۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳

حذف نماد "مادر" توسط شهرداری ایلام

المان میدان مادر که سمبل زنان ایلامی با پوشش محلی بود به بهانه روان‌سازی ترافیک حذف شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، المان مادر که سمبل زنان ایلامی با پوشش محلی بود به بهانه روان‌سازی ترافیک در ایلام حذف شد و رهگذران این میدان از عطوفت و مهربانی مادر در این المان محروم شدند. این اقدام شهرداری ایلام با واکنش مردم و مسئولان استانی روبه‌رو شده است.

که در این ارتباط یوسف‌وند در گفت‌‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: همه نیک می‌دانیم که مادر نماد عطوفت‌، مهر و مهربانی، دلسوزی و نجابت و عروج بهشت و نماد تمام خوبی‌ها است و این میدان تنها نمادی برای زنده نگهداشتن‌ یاد، خاطره و تجلیل از مادران روزگار بود.

این شهروند ایلامی گفت: اولاٌ حذف این المان هیچ تاثیری در روند ترافیک ندارد و در شهر ایلام تجربه میدان سعدی که به چهارراه تبدیل شد گواهی بر این مدعا است.

وی در ادامه گفت: مسئولان تصمیم‌گیر این موضوع با ترافیک ناآشنا و بدون اقدام کارشناسی به حذف اقدام و به جای حذف باید به مدیریت ترافیک توجه کرد نه حذف.

احمدی شهروند دیگری ایلامی نیز ضمن انتقاد از این کار به خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: اقدام شهرداری اقدامی منطقی نیست و میدان مادر با چهار تا چراغ راهنمایی در بعد ترافیک برطرف می‌شد و این کار تاثیری در ترافیک این میدان ندارد.

وی علت حذف میدان مادر را عدم مدیریت برترافیک و پرت هزینه دانست و گفت: اگر مدیریت بر ترافیک حاکم بود با کمترین هزینه معضل ترافیک برطرف می‌شد.

احمدزاد کارشناس ترافیک در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: عامل اصلی ترافیک در ایلام خود اقدامات شهرداری است چرا که پیاده‌روها در اختیار دست فروشان است، کلیه میدان‌های شهر ایلام به انگیزه تغییر المان در حال بازسازی هستند، معابر تردد مردم وجود ندارد و بسیاری از مسائل دیگر.

وی در ارتباط با حذف میدان مادر گفت: این اقدام به هیچ وجه در روند ترافیک تاثیرگذار نیست و به افزایش ترافیک و بی‌نظمی در تردد نیز در پی‌دارد.

میدان مادر نمادی برای همه  زنان ایلامی است

 شادیوند در واکنش به حذف المان مادر در شهر ایلام در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها اظهار داشت: با فرض اینکه این اقدام جهت روان‌سازی ترافیک و رفاه حال مردم صورت گرفته باشد و شرایط ایجاب کند که تغییراتی در این میدان ایجاد شود اما با حذف یک  المان که یکی از با اصالت‌‌ترین المان‌های موجود در سطح شهر ایلام است هم از نظر زیبایی ظاهری و هم معنوی و فرهنگی به لحاظ رعایت پوشش سنتی زن ایلامی که پس از سال‌ها در شهرایلام جا افتاده است به عنوان سمبل و نماد زنان ایلامی مخالفیم و توصیه می‌کنیم دست‌اندرکاران امر در ایجاد تغییرات همه جانبه نگر باشند و جایی مناسب و در خور شان این المان در نظر بگیرند.

مدیرکل دفتر زنان و خانواده استانداری ایلام گفت: انتظار می‌رود با توجه به این‌که این سمبل هویتی زن ایلامی مورد توجه و علاقه آحاد شهروندان است مکان‌یابی مناسبی در خور آن اندیشده شود.

شادیوند در پایان اضافه کرد: این المان نمادی اصیل و گویا از تمام زنان ایلام است. نماد  زنان و مادران و خواهران همه ما به عنوان زنان رشید و  پرصلابت ایلامی است و شهرداری باید در این مورد با اتخاذ تصمیم درست پاسخگو باشد.

مادر معمار تربیت است

عهدیه طهماسبی نیز در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم در ایلام اظهار داشت: در مورد برداشته شدن مجسمه‌ میدان مادر توسط شهرداری هر چند با هدف کاهش بار ترافیک در شهر ایلام انجام شده است و حتما در این مورد کارهای کارشناسی صورت گرفته است. ولی مناسب‌تر آن بود که ابتدا این نماد زیبای مادران شجاع و مقتدر ایلامی که بسیار زیبا هم ساخته شده بود و نماد مقدس مادران عزیزمان بود در میدان دیگری با کمال احترام جاسازی می‌شد و بعد اقدامات مربوطه انجام می‌گرفت.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری ایلام گفت: از شهردار و فرهنگ دوستمان انتظار می‌رود نماد مادرانمان در جایی مناسب و در شان این تندیس جاسازی شود، این مجسمه زیبا نماد تمام مادران عزیز استان‌مان است، با سپاس از تمام عزیزانی که نشان دادند جایگاه مادر در استان ایلام بسیار عزیز و ارزشمند است.

نماد مادر شکیل‌تر و بهتر در محل تقاطع نصب می‌شود

طالب صادقیان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: برداشت میدان مادر به خاطر و تبدیل آن به تقاطع به علت بار سنگین ترافیکی موجود در دستور شورای ترافیک استان قرار گرفته و شهرداری تنها مجری مصوبات این شورا است.

شهردار ایلام گفت: دغدغه‌های شهروندان ایلامی را درک کرده و به شما قول می‌دهم این اِلمان بهتر از قبل و پس از پایان عملیات عمرانی در تقاطع مادر نصب شود.

کلیدواژه ها :ترافیک
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking