۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۳۵

اجرای طرح اوقات فراغت با عنوان " آسمانی ها" در مساجد خراسان جنوبی

اجرای طرح اوقات فراغت با عنوان " آسمانی ها" در مساجد خراسان جنوبی
مدیر دبیرخانه کانون‌های مساجد استان خراسان جنوبی تعداد کانون‌های فعال مساجد استان را 616 باب عنوان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امسال طرح " آسمانی‌ها" در بیش از 70 درصد کانون‌های فرهنگی هنری خراسان جنوبی اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، اوقات فراغت بهترین فرصت برای ایجاد بستری مناسب و جذب حداکثری جوانان و نوجوانان به برنامه‌های کانون‌های فرهنگی مساجد است.

بدون شک با برنامه‌ریزی جامع و دقیق، استفاده از تمام ظرفیت ها، تنوع بخشی به فعالیت‌ها و برنامه‌ها و اهتمام نسبت به اجرای فعالیت‌های شادی‌آفرین و نشاط‌آور در پرتو آموزه های دینی محقق می‌شود.

در برنامه‌ریزی‌های اوقات فراغت و ترویج و ارتقای سطح معلومات و دانش دینی مخاطبان در موضوعات قرآنی، اعتقادی، اخلاقی و اهتمام مضاعف به بزرگداشت مناسبت‌های مذهبی و مقارن با ایام اوقات فراغت توجه جدی به شعار سال مد نظر قرار گیرد.

شبکه‌ای شدن برنامه‌ها در برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت سال جاری مورد توجه قرار گیردو برای برگزاری هرچه بهتر و کارآمدتر برنامه‌های اوقات فراغت امسال این برنامه در دستور کار باشد.

"خانواده محور بودن" اساسی ترین ویژگی خاص برنامه‌های کانون‌ها در سال جاری است که در همین راستا برنامه‌های فعالیت‌گروهی، تربیتی، آموزشی و غیره برای همه اعضای خانواده پیش‌بینی می‌شود.

اجرای طرح ‌آسمانی ها در 70 درصد کانونهای مساجد خراسان جنوبی

مدیر دبیرخانه کانون‌های مساجد استان خراسان جنوبی گفت: طرح غنی سازی اوقات فراغت با عنوان" آسمانی ها "در 70 درصد کانونهای فرهنگی هنری استان اجرا می شود.

حجت الاسلام ابراهیم سبزه کار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: سال گذشته در 397 باب کانون فرهنگی هنری استان، طرح آسمانی‌ها اجرا شده است.

وی تعداد کانون‌های فعال مساجد استان را 616 باب عنوان کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده پیش‌بینی می‌شود امسال این طرح  در بیش از 70 درصد کانون‌های فرهنگی هنری استان اجرا شود.

 سبزه کار بیان کرد: طرح اوقات فراغت در کانون‌های فرهنگی هنری روستایی و شهری با انعقاد تفاهم نامه بین این مراکز فرهنگی و دبیرخانه مساجد استان اجرا می‌شود.

مدیر دبیرخانه کانون‌های مساجد استان خراسان جنوبی افزود: طرح آسمانی ها با رویکرد برنامه های نشاط پایه، گروهی، تربیتی، آموزشی همراه با فعالیت های متنوع فرهنگی برگزار می‌شود.

سبزه کار توجه ویژه به ترویج و ارتقای سطح معلومات و دانش دینی مخاطبان در موضوعات قرآنی، اعتقادی، اخلاق و نماز و فراهم کردن فضای کتابخانه ای و تشویق اعضا به کتابخوانی و تقویت مطالعه را از جمله اهداف اجرای طرح آسمانی‌ها ذکر کرد.

 وی اظهار داشت: توجه به موضوعات نماز، حجاب و عفاف و احیای نظام زن و خانواده در برنامه‌های اوقات فراغت مدنظر مدیران کانون‌های مساجد قرار دارد.

برخورداری 22 هزار نفر ساعت از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان جنوبی

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود در تابستان امسال 22 هزار نفر ساعت از برنامه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان در طرح اوقات فراغت برخوردار شوند.

احمد محبی از کانون‌های فرهنگی هنری که در جوار مساجد قرار دارند به عنوان یکی از بهترین مراکز و پایگاه‌ها برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان یاد کرد.

 وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 616 باب کانون فرهنگی هنری در سطح استان خراسان جنوبی فعال است یادآور شد: از این تعداد 237 کانون شهری و مابقی در روستاها و نقاط مرزی فعالیت می‌کنند.

 مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی به ارائه خدمات آموزشی توسط کانون‌های فرهنگی هنری روستایی به مخاطبان در فصل تابستان اشاره کرد و یاد آور شد: این برنامه‌ها با کمترین امکانات و بهترین کیفیت ارائه می‌شود.

 وی از فعالیت گروه‌های نمایشی مختلف در بدنه کانونهای فرهنگی هنری سطح استان خبر داد و افزود: در حال حاضر 150 باب کتابخانه باز و مخزن‌دار در کانون‌های فرهنگی هنری روستایی استان به علاقه‌مندان حوزه کتاب و کتابخوانی خدمات ارائه می‌دهند.

 محبی به چاپ و توزیع 10 نشریه داخلی در کانون‌های فرهنگی هنری استان، اجرای طرح کسب و کار در جوار مساجد و تشکیل گروه‌های سرود را از دیگر فعالیت‌های این مراکز فرهنگی در جوار مساجد اشاره کرد.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking