۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۸

غول اعتیاد با تلاش اجتماع از صحنه خارج می‌شود

غول اعتیاد با تلاش اجتماع از صحنه خارج می‌شود
دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان کردستان با اشاره به اینکه غول اعتیاد با تلاش اجتماع از صحنه خارج می‌شود، گفت: از مهمترین وظایف سازمان‌ها و کمپ‌های حوزه اعتیاد کمک به بهبود بیماران معتاد است.

به گزارش ایسنا، سلیم کریمی در همایش پیشگیری از اعتیاد که با حضور مسئولان و با هدف آگاه سازی در خصوص پیشگیری از اعتیاد در سقز برگزار شد، اظهار کرد: ایران در صف اول مبارزه با مواد مخدر در بین کشورهای جهان قرار دارد.

وی افزود: بی تفاوتی فرد در برابر جامعه بزرگترین آسیب و از عوامل اصلی افزایش آسیب‌های اجتماعی است.

دبیر شورای مبارزه با موادمخدر استان کردستان با اشاره به اینکه غول اعتیاد با تلاش اجتماع از صحنه خارج می‌شود، عنوان کرد: از مهم‌ترین وظایف سازمان‌ها و کمپ‌های حوزه اعتیاد کمک به بهبود بیماران معتاد است.

سرپرست فرمانداری سقز هم در ادامه تصریح کرد: تلاش کمپ‌ها در راستای بازپروری معتادان به عنوان یک بیمار در جامعه ارزشمند است.

کامیل کریمیان، همت سازمان‌های مردم نهاد در حوزه اعتیاد در راستای پیشگیری و آموزش را بسیار مهم دانست و گفت: اعتیاد در سه مرحله پیشگیری و آموزش، درمان و مبارزه در سطح شهرستان سقز پیگیری می‌شود.

وی امر پیشگیری را در راستای کاهش آسیب اعتیاد، مقدم بر هر کار دیگری دانست.

صلاح‌الدین صوفی -روانشناس- نیز در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات علمی، سیگار دروازه ورود به مصرف مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه خطر اعتیاد در کمین همه افراد است، یادآور شد: اعتیاد، سن و جنسیت نمی‌شناسد و کمبود محبت و محبت زیاد در خانواده نیز هر دو در زمینه اعتیاد آسیب‌زا هستند.

در پایان این همایش از تعدادی فعالان اجتماعی این عرصه و بهبودیافتگان تجلیل شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :معتاد موادمخدر
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking