۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۲

رویترز گزارش داد؛

ائتلاف سعودی در بندر الحدیده شکست خورده است

ائتلاف سعودی در بندر الحدیده شکست خورده است
خبرگزاری رویترز در گزارشی نوشت ائتلاف سعودی در حمله به بندر الحدیده یمن به هیچ کدام از اهداف خود دست‌نیافته است.

رویترز:‌ ائتلاف سعودی در بندر الحدیده شکست خورده استبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، ائتلاف سعودی در حمله به بندر الحدیده با شکست کامل روبرو شده است.

رویترز در گزارشی به تحولات  میدانی بندر الحدیده یمن پرداخته و نوشته است: ائتلاف سعودی هیچ دستاورد چشم‌گیری از حمله اخیرش به بندر الحدیده یمن نداشته است. این ائتلاف سعی داشت با خروج نیروهای حوثی (انصارالله) از بندر الحدیده اهرم‌های فشاری در گفتگوهای صلح سازمان ملل علیه حوثی‌ها داشته باشد، اما هیچ موفقیتی در این زمینه نداشته است.

رسانه‌های سعودی و اماراتی طی چند هفته گذشته بارها به دروغ اعلام کردند نیروهای ائتلاف کنترل فرودگاه و بندر الحدیده را به دست گرفته‌اند.

به نوشته رویترز، ائتلاف به رهبری عربستان و امارات در روز ۱۲ ژوئن برای تصرف بندر الحدیده سنگین‌ترین حمله نظامی خود را طی سه سال جنگ یمن آغاز کردند، اما این حمله نظامی هیچ موفقیتی در پی نداشته است.

رویترز می‌افزاید ائتلاف سعودی روز ۲۰ ژوئن اعلام کرد که کنترل فرودگاه الحدیده را به دست گرفته است، اما منابع نظامی محلی به رویترز اطلاع دادند نیروهای ائتلاف به فرودگاه نزدیک نشده‌اند.

همچنین «محمد علی الحوثی»‌ از رهبران انصارالله یمن نیز به رویترز گفته است:‌ نیروهای ائتلاف هیچ وقت کنترل فرودگاه را به دست نگرفتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking