۲۵ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۱

خاطرات «پری صابری» جمع‌آوری می‌شود

خاطرات «پری صابری» جمع‌آوری می‌شود
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر کل هنرهای نمایشی با پری صابری، نویسنده و کارگردان پیشکسوت تئاتر دیدار کردند. در این دیدار شهرام کرمی وعده جمع آوری خاطرات این پیشکسوت تئاتر را داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، سیدمجتبی حسینی، معاون امور هنری و شهرام کرمی، مدیر کل هنرهای نمایشی عصر یکشنبه ۲۴ تیرماه با حضور در منزل پری صابری با این نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر، دیدار و گفت و گو کردند.

پری صابری در این دیدار گفت: دوست دارم تئاتر کار کنم و زمانی که مشغول کار تئاتر هستم احساس زنده بودن می‌کنم. وقتی روی صحنه نیستم احساس می‌کنم به آخر دنیا رسیده‌ام. این روحیه را از زمان شروع به کارم تا امروز حفظ کرده‌ام.

این کارگردان پیشکسوت تئاتر در ادامه به مرور خاطرات و فعالیت‌های هنری و تئاتری خود پرداخت.

سید مجتبی حسینی؛ معاون امور هنری در این دیدار گفت: ما قدردان هنرمندان هستیم و بی تردید فرهنگ و هنر با حضور فعال و تاثیرگذار هنرمندان پویا و بالنده است و  پری صابری از هنرمندانی است که از چند دهه پیش تاکنون در هنر تئاتر فعالیت موثر و مستمر داشته و دارد.

شهرام کرمی نیز با اشاره به آفرینش‌های هنری و ادبی پری صابری گفت: خانم صابری علاوه بر این که یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان تئاتر ایران است تاریخچه خوبی از داشته‌های تئاتر ایران دارد و ضروری است که این دانش و تاریخچه در اختیار نسل‌های آینده و پژوهشگران تئاتر قرار بگیرد.

مدیر کل هنرهای نمایشی قول داد در نزدیک‌ترین زمان ممکن پژوهشگری برای تدوین عکس‌ها ، مقالات و خاطرات خانم صابری معرفی شود تا ما این گنجینه ارزشمند تئاتر ایران را به صورت مدون داشته باشیم.

کلیدواژه ها :تئاتر
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking