۱۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۴

هفته سوم مسابقات اسبدوانی تابستانه کشور در بندرترکمن برگزار می‌شود

هفته سوم مسابقات اسبدوانی تابستانه کشور در بندرترکمن برگزار می‌شود
دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان گفت: هفته سوم مسابقات اسبدوانی تابستانه کشور عصرفردا در مجموعه سوارکاری شهرستان بندرترکمن برگزار می‌شود.

حکیم ایگدری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرترکمن درباره برگزاری مسابقات اسبدوانی کورس تابستانه کشور در شهرستان بندرترکمن اظهار داشت: هفته سوم این مسابقات فردا جمعه پانزدهم تیرماه در مجموعه سوارکاری این شهرستان ساعت 15.30 برگزار می‌شود.

وی افزود: در این هفته از مسابقات، تعداد 65 راس اسب از نژادهای ترکمن و دوخون در 6 دور و در مسافت 1000 متر به رقابت خواهند پرداخت.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان تصریح کرد: در پایان این هفته از مسابقات 729 میلیون و 750 هزار ریال جایزه نقدی به مالکان و مربیان اسب‌های برتر تعلق خواهد گرفت.

ایگدری با بیان اینکه در مسابقات کورس تابستانه بندرترکمن اسب‌هایی از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد با هم رقابت می‌کنند، تاکید کرد: در فصول مختلف مسابقات سوارکاری در پیست‌های سوارکاری شهرستان‌های آق قلا، بندرترکمن و گنبدکاووس در استان گلستان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: مسابقات سوارکاری کشور سالانه در گلستان در دور بهاره، زمستانه و بخش دوم پائیزه در شهرستان گنبدکاووس، دور تابستانه در شهرستان بندرترکمن و بخش نخست پاییزه در شهرستان آق‌قلا برگزار می‌شود.

دبیر هیئت سوارکاری استان گلستان با اشاره به اینکه پیست بندرترکمن یکی از بهترین پیست‌های ماسه‌ای و طبیعی کشور است، اظهار داشت: ورزش سوارکاری سبب احیای سنت های بومی و محلی و جذب گردشگر و رونق اقتصادی استان گلستان می‌شود.

کلیدواژه ها :بندرترکمن
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking