۳۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۰

سازمان اوقاف به وعده خود در کمک به موسسه قرآنی بیت‌الاحزان عمل کرد

سازمان اوقاف به وعده خود در کمک به موسسه قرآنی بیت‌الاحزان عمل کرد
سازمان اوقاف زائرسرای امامزاده هاشم در جاده هراز را برای برگزاری جلسات حفظ تخصصی قرآن کریم به موسسه بیت‌الاحزان واگذار کرد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا؛ مؤسسه بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) سال 1375 از روستایی در استهبان استان فارس شکل گرفت و به مرور زمان توسعه یافت به طوری که هم‌اکنون 156 شعبه در 12 استان کشور با اولویت مناطق محروم تشکیل شده است. موسسه‌ای که هر سال حدود 4 هزار کودک در مهد و پیش‌دبستانی‌های تحت پوشش قرار می‌گیرد و بیش از هزاران نفر از نوجوانان و جوانان کشور و حتی برادران مسلمان در خارج از کشور در طول سال در مسیر حفظ قرآن قرار می‌گیرند.

اواخر سال جاری بود که اخباری با عنوان «تنها مرکز شبانه‌روزی حفظ قرآن تهران در آستانه تعطیلی است» بر روی خروجی  یکی از رسانه‌های داخلی قرار گرفت.

در پی انتشار این خبر، حجت‌الاسلام سلیمانی مدیر کل روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در قالب گفت‌و گو با یکی از رسانه‌های مکتوب داخلی، از همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه در حل مشکلات این موسسه و واگذاری محلی مناسب برای شعبه تهران موسسه بیت‌الاحزان(س) خبرداد.

نهایتاً پس از پیگیری‌ها و مساعدت سازمان اوقاف و امور خیریه محلی در امامزاده هاشم جاده هراز به موسسه بیت‌الاحزان اختصاص یافت.

خجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی مدیر مؤسسه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا(س) در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی تسنیم در این باره گفت: با همکاری و پیگیری‌های مستمر حجت الاسلام محمدزاده مدیر کل محترم اداره اوقاف و امور خیریه استان تهران، مکانی در زائرسرای امامزاده هاشم جاده هراز به شعبه تهران استان تهران واگذار شده است.

وی ادامه داد: گرچه این مکانی که سازمان اوقاف در اختیار موسسه قرار داده است از جهت رفت و آمد برای قرآن‌آموزان تهرانی تاحدودی دور است و همین موضوع، میزان پذیرش را تا مقدار قابل توجهی کاهش می‌دهد امّا جلسات آموزش را تا واگذاری محل مناسب به این موسسه در این مکان برگزار خواهیم کرد.

منبع : تسنیم
website tracking