۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۰

سردار جعفری در جمع دانشجویان:

حمله نظامی؛ تنها تهدیدی است که عملی نخواهد شد

تنها تهدیدی که آن را عملی نمی‌کنند، تهدید نظامی است چرا که اگر بخواهند به تجاوز نظامی دست بزنند، هزینه‌های بسیار سنگینی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت و بازی جنگ نرم آن‌ها را نیز بر هم خواهد زد.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در جمع دانشجویان شرکت‌کننده در دوره معرفتی تشکیلاتی اسلام ناب، با اشاره به عملکرد سپاه در سال‌های اخیر اظهار داشت: سپاه پاسداران تا 10 سال پیش فقط رویکرد امنیتی و نظامی داشت اما با تدبیر رهبر معظم انقلاب به عرصه‌های جنگ نرم و تهاجم فرهنگی نیز ورود کرد.
جعفری گفت: تهدید‌های نظامی خارجی که از سوی دشمنان اعمال می‌شود خیلی جدی نیست و ما هم قدرت پاسخگویی داریم، اما ضعف‌ها و تهدیدات داخلی جدی‌تر است.
وی افزود: رهبری فرمودند که اتکای اقشار بسیج به سپاه است اما بسیج تحت امر سپاه نیست و در اقدام و عمل مستقل است. فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: دغدغه مشترک سپاه و بسیج حفظ و ارتقای انقلاب اسلامی است که به همین دلیل هم رهبر فرزانه انقلاب به شما دانشجویان جوان مومن انقلابی استقلال و اختیار در عمل داده است اما سؤال اینجاست که تا چه اندازه توانستید با این اختیارات و استقلال، مشکلات موجود بر سر راه انقلاب اسلامی را مرتفع کنید؟
جعفری ادامه داد: در شرایط امروز کشور و نابسامانی‌های اخیر، خیلی‌ها تحت تاثیر جو موجود، از ادامه راه ناامید می‌شوند اما ما ملاحظه می‌کنیم که رهبر معظم انقلاب با اطمینان خاطر و با موج عظیمی از امید آینده کشور را که به دست توانمند شما جوانان انقلابی پیش می‌رود، روشن و سربلند می‌دانند.
وی با اشاره به اینکه تهدیدات نظامی دشمنان جمهوری اسلامی توخالی و واهی است ادامه داد: اکنون که در 40 سالگی انقلاب اسلامی قرار داریم، تهدیدها و تحریم‌های دشمنان به اوج خود رسیده است و تنها تهدیدی که آن را عملی نمی‌کنند، تهدید نظامی است چرا که اگر بخواهند به تجاوز نظامی دست بزنند، هزینه‌های بسیار سنگینی برای آن‌ها به دنبال خواهد داشت و بازی جنگ نرم آن‌ها را نیز بر هم خواهد زد. در سال‌های اخیر حتی تهدیدات امنیتی هم مثل فتنه 88 از طرف دشمنان خارجی رقم خورد اما به شکست منجر شد.
جعفری با بیان اینکه دشمن قصد دارد مردم و مسئولین را با جوسازی‌های رسانه‌ای ناامید کند، افزود: هرچند این تلاش در برخی مسئولین تاثیراتی داشته است اما به فضل الهی دروغ‌پراکنی‌ها و جوسازی‌های منفی دشمنان انقلاب و نظام برای ایجاد ناامیدی در کشور با هوشمندی آحاد مردم و مسئولین به مانند گذشته نتیجه‌ای جز شکست برای دشمن در پی ندارد.

منبع : کیهان
website tracking