخرین مطالبه مردم این است که دولت باید یک تیم اقتصادی کارآمد تشکیل دهد و در راس آن یک فرمانده مقتدر باید باشد.

 

امام جمعه فیروزکوه: ۸۰ درصد مشکلات کشور از بی دغدغدگی مدیران و عدم روحیه جهادی مسئولین است
حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، با تاکید بر تقوای الهی گفت: خداوند در قرآن می فرماید انسان‌های باایمان حق ندارند با انسان‌های بی ایمان زندگی کنند، اگر می خواهید پایه های زندگی مستحکم شود از ابتدا باید بر ملاک های خداوند و معصومین (ع) در انتخاب همسر تکیه کرد؛ کسانی که اعتقاد به چند خدایی دارند، مشرک هستند، در سوره بقره می فرماید، نباید به عنوان همسر فرد مسلمان انتخاب شوند؛ انسان‌های مسلمان موحد هستند؛ کسی حق ندارد با زن مشرکه ازدواج کند مگر دست از سرم بردارد و به خداوند ایمان بیاورد.

وی در ادامه با اشاره به داستان مردی که برای معیار انتخاب همسر برای دختر خود نزد پیامبر (ص) رفته بود، خاطر نشان کرد: پیامبر (ص) فرموده اگر خواستگار دختر شما ایمان و اخلاق نداشته باشد، زیبایی و ثروت و علم دنیا را داشته باشد باز شایسته انتخاب نیست؛ زن و مردی که اخلاق نداشته باشند ایمان هم ندارند، مرد و یا زنی که نسبت به همسر خود گفتار بد دارد نماز و روزه اش باطل است؛ زبانی که فحاشی می‌کند بهشت را نخواهد دید.

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در اشاره به مردانی که خانواده خود را اذیت می‌کنند، تصریح داشت: این چنین مردی روی بهشت را نخواهد دید و نباید به خود مسلمان بگوید، ولی زن هم باید جهاد کند؛ جهاد زن این است که غیرت تقوایی، غیرت معنوی داشته باشد.

وی در خطبه‌های دوم با اشاره به توطئه دشمن علیه ملت و حکومت ایران اسلامی بیان داشت: دشمن هر روز مردم را برای ریختن در خیابان‌ها، آتش زدن مساجد و غیره تحریک می‌کند؛ غافل از این که مردم ایران اسلامی با بصیرت هستند و هدف این دشمنی‌ها را می دانند البته مدیران باید مراقبت و مواظبت کنند، هر جایی مشکل است باید در رفع آن اقدام کنند قبل از آن که مردم لب به گلایه باز کنند.

حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به شرایط بدی که در کشور در حوزه صنعت و اقتصاد ایجاد شد، بیان داشت: مردم نسبت به هم حس انسان دوستی داشته باشند، بازاریان هم از این وضع برای احتکار اجناس استفاده نکنند، باید با مفسدین اقتصادی و احتکار کنندگان برخورد قانونی شود، باید با کسانی که در این شرایط شایعه پراکنی در جهت کمبود اجناس و سوخت می‌کنند، مقابله شود.

وی در ادامه افزود: مسئولین و مدیران باید روزنه های خلاف را باز نگذارند، ایجاد نگرانی برای مردم خیانت به کشور است؛ برخی از دولتمردان خود باعث بسیاری از گرانی‌ها و آشفتگی ها در بازار ارز و دلار و خودرو هستند؛ امروز هیچ تدبیری در بحث نقدینگی، سکه و ارز نیست؛ دولت باید بداند با یک تغییر در بانک مرکزی شرایط بهبود نمی یابد؛ باید تمام تیم اقتصادی که برنامه و تدبیری برای این شرایط ندارند تغییر کنند؛ باید تفکر لیبرالی از کشور برداشته شود، نگاه باید اسلامی شود؛ تا این نگاه عوض نشود ولی همه وزرا تغییر کنند، مشکلات اقتصادی حل نخواهد شد.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه به پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد و گفت: ما ملت مذاکره و گفت و گو هستیم، این آمریکا بود که از برجام خارج شد و اکنون پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط می دهد؛ شرط ایران اسلامی این است که آمریکا به برجام بازگردد و تعهدات خود را اجرا کند.

وی با اشاره به تعمدی بودن برخی اتفاقات در کشور، تاکید کرد: روشنفکرانی که دم از سازش می زنند، باید بدانند ۸۰ درصد مشکلات کشور مربوط به بی دغدغدگی مدیران و روحیه جهادی نداشتن مدیران است؛ ما نگران بیرون نیستیم، باید نگران داخل بود؛ مدیران ما باید چشم خود را باز کنند تا بتوانند مردم را از نگرانی درآورند.

 

امام جمعه موقت اسلامشهر: صلح با آمریکا عاقلانه نیست/ مسئولان به خارج از کشور چشم ندوزند
حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌قلی پور در خطبه‌های نماز جمعه ۱۲ مرداد با توصیه به تقوا به‌روز حقوق بشر و کرامت انسانی اشاره کرد و گفت: خداوند به انسان کرامت داده است، حقوق بشر اسلامی به همه انسان‌ها چه مسلمان و چه غیرمسلمان کرامت، حرمت و احترام قائل است.

امام‌جمعه موقت اسلامشهر ادامه داد: افرادی که دم از حقوق بشر و امنیت جهانی می‌زنند از این حقوق الهی بویی نبرده‌اند. یکی از وظایف مؤمنین این است هر چا مظلومی گرفتارشده است و به او ستم می‌شود مسلمان و غیرمسلمان باید از او دفاع کنند به‌خصوص از مسلمان که حق برادری دارند.

وی با اشاره به وضعیت مردم مظلوم یمن گفت: در یمن ده‌ها بار هواپیماهای عربستان با حمایت‌های آمریکا زن و کودک‌ها و زیرساخت‌های این کشور را بمباران می‌کنند. اسم خود را نیز مدافع حقوق بشر گذاشتند.

حجت‌الاسلام قلی پور با اشاره به موضع کشورهای مدعی حقوق بشر نسبت به دیگر کشورهای آزاده جهان گفت: وقتی ایران آزمایش صلح‌آمیز هسته‌ای می‌کند امنیت جهانی از دید آنان به خطر می‌افتد ولی آمریکا این‌همه جنایت می‌کند کسی اعتراض نمی‌کند. در موضوع برجام اگر ایران به‌جای آمریکا از برجام خارج می‌شد و به آن عمل نمی‌کرد دنیا را بسیج می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه حقوق بشر اسلامی برخلاف حقوق بشر از دید مدعیان آن است افزود: خداوند به ملت ایران عزت و سربلندی دهد تا با عنایت امام زمان حقوق بشر الهی را در تمام دنیا بتواند پیاده کند.

خطیب نماز جمعه اسلامشهر با اشاره به سالروز حمله اتمی آمریکا به هیروشیما و ناکازاکی گفت: در این حمله بیش از ۲۲۰ هزار نفر قتل‌عام شدند در این حمله تا کیلومترها همه‌چیز ذوب شد. سربازان آمریکایی، استخوان‌های سربازان ژاپنی را به خانواده‌های خود هدیه می‌فرستادند و از استخوان‌های آنان تیغ درست می‌کردند و به سران کشور خود برای باز کردن پاک نامه هدیه می‌فرستادند. آمریکایی‌ها نه قابل‌اعتماد هستند و نه صلح با آنان عاقلانه است. ۴۰ سال است مردم ایران را مورد تحریم و جنگ و بمباران قراردادند. به لطف پروردگار عالم این‌ها هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند و فتنه اخیر آنان نیز به نفع اسلام و مسلمانان تمام می‌شود.

وی با تأکید بر توجه به نیازهای مردم توسط مسئولان امر گفت: مسئولان به مردم شهید داده و سپر بلای نظام توجه کنند نکند کسی به اداره‌ای مراجعه کند و پشت در بماند اکثر مردم اسلامشهر کارگر و طبقه پایین هستند خدا راضی نمی‌شود از مسئولی که نسبت به این مردم کوتاهی و بی‌توجهی کند. مسئولان حقوق می‌گیرند و در قبال حقوق به مردم خدمت کنند مردم به فرموده امام ولی‌نعمت ما هستند آنانی که به مسئولیتی رسیدند به برکت انقلاب و مردم به مسئولیت رسیدند. همه مسئولین خدمت به مردم را وظیفه الهی بدانند.

حجت‌الاسلام قلی پور با اشاره به وظیفه مجلس در نظارت بر کار دولت خاطرنشان کرد: مجلس نظارت کند و این‌همه فساد و تخلف رسیدگی شود. قوه قضاییه بعضی از تخلفات را سریعاً رسیدگی کند تا مردم ببینند و صادقانه مشکل را با مردم در میان بگذارند مردم مشکلات بزرگ را حل کردند. مسئولان به خارج از کشور چشم ندوزند و به بیگانگان که هیچ نفعی برای ملت ندارند چشم ندوزند.

وی با اشاره به گرانی‌های افسارگسیخته کالاها گفت: تعدادی از متخلفان را سریعاً و فوق‌العاده مجازات کنند و به مردم نیز بگویند این مردم، مردم فهیم و دین‌دار و ولایت مداری هستند و تحمل می‌کنند. مردم نیز باید خیلی مراقب باشند دشمن می‌خواهد مردم را ناامید کند تا نسبت به انقلاب و نظام بدبین شوند و ناامید شوند نباید حرفی بزنیم که رضای خدا در آن نباشد.

 

امام جمعه شهرقدس: قوه قضاییه باید مفسدین اقتصادی را به مردم معرفی کند
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر قدس که در مصلای این شهر و با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد، اظهار کرد: گروه تروریستی داعش، دست نشانده انگلیس، اسرائیل و آمریکا است که پس از شکست سیاستهای آمریکا و استکبار در منطقه به وجود آمد و با محاسنی بلند که ادعا می کنند مسلمان هستند مردم را قتل عام می کنند و جگر از بدن شخص در می آورند و اینها با این وحشی گری ها فتنه بزرگی در سوریه انجام دادند.

وی بیان کرد: در ادامه خطبه‌های هفته‌های گذشته در خصوص اینکه پیغمبر به امیرالمومنین(ع) فرمودند به جنگ با سه گروه آماده باش و با این سه گروه سازش نکن، اول آن کسانی که عهد شکن بودند و مسلمانانی که آمدند با تو در غدیر خم عهدو پیمان بستند و عهد شکستند با اینها سازش نکن چون اینها زهر خودشان را خواهند ریخت.

امام جمعه شهر قدس ادامه داد: امروز کشور ایران اسلامی چرا با آمریکا دشمن است این هم پاسخی آشکار دارد چون که آمریکا عهد شکن هستند.

میراحمدی گفت: در مدت ده سال پنج کشور یک طرف و جمهوری اسلامی یک طرف و این رفت و آمدها بر سر مذاکره چقدر هزینه برای کشور داشت و آمریکا منتظر آن بود که کشور ایران کوتاه بیاید و بگوید مقصر اینها هستند و دنیا را بر علیه کشور سوق دهد و ایران تا آخر ایستاد و در مرحله آخر آمریکا عهد و پیمانش را شکست تا جایی که آمریکایی ها گفتند برجام ارزش این را ندارد که بر روی کاغذ درج شود.

وی تصریح کرد: عهد شکستن این خصلت شیطان است و به همین دلیل آمریکا را شیطان بزرگ نام می برند و بر همین اساس است که سه طرح بزرگ در پیش داشتند که جنگ نظامی و در سوریه دیدم که چه کردند و اگر مقاومت در سوریه شکست میخورد اسرائیل تا کنار چانه ایران خیمه میزد.

امام جمعه شهر قدس در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهرستان قدس گفت: اختلاف افکنی بین شیعه و سنی چقدر دامن زدند به این موضوعات و در سوریه جوانانی که شیعه بودند را گردن زدند و قتل عام کردند و هر روز با نقشه های شوم علیه کشور اسلامی با ترفند های مختلف اقدام می کنند.

میراحمدی بیان کرد: امروز هم جنگ اقتضادی است و امروز همه میدانیم که در کشور چه خبر شده و دچار بحران می باشد، دولتمردان کوتاهی کردند و دشمن هم راه را برای ورود اجناس مورد نیاز کشور بسته است و یک عده هم در داخل نفت روی آتش می ریزند.

وی افزود: زمانی که دولت دلار دولتی به شخصی میدهد تا جنسی را وارد کشور کند ولی می بینیم جنس وارد می شود و متاسفانه با قیمت آزاد عرضه می شود و فشار بر روی مردم هر روز بیشتر و بیشتر می شود.

امام جمعه شهر قدس تصریح کرد:جنس از خارج از کشور آمد انبارها روز به روز پر می شود تا اعتراض مردم بیشتر شود، ان شاا… قوه قضاییه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حرکتی جهادی و انقلابی مفسدین اقتصادی را به مردم نشان دهند که سرمایه های میلیاردی مردم را در انبارها ذخیره کردند و با ارز آزاد فروخته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل و رخدادهای اخیر منطقه اشاره کرد و گفت: این اتفاقات همه به خاطر وجود استکبار است و اگر مشکلی ایجاد می‌شود دست استکبار را در آن مشکل به وضوح می‌توان دید، چراکه آنها از این عدم ثبات بهره می‌برند و به خواسته‌های خود می‌رسند.

میراحمدی در پایان سخنان خود متذکر شد:اعتراض مردم بر سر دولت است و حق هم دارند دولت باید نظارت کند و مبالغی که بصورت دولتی به شرکت ها وارد کننده داده است کجا رفته و چگونه توزیع می شود نظارت کند.

 

امام جمعه پاکدشت: مسئولین دیر به فکر معیشت مردم افتادند
حجت‌الاسلام حسن لزومی درباره مشکلات کشور بیان داشت: مردم خیلی از مشکلات را تحمل می‌کنند، اما امروزه بعضی از مشکلات صدای مردم را درآورده و بسیار دیده می‌شود که برخی‌ها در ناز و نعمت بسیار هستند و برخی‌ها نمی‌توانند حتی قبض آب و برق خود را پرداخت کنند.

امام‌جمعه پاکدشت در همین راستا ادامه داد: مسئولین دیر به فکر معیشت مردم افتادند و دیر فهمیدند چه کسانی به اقتصاد مردم لطمه میزند؛ بارها گفته‌شده اسامی افراد خاطی و مفسدان اقتصادی بیان شود و با آن‌ها برخورد قاطع بدون هیچ تعلل و در نظر گرفتن جایگاه و خانواده‌شان صورت گیرد.

خطیب نماز جمعه پاکدشت درباره بردباری مردم ایران عنوان کرد: مردم هر مشکلی را تحمل می‌کنند اما فساد مالی و تبعیض قابل‌تحمل نیست، منابع مالی در کشور بسیار است و عدالت در توزیع بیت‌المال باید رعایت شود در این صورت اقتصاد مردم کشور غنی می‌شود که حق مردم است.

نماینده مقام معظم رهبری درباره تهدیدات نظامی دشمنان تصریح کرد: دشمنان با تهدیدات نظامی نمی‌تواند به کشور خللی را وارد کنند سردار سلیمانی سرباز این ملت در یک سخنرانی آن‌چنان تو دهان دشمنان زد که خبر آن در رسانه‌های بیگانه منعکس شد.

این مقام مسئول با تأکید به تأسی از زندگی حضرت علی علیه‌السلام اظهار داشت: مسئولین دست غارتگر را کوتاه کنند وزندگی‌شان ساده باشد، در این شهرستان کسانی هستند که قدم از قدم برنمی‌دارند مگر منافعی برایشان وجود داشته باشد اگر به کارهایشان ادامه دهند قطعاً نام آن‌ها را خواهم برد.

حجت‌الاسلام لزومی درباره مذاکره با آمریکا بیان داشت: امام راحل فرمودند:” مثل آمریکا مثل سگی است که اگر از جلوی او فرار کنیم دنبالمان خواهد کرد و زمانی که جلوی او بایستیم و سنگی برداریم از ما خواهد ترسید و فرار خواهد کرد”، مسئولین یک‌بار به آمریکا اعتماد کرد و ضربه آن را دیدند، از یک سوراخ نباید دو بار گزیده شد.

امام‌جمعه پاکدشت در پایان با اشاره به‌روز خبرنگار و تبریک این روز از اصحاب رسانه و قلم خواست در گفتار و بیان مطالب صداقت داشته وامانت دار باشند.

 

امام جمعه قیامدشت: راه‌های منتهی به آمریکا، بازگشت به عقب است
حجت‌الاسلام سید حسین امیری درباره کشتار ۲۲۰ هزار ژاپنى با قساوت و شرارت آمریکایى بیان داشت: ۱۵ مردادماه حمله‌ى اتمى آمریکا به هیروشیما و ۱۸ مردادماه روز حمله‌ به ناکازاکى است ؛ آمریکا در این دو روز هم بمب اتم را آزمایش کرد، هم ۲۲۰۰۰۰ نفر را کشتار نمود هم توانست در کسب منافع سیطره بر ژاپن پیروز شود.

امام‌جمعه قیامدشت با اشاره به تلاطم‌ها و فراز و نشیب‌هایی در بازار سکه و ارز اظهار داشت: باید با مردم صادقانه و مستقیم سخن بگوییم و از طرح‌ها و برنامه‌هایمان برای برون‌رفت از مشکلات فعلی صحبت کرد و اگر در عرصه‌هایی دچار ناکامی و ناکارآمدی هم بوده‌ایم شفاف و بی‌پرده بگوییم.

وی در همین راستا ادامه داد: مردم اگر احساس کنند که مسئولان کشور هرچه در توان داشته‌اند در طبق اخلاص گذاشته و تمام هم‌وغم خود را معطوف حل مشکلات کشور کرده‌اند اما نتیجه مطلوب را به دست نیاورده‌اند، از این عدم توفیق‌ها با بلندنظری چشم‌پوشی می‌کنند و فرصت‌های دیگری برای جبران می‌دهند و خود نیز برای عبور از مشکلات و موانع به کمک مسئولان خواهند آمد.

خطیب نماز جمعه قیامدشت درباره بستن گلوگاه‌های فساد در دولت عنوان کرد: مسدودسازی بسترهای فساد و شدت بخشیدن به کنترل و نظارت و بازرسی‌ها مقدم بر برخورد قضایی است و همه تلاش‌ها باید به این جهت سوق داده شود که اصلاً فسادی اتفاق نیفتد تا دستگاه قضایی مجبور به کشف و برخورد با مفسدان شود.

نماینده مقام معظم رهبری درباره پیشنهاد مذاکره مستقیم و بدون پیش‌شرط را به مقامات کشورمان بیان داشت: آن‌ها قصد دارند سناریویی که برای کره شمالی پیاده کردند را برای ایران به اجرا بگذارند؛ و می‌خواهند با تهدید و تحریم، ایران را وادار به تسلیم کنند، آمریکا در مقابل دیپلماسی عزت و مقاومت شکست می‌خورد و برنامه تحریم آمریکا هم نمی‌تواند ملت ایران را خسته کند.

سید امیری در ادامه از دولت‌مردان خواست بااقتدار و تحول در برنامه اقتصادی، اصلاح نظام پولی و بانکی و ایجاد انضباط مالی، روی حل مشکلات معیشتی مردم تمرکز کرده و این امید را در مردم ایجاد کنند که مشکلات معیشتی و اقتصادی، قابل‌حل است.

این مقام مسئول همه راه‌های منتهی به آمریکا را بازگشت به عقب دانست و گفت: ذلت و تسلیم، نابودی اقتصاد ایرانی است همه مشکلات کشورهای مستقل و غیرمتعهد از تسلیم در برابر آمریکا ناشی می‌شود با تسلیم شدن، نه‌تنها مشکلات ملت ایران حل نخواهد شد بلکه اقتصاد هم رو به نابودی می‌گذارد.

امام‌جمعه قیامدشت در پایان از قول مساعد شورای این شهر پیرامون احداث دارالقرآن خبر داد.

 

امام جمعه پیشوا: مردم زیر بار مشکلات له می‌شوند / رئیس جمهور پاسخ بدهد
حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا اظهار داشت:در دو ماهه اخیر تلاطم و فراز و نشیبهایی در بازار سکه ، ارز ،لوازم خانگی وصنعتی ، لبنیات و …اتفاق افتادو همین عدم ثبات باعث احتکار خیلی از انبار داران گردید تا به بهانه گرانی، اجناس خود را وارد بازار نکنند.
وی افزود:عدم اعتماد بازاریان نسبت به یکدیگر و بی اعتمادی سرمایه گذاران به بازار داخلی نیز از پیامدهای بی ثباتی در بازار ایران محسوب میشود.
باقری با اشاره به برنامه ریزی های موفقیت آمیز دشمن برای ایجاد بی ثباتی در ایران بیان داشت:جنگ های روانی و مدیریت شده توسط رسانه های داخل و خارج برای اینکه مردم خسته بشوند ، فقر و گرانی و بی ثباتی و کم کاری برخی مسئولان باعث نا امیدی مردم نسبت به مسئولان و دولت شده است.

وی در ادامه اضافه کرد: فراخوان دشمن به برگزاری تجمعات ، آشوب و اغتششاش در روز گذشته به نیت ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم و حاکمیت موفقیت آمیز نبود و تنها در دو شهر تجمعاتی کوچک برگزار شد. امام جمعه پیشوا گفت:دشمن با کمک منافقینی که ارام ارام وارد کشور شدند برای اینکه مردم را به سمت اعتراض خیابانی سوق بدهند و قائله محور مقاومت در میان کشورهای مسلمان منطقه تمام شود تمام تلاش خود را به کار گرفته اند.

وی با اشاره به کم کاری برخی از مسئولان بیان نمود: دشمن در جایی وارد عمل می شود که بسترهای لازم برایش فراهم باشد و اگر مسئولان و مردم از آنها حمایت نکنند جرات ورود ندارند.
باقری افزود:نا کار آمدی و بی مبالاتی مسئولان در افزایش نرخ کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم باعث نارضایتی مردم و سوءاستفاده دشمن شده است.

خطیب جمعه پیشوا اظهار کرد:این که مجلس و نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را داده اند و رئیس جمهور برای پاسخ بیاید یا نیاید!مردم زیر بار مشکلات له می شوند و حتی رئیس جمهور حاضر به پاسخ دادن نیست.

وی نداشتن خلاقیت بین مسئولان را از مشکلات نظام اداری کشور دانست و بیان کرد:برای تودیع و معارفه مسئولان مراسم عریض و طویل برگزار می کنند و همان مسئول منتظر است دستورالعمل از بالا بیاید تا اجرا کند ،هر شخصی جای این مسئول از عهده این سمت بر می آید.

باقری با اظهار گله مندی نسبت به عملکرد دستگاه قضا گفت:توده مردم نگران هستند و دستگاه نظارتی باید بدون اغماض با فساد و مسئولان نالایق برخورد کند و مدیران شجاع،لایق ،دلسوز و کاردان را جایگزین کند.
وی گفت:هماهنگی در تیم اقتصادی دولت وجود ندارد و هر کدام از مسئولان یک حرف می زنند ،نمی خواهیم مردم را ناامید کنیم یا سیاه نمایی کنیم اما با این روش نمی توانیم مملکت را درست کنیم.
امام جمعه پیشوا بیان داشت:برای مردم از برنامه های برون رفت از این وضعیت بگویید نه اینکه در پشت قاب تلویزیون از مقصر خطاب نمودن دولت های قبل صحبت کنید.
وی در خصوص صحبت های رئیس جمهور منفور آمریکا در باب مذاکره با ایران بدون پیش شرط خاطر نشان کرد:در این چند سال با مذاکره به کجا رسیدیم و تنها موج روانی بین المللی علیه کشور ایران به وجود آمد،ترامپ و سیاستمداران آمریکا به دنبال این هستند تا با زور و فشار و تهدید مردم را دو دسته کنند.
باقری افزود: پیامد این مذاکرات فرسایشی کردن مذاکره بود تا دو طرف به این نتیجه برسند که مذاکره کنند یا نکنند.
وی بیان نمود:هدف آمریکا از بیان پیشنهاد در باب مذاکره، در آمدن صدای مخالف و موافق است و امروز میبینیم کسانی را که در فتنه ۸۸ با رافت اسلامی با آنها برخورد شد دو صدا شده اند و می گویند مذاکره کنیم.
امام جمعه پیشوا در پایان خاطر نشان کرد:تنها راه نجات از این وضعیت حفظ اتحاد ،انسجام و وحدت طبق دستور قرآن ،انبیاء، امام و رهبری است،نه تنها در کل کشور بلکه در شهرستان هم باید یک صدا شویم ،همیشه بدهکار جمهوری اسلامی بوده ایم اما حق شهرستان پیشوا خیلی بیشتر از اینها بوده است.

 

 

امام جمعه شریف آباد: دولت گلوگاه های فساد را ببندد
حجت الاسلام قاسم خداپرست درباره نابسمانی بازار بیان داشت: دشمن در اجرای نقشه های شیطانی برای ایجاد فاصله وشکاف بین مردم و حاکمیت جدی تر می شود و برای رسیدن به اهداف خود اعتمادزدایی، اعتبارزدایی، سیاهنمایی و ناامیدی در مردم را مد نظر دارد.

امام جمعه شریف آباد علت این مشکلات غیرقابل انکار دانست و ادامه داد: به یقین بخشی از مشکلات موجود در جامعه معلول ظهورو بروز فساد در برخی دستگاه ها، ناکارآمدی برخی مسوولان، انفعال، پشت میزنشینی وعدم ارتباط با مردم واطلاع ازوضع مردم است.

خطیب نماز جمعه مطالبه جدی مردم ومراجع معظم تقلید از قوای سه گانه را رفع این نقایص عنوان کرد و افزود: اگر وزیریامدیری در سالهای اخیرکارنامه خوب و مورد قبولی از خودارائه نکرده است با یک اقدام انقلابی برکنار واز نیروهای باانگیزه، جسور، انقلابی و متخصص بکارگرفته شود.

خداپرست در همین راستا ادامه داد: دولت گلوگاه های فساد اعم از بانک ها، گمرکات، بنادر، مناطق آزاد، مراکز ثبت سفارش،تخصیص ارز و غیره را ببندد و قوه قضائیه قاطع وجدی با مفسدان واخلال گران بازار ومعرفی مجازات افراد موثر درخیانت به مردم،وکنترل و نظارت و بازرسی های جدی عمل کند.

نماینده مقام معظم رهبری پیشنهاد مذاکره مستقیم و بدون پیش شرط را لاف بزرگ رئیس جمهور آمریکا عنوان کرد و گفت: ترامپ دچارخیال بافی شده است ومی گوید در شرایط فعلى مقامات ایرانى مجبور به اعلام موضع هستند.

امام جمعه شریف آباد درباره خروج ترامپ از برجام نیز تصریح کرد: هدف او برای خروج از برجام ایجاد تنش واختلاف درصفوف ایرانى ها بودوگمان نمى کرد با واکنش وحدت آفرینى از طرف ایرانیان وحتی متزلزل شدن درسطح بین المللی مواجه شود، لذا این ادبیات جدید مذاکره مستقیم راه دیگری برای ایجاد اختلاف است.

وی در ادامه افزود: البته برخی از عناصر واداده جریان اصلاحات از طرح ملاقات و مذاکره مستقیم با ترامپ استقبال کرد و خیلی ذوق زده شدند که این امر یا نشان از درک ضعیف آنها نسبت به اتفاقات چند سال گذشته درجریان مذاکرات برجام با آمریکا دارد یا اینکه آنها ترجیح مى دهند بجاى نقش آفرینى مقابل استکار سر خم کنند.

خداپرست ضمن تبریک سالروزتاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بیان داشت: زنده نگه داشتن و تعظیم و ترویج فرهنگ و ارزش های انقلاب اسلامی، وآرمان های حضرت امام راحل عظیم الشان)ره ( و مقام معظم رهبری،و تعمیق آن در بین اقشارمختلف جامعه به ویژه نسل جوان، از طریق برگزاری مراسم و استفاده بهینه از ظرفیت های ملی از وظایف این شورا است.

امام جمعه صفادشت: آمریکا میخواهد با مذاکره ایران را زیر پرچم خود ببرد
حسینی در خطبه دوم نماز جمعه به موضوعات سیاسی مهمی اشاره کرد که در ادامه به آنها میپردازیم
حسینی همدانی: امروز با ما جنگ اقتصادی شروع کرده اند و باید با بصیرت همانند شهدا با آن مقابله کنیم و بدانید آمریکا با ما جنگ فرهنگی هم آغاز کرده است ولی تا کنون فقط به موفقیت کمی دست یافته است و بازهم جنگ بین شیعه و سنی راه انداختند وامروز با جنگ روانی بازار مارا فلج کرده اند و باید بیشتر حواسمان جمع باشد مردم را با این جنگ روانی نا امید کرده اند. دشمن اگر بمب هم روی سرمان ریخت بازهم نباید نا امید شویم.
امام جمعه صفادشت : برچسب تروریستی به سپاه و ایران میزنند و دشمنان ایران بدانند با صحبت های شما ما نا امید نمیشویم و برعکس قوی تر خواهند شد و امید خود شمارا با استقامت ناامید خواهند کرد و قصد دارند با دادو بیداد مارا به مذاکره بکشانند ومیخواهند مسئولان مارا زیر پرچم خود ببرند و این هدف را از اول دمبال میکردند که مردم و مسئولان به جان هم بپرند و میخواهند ایران زیر پای آمربکا باشد ، مردم هوشیار باشید آمریکا دلش برای ما نمیسوزد و میخواهند گلوگاه های اقتصادی ما را به انحراف بکشند.

امام جمعه ملارد: امتیاز دادن به امریکا خیانت به خون شهدا است

امام جمعه ملارد: آمریکا میخووهد در مقابل نفوذ و قدرت ایران در منطفه ایستادگی کند و با این ترس خود برجام را امضاء کرد و زیر امضاء خود و تعهد خود زد و میخواهد جلوی فعالیت موشکی ایران را بگیرد و ترامپ میخواهد در یک مدت زمان کوتاه اقتصاد ایران را تضعیف کند و حتی مارا تهدید نظامی میکند که موجودیت ایران را زیر سئوال ببرد و خود ایران مجبور باشد یا اقتصاد را بخواهد یا انرژی هسته را و قصد دارن مردم را مقابل نظام بسیج کنند تا ایران به سمت فروپاشی برود . حسینی نوری: اعتراض در همه جای ایران است ولی دشمن میخواهد در ایران اعتراض به آشوب تبدیل شود و وضعیت دو قطبی ایجاد شود و تلاش دارند مردم را هم دخیل در این فتنه کنند و بین مردم و حاگمیت شکاف ایجاد کنند و تلاش شبانه روزی در فضای مجازی دارند که اخبار شایعه به همراه نا امیدی در ایران ترویج دهند که مردم بی اعتماد شوند و به سه هدف برسند که اول ایران در داخل محدود شود و محدودیت ایران در خارج که در منطقه تلاش نکند تا مانند سایه بالای سر اسرائیل نباشد  ، دوم ایجاد آشوب در نقاط مختلف کشور و سوم نشاندن ایران بر سر مذاکره ای که دشمن تعیین میکند و مردم رفتار دشمن را طی این سالیان سال دیده اند و لا همبستگی و اتحاد تبر دشومن را به سنگ کوبیده است . امام جمعه ملارد: مسئولین تدبیرهایشان را بیشتر کنند تا این مشکلات اقتصادی کمرنگ شود و مسئولین باید کار جهادی و انقلابی کنند تا مردم هم راضی باشند مانند فرماندهان جنگ در ۸سال دفاع مقدس که شب و روز نداشتند . اگر کار جهادی انجام شود فضای اقتصادی بهتر میشود و انقلابی وارد میدان شوند و مسئولان بی کفایت مانند برخی وزرا  یا مدیران را باید کنار بزنند . حسینی نوری: مسئولانی که خانوادشان در خارج از کشور زندگی میکنند نمیتواند دلسوز مردم و مملکت باشند ، ما باید با ایستادگی در مقابل دشمن هدف آنها را به پوچی هدایت کنیم  تا دشمنان و آمریکا نتوانند از ما امتیاز بگیرند و مطمئن باشید امتیاز دادن به آمریکا خیانت و خون شهداست.

منبع : دانا
website tracking