۳۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۳

کلانی: قرارداد کی‌روش باید اصلاح شود

پیشکسوت فوتبال کشورمان تأکید کرد که قرارداد سرمربی پرتغالی تیم ملی باید اصلاح شود.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، حسین کلانی، پیشکسوت فوتبال کشورمان در حاشیه بازدید مسعود سلطانی‌فر از اردوی تیم فوتبال المپیک ایران در مورد همکاری‌اش با این تیم گفت: همیشه علاقه‌مند بودم کاری برای فوتبال و جوانان کشور انجام دهم و به عنوان مشاوره بتوانم دانش خود را در اختیار جوانان قرار دهم. به همین خاطر زمانی که رئیس فدراسیون فوتبال پیشنهاد همکاری با فدراسیون فوتبال و کمیته فنی را ارائه کرد، پذیرفتم.

وی با بیان اینکه در استعدادیابی و گسترش فوتبال در اقلیم‌های مختلف کشور، بازسازی فوتبال پایه، تنظیم مانیفیست فوتبال حرفه‌ای به صورت جامع با فدراسیون فوتبال همکاری می‌کنم، افزود: در کنار اینها علاقه‌مند بودم تا در کنار حمید استیلی به تیم ملی امید کمک کنم.

پیشکسوت فوتبال کشورمان ادامه داد: همه هم و غم کسانی که با فوتبال سرکار دارند از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون فوتبال، بازیکنان، مربیان و پیشکسوتان این است که تا آنجایی که امکان دارد، کمک کنند تا تیم امید بعد از 44 سال به المپیک صعود کند و بتواند نتیجه خوبی در آنجا کسب کند. فکر می‌کنم با وجود این جوانان خوب و برومند که تاکتیک پذیری و تکنیک بالایی دارند و با حمایت و دلسوزی مسئولان، مربیان و کادر فنی، بتوانیم به المپیک صعود کنیم.

کلانی در خصوص نمایش تیم ملی فوتبال در جام جهانی 2018 روسیه گفت: در بطن شناخت اعضای تیم، مربی، بازیکنان و ارتباطات آنها با یکدیگر نیستم و به خودم اجازه نمی‌دهم که از لحاظ فنی نظری بدهم، اما به عنوان یک شهروند و ایرانی می‌توانم بگویم کاری که تیم ملی فوتبال در روسیه کرد،کار بزرگی بود و باعث افتخار ایران شد. همانطور که وزیر ورزش اشاره کرد، هیچ‌کس چنین توقعی از تیم ملی ما در جام جهانی نداشت، اما نتیجه‌ای که رقم خورد، باعث خوشحالی و سربلندی ایران شد.

وی همچنین درباره قرارداد کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران عنوان کرد: واقعیت این است که این قرارداد باید کمی اصلاح شود. کی‌روش قراردادی دارد و از آن به عنوان یک مربی باتجربه و یک «بیزینس من» و کسی که کارش چه به عنوان مدرس و چه به عنوان مربی مورد تأیید است، استفاده می‌کند. او دستیار فرگوسن بزرگ‌ترین مربی دنیا بوده و در تیم‌های رئال مادرید و تیم ملی پرتغال سرمربیگری کرده است. اینکه ما نحوه قراردادش با تیم‌های قبلی را بررسی نکرده‌ایم و بر پایه آنها قراردادش با ایران را نبسته‌ایم، موضوع دیگری است که باید در جای خود به آن پرداخته شود.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مورد ادامه همکاری کی‌روش با تیم ملی فوتبال گفت: آخرین حرفی که از رئیس فدراسیون فوتبال شنیدم این بود که تا پایان جام ملت‌های آسیا کی‌روش سرمربی تیم ملی خواهد بود.

کلانی در خصوص این سؤال که آیا کی‌روش می‌تواند به تیم امید کمک کند یا نه، گفت: صددرصد می‌تواند کمک کند، اما در این خصوص کرانچار سرمربی تیم و مربیان باید نظر دهند. به اعتقاد من باید اتاق فکری تشکیل شود و درباره این موضوعات تصمیم‌گیری شود.

کلیدواژه ها :المپیک
منبع : برترین ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking