۹ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۷

بازار ارز را چه کسانی بهم ریختند؟ «پای اصلاح‎طلبان در میان است»

بازار ارز را چه کسانی بهم ریختند؟ «پای اصلاح‎طلبان در میان است»
دولت آقای حسن روحانی رئیس جمهور از مدتی پیش برای آرام کردن وضعیت بازار ارز، سیاست دلار تک نرخی را در پیش گرفت ولی اصلاح طلبان که سهم عمده را در نابسامانی امروز اقتصاد کشور دارند، به این سیاست دولت تاختند تا اینکه سیاست دلار تک نرخی عملاً شکست خورد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن روحانی یک سال پیش در حالی برای بار دوم به عنوان رئیس جمهور انتخاب شد که انتظار همگان از او به این شکل بود که مشکلات اقتصادی در 4 سال دوم حل خواهد شد،اما تنها چند ماه از عمر دولت دوازدهم نگذشت که مشخص شد در تیم اقتصادی دولت اختلافات جدی وجود دارد و بسیاری از مشکلات اقتصادی به شکل یک بحران در آمد.

از جمله بحران هایی که در دولت دوازدهم به شکل مشخصی نمود کرده است نوسان نرخ دلار و روند رو به افزایش روز به روز و حتی لحظه به لحظه آن است. موضوعی که حتی اقتصاد دان های حامی دولت نیز نتوانستند در مقابل آن سکوت کنند و گلایه های خود از دولت را بروز داده اند.

اما نکته جالب این است که اقتصاددان های حامی دولت همچون فعالان سیاسی جریان اصلاح طلب اغلب راضی نیستند که ارز تک نرخی بماند. برای همین هم حمله چند جانبه ای را علیه دولت در خصوص سیاست ارزی دولت شکل داده اند. 

محمد طبیبیان یکی از اقتصاددان هایی است که به تازگی انتقاد از سیاست ارزی دولت را در کانال تلگرامی خود مطرح کرده است. او در مطلبی نوشته است: «در خبرها آمده است که دولت پذیرفته، صادرکنندگان و واردکنندگان به صورت توافقى ارز مبادله کنند. یعنى هنوز حاضر نیستند دست از ارز ٤٢

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking