۱۰ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۸

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز مطرح کرد:

شهید بهشتی؛ وزیری که مدیر مدرسه شد/ قوه قضائیه عدالت‌محور باشد

شهید بهشتی؛ وزیری که مدیر مدرسه شد/ قوه قضائیه عدالت‌محور باشد
کانون خبرنگاران نبأ ــ آیت‌الله حمیدی گفت: به یاد دارم شهید آیت‌الله بهشتی که مجتهد برجسته و از نظر علمی در حد وزارت یک وزارتخانه مهم بودند، با هدف مصونیت جوانان از گزند دسیسه‌های دین‌زدایی دشمن، مدیریت مدرسه دین و دانش را در قم برعهده گرفتند.

شهید بهشتی؛ وزیری که مدیر مدرسه شد / قوه قضائیه عدالت محور باشد

آیت‌الله سیدهاشم حمیدی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و استاد درس خارج فقه حوزه علمیه در مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله دکتر سیدمحمدحسین بهشتی و هفته قوه قضائیه که در مسجد انصارالحسین(ع) تهران برگزار شد، با بیان اینکه شهید بهشتی جزء شخصیت‌های برجسته اخلاقی، علمی و مدیریتی ایران بودند که توسط گروهک تروریستی منافقین به شهادت رسید، گفت: من ایشان را از دهه چهل (هجری خورشیدی) می‌شناسم و در آن زمان نیز اخلاق‌مداری، استعداد فوق‌العاده و دانش گسترده شهید بهشتی، زبانزد عام و خاص بود.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه با اشاره به تعابیر زیبای امام خمینی(ره) درباره شهید بهشتی، خاطرنشان کرد: رهبر کبیر انقلاب اسلامی شهید آیت‌الله بهشتی را مجتهد و ملتی برای ملت ایران و شهادت ایشان را ضایعه‌ای دردناک برای انقلاب اسلامی و نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران توصیف کردند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه شهید آیت‌الله بهشتی نقش مهمی در تثبیت اصل ولایت فقیه در قانون اساسی و مدیریت جامعه اسلامی ما داشتند، افزود: گروهک‌های ضد انقلاب به‌ویژه منافقین به همین دلیل حملات بسیاری به شخصیت ایشان داشتند و سرانجام دکتر بهشتی را ناجوانمردانه همراه با حدود 70 تنِ دیگر از مدیران و مسئولان انقلابی کشور، به شهادت رساندند.

شهید آیت‌الله بهشتی، مجتهدی برجسته

آیت‌الله حمیدی در ادامه به شخصیت متواضع و اخلاق‌مدار اولین رئیس دستگاه قضای کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: به یاد دارم شهید آیت‌الله بهشتی که مجتهد و از نظر علمی در حد وزارت یک وزارتخانه بودند، با هدف مصونیت جوانان از گزند دسیسه‌های دین‌زدایی دشمن، مدیریت مدرسه دین و دانش را در قم برعهده گرفتند.

استاد درس خارج فقه و مسئول سابق نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علم و صنعت ادامه داد: شهید بهشتی مدام به روحانیون و مبلغان تاکید می‌کردند اگر طلاب با دانش و مهارت‌های روز آشنا نباشند و نتوانند به پرسش‌های جوانان در حوزه‌های مختلف، پاسخ دهند، آنگاه جوانان از آن‌ها ناامید می‌شوند و ممکن است به دام دشمنان بیفتند.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ادامه، نقش قوه قضائیه را در مدیریت صحیح جامعه و حرکت کشور در مسیر ارزش‌های اسلامی و آرمان‌های انقلاب، مهم و ارزشمند دانست و اظهار داشت: قوه قضائیه همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید با صلابت، شجاعت و تدبیر با مفاسد اقتصادی، زورگویی‌ها و اختلاس‌ها مقابله کند و اجازه ندهد مفسدان آزادانه در کشور رها باشند.

آیت‌الله حمیدی در پایان با بیان اینکه اقدامات قوه قضائیه باید در راستای عدالت‌محوری و قانون‌مداری، و همچنین مقابله با مفساد خرد و کلان باشد، گفت: هرچقدر این قوه در عمکرد خود موفق‌تر باشد مطئناً توفیقات نظام اسلامی در مبارزه مستمر با استکبار جهانی بیشتر خواهد بود.

 مرتضی محب‌الاولیاء

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking