۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۰

هشدار به زنانه شدن اعتیاد

هشدار به زنانه شدن اعتیاد
رئیس سازمان بهزیستی، نسبت به زنانه شدن اعتیاد به موادمخدر در کشور هشدار داد.
خبرگزاری مهر: رئیس سازمان بهزیستی، نسبت به زنانه شدن اعتیاد به موادمخدر در کشور هشدار داد.

انوشیروان محسنی بندپی روز شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، با اشاره به شیوع‌شناسی سال ۹۴ نسبت به زنانه‌شدن اعتیاد هشدار داد و گفت: بر این اساس نسبت مردان به زنان معتاد در گروه سنی ۱۵ تا ۲۵ سال، ۶ مرد به یک زن، در گروه سنی ۲۵ تا ۴۴ سال ۱۶ مرد به یک زن و در گروه سنی ۴۵ تا ۶۰ سال، ۱۷ مرد به یک زن است.

وی افزود: اعتیاد در رشد آسیب‌های دیگر نقش هم‌افزایی دارد، در این راستا حمایت‌های اجتماعی و روانی را گسترش و ارتقاء دادیم. حلقه آخرین حمایت‌های بهزیستی اشتغالزایی و کارآفرینی در مراکز اجتماع‌محور است.

محسنی بندپی، با بیان اینکه در شیوع‌شناسی بیش از ۳۷ درصد کودکانی که معتاد هستند دارای والدین معتادند و ۵۱ درصد آن‌ها مادر معتاد دارند، بر نقش کلیدی و حساس مادر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۱۲۶ مرکز نگهداری و اقامتی ویژه زنان معتاد فعالیت می‌کنند.

وی از اجرای پایلوت الگوی اجتماع‌محور و دادگاه درمان‌مدار در ۵ استان در بحث مراکز ماده ۱۶ خبر داد و افزود: با همکاری قوه قضائیه در جریان جمع‌آوری معتادان متجاهر برای بار اول نگاه مجرمانه را از این افراد سلب کردیم و وحدت رویه‌ای در ساماندهی معتادان متجاهر در کل کشور ایجاد شد.

رئیس سازمان بهزیستی، در عین حال از اشتغال ۷۵۰۰ معتاد بهبود یافته خبر داد.

ادامه دارد...
کلیدواژه ها :معتاد موادمخدر
منبع : فردا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking