۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۱

طرح "نذر کتاب" به یاد شهید حججی در اصفهان اجرا می‌شود

طرح "نذر کتاب" به یاد شهید حججی در اصفهان اجرا می‌شود
فرمانده پایگاه مقاومت بسیج جمعیت هلال احمر اصفهان گفت: طرح "نذر کتاب، نشر دانایی"به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه و با یاد شهید محسن حججی در اصفهان اجرا می‌شود.

سید سعید غیوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به اهمیت کتابخوانی اظهار داشت: باید فرهنگ کتابخوانی و مطالعه کتاب در جامعه و میان تمام مردم ترویج شود به همین منظور طرح نذر کتاب را با یاد شهید محسن حججی در جمعیت هلال احمر استان اصفهان آغاز کردیم.

وی افزود: گسترش نذر فرهنگی در قالب اهدای کتاب می‌تواند در این زمینه مفید واقع شود و افراد بتوانند کتاب‌های بیشتری بخوانند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج جمعیت هلال احمر استان اصفهان با بیان اینکه شهید حججی مروج فرهنگ کتابخوانی بود، گفت: ما بر آن شدیم تا راه این شهید مدافع فرهنگی را در این زمینه ادامه بدهیم.

وی ادامه داد: در این راستا پایگاه مقاومت بسیج جمعیت هلال احمر استان طرحی را با عنوان "نذر کتاب، نشر دانایی" به یاد شهید حججی اجرا کرد.

غیوری تصریح کرد: از آنجایی که کتاب‌های زیاد و مفیدی در منازل وجود دارد، تصمیم گرفتیم مکانی در نظر بگیریم تا کتاب‌هایی که مطالعه شده و صاحبان آنها قصد هدیه و یا نذر آن را دارند، در یکجا گردآوری شود تا افراد بتوانند کتاب‌های یکدیگر را مطالعه کنند.

وی گفت: ما "طرح نذر کتاب، نشر دانایی" را در مجموعه هلال احمر اصفهان آغاز کردیم و با اعلام فراخوان طرح به کلیه شعب استان، کلیه پرسنل، اعضای جوانان، داوطلبان و امدادگران گفته شد که آنها می‌توانند به صورت رایگان از کتاب‌های مربوطه که در مکان مناسبی در ورودی ستاد تعبیه می‌شود، استفاده کرده و بعد از مطالعه، کتاب‌ها را عودت یا در اختیار دیگران قرار دهند.

فرمانده پایگاه مقاومت بسیج جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان افزود: با این اقدام، بسیاری از کتب مورد علاقه افراد، بدون صرف هزینه و به صورت رایگان در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: نذر کتاب، برای رضای خدا و مورد عنایت امام زمان (عج)، باقیات و صالحاتی برای اهدا کننده و راهی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است.

کلیدواژه ها :هلال احمر
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking