۱۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵

کارت‌های سوخت آزاد در جنوب استان کرمان جمع‌آوری می‌شود

کارت‌های سوخت آزاد در جنوب استان کرمان جمع‌آوری می‌شود
دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: به‌دلیل افزایش سوخت قاچاق در جنوب استان کرمان از ماه‌های آینده کارت‌های سوخت آزاد در جنوب استان جمع‌آوری و مردم باید از الآن به فکر تهیه کارت سوخت خود باشند.

ابراهیم شهریاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در کرمان اظهار‌داشت: در سال 97 بیش از 100 درصد کشفیات کالای قاچاق در استان کرمان افزایش یافته است و نیروی انتظامی و سربازان گمنام امام زمان‌(عج) عملکرد بسیار خوبی داشتند.

وی با بیان اینکه فردی را که سال‌های سال اقدام به قاچاق کالا آن هم از نوع لوازم خانگی می‌کرد در روزهای اخیر دستگیر شد گفت: انبارهای این قاچاقچی در کرمان، سیرجان و رفسنجان شناسایی و با رصد اطلاعاتی با توجه به اینکه این فرد در خارج از کشور زندگی می‌کرد، به دام نیروهای پلیس آگاهی افتاد.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به اینکه بیش از 16 تا 17 میلیارد تومان بر اساس اعلام گمرک از این قاچاقچی انواع کالای قاچاق کشف شد افزود: پرونده این قاچاقچی برای طی مراحل قضایی در اختیار تعزیرات حکومتی است.

وی با بیان اینکه نبود انبار نگهداری کالای قاچاق در استان یک چالش اساسی بود که با پیگیری‌های مسئولان استان و نمایندگان مردم در مجلس حل شده و این مشکل در حال برطرف شدن است خاطر‌نشان کرد: در سال 96 بیش از 23 تن پوشاک خارجی که قرار بود توسط یک شبکه وسیع قاچاق به مرکز کشور قاچاق شوند در شهرستان سیرجان کشف شد و بسیاری از این کالاها که به تولید داخلی ضربه می‌زد با حکم تعزیرات حکومتی امحا شد.

شهریاری با اشاره به اینکه فرمان مقام معظم رهبری بر امحای کالای قاچاق است گفت: بر این اساس کالاهای کشفی به سه دسته تقسیم‌بندی شده است و کالاهایی هستند که مشابه داخلی دارند و نمونه آنها در کشور نیز تولید می‌شود و قاچاق آنها به تولیدات داخلی ضربه می‌زند.

وی با بیان اینکه نوعی از کالاهای قاچاق است که در داخل کشور تولید نمی‌شود و هیچ نمونه‌ای از آن در داخل کشور وجود ندارد افزود: نوعی از کالاها نیز مجدد صادر می‌شود تا ارز خارج شده از کشور مجدد به داخل کشور و به بیت‌المال برگردد.

دبیر کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با اشاره به جلسه هم‌اندیشی اعضای کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان با مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: این جلسه نتایج بسیار خوبی داشت و خلاءهای قانونی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا بررسی شد و پیشنهادات کمیسیون قاچاق کالا و ارز استان کرمان برای تصویب قانون قاچاق کالا و ارز که هم‌اکنون در مجلس شورای اسلامی مطرح است، ارائه شد.

وی با اشاره به سفررئیس سازمان اموال تملیکی کشور به استان کرمان گفت: در جلسه‌ای که در استانداری کرمان تشکیل شد، مصوب شد از کشفیاتی که در استان کرمان کشف می‌شود مقداری در داخل استان کرمان هزینه شود و استان برای آن تصمیم‌گیری کند.

شهریاری بیان کرد: دام قاچاق به سلامت مردم ضربه می‌زند و ستاد مبارزه با قاچاق کالا با قاچاق کالاهایی که مستقیم با سلامت مردم مرتبط باشد برخورد جدی‌تر و قاطع‌تری دارد.

وی اظهار‌داشت: به‌دلیل افزایش سوخت قاچاق در جنوب استان کرمان از ماه‌های آینده کارت‌های سوخت آزاد در جنوب استان جمع‌آوری و مردم باید از الآن به فکر تهیه کارت سوخت خود باشند.

کلیدواژه ها :کرمان گفت
منبع : تسنیم
website tracking