۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۳

فعالیت ۵رسته شغلی آلاینده در تهران/لزوم انتقال این مشاغل از پایتخت

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر گفت: طبق رویکرد جدید، تمام مشاغل قابلیت فعالیت در پایتخت را دارند، مشروط به اینکه الزامات فعالیت خود را رعایت کنند.

به گزارش ایسنا، فرهاد افشار با اشاره به مصوبه سال ۹۶ وزارت کشور نسبت به الزام انتقال ۲۵ رشته شغلی آلاینده به شهرداری ها، اظهار کرد: در تهران ۲۰ رسته شغلی آلاینده به مناطق حاشیه‌ای منتقل شده و ۵رسته شغلی هنوز فعالیت دارند.

وی با اشاره به فعالیت ۵ رسته شغلی آلاینده در تهران اظهار کرد: تعمیرگاه های خودرو های سنگین، انبارهای پسماند، مراکز اسقاط موتورسیکلت ها و خودروها، مراکز شارژ گاز در کپسول و دامداری ها و دامپزشکی های حاشیه شهر از جمله رسته‌های شغلی آلاینده هستند که باید از شهر تهران منتقل شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با اشاره به اینکه از ۱۱۰۰ رسته شغلی در تهران ۲۵ رسته شغلی به عنوان صنایع بارز آلاینده شناخته شده‌اند، عنوان کرد: باید تعریف جدیدی درمورد صنایع آلاینده و مزاحم در شهر داشته باشیم، اما عمده رستههای شغلی خدماتی برای فعالیت در شهر مشکلی ندارند و در حوزه واحدهای تولیدی نیز در گام اول در حال تدوین الزاماتی برای ادامه فعالیت آن‌ها در تهران هستیم.

وی ادامه داد: رویکرد جدید در دنیا و تهران این است که تمام مشاغل قابلیت فعالیت در شهر را دارند، مشروط بر اینکه الزامات فعالیت خود را رعایت کنند.

افشار با بیان اینکه انتقال رستههای شغلی در گذشته مشکلات جدیدی را برای شهر تهران ایجاد کرده است، گفت: انتقال صنایع آلاینده به قسمتهای دیگر با توجه به پیوستگی که تهران دارد، همان آلایندگی را ایجاد می‌کند. همچنین با توجه به افزایش رفت و آمد به شهرک‌های صنعتی مناطق حاشیهای، شاهد افزایش ترافیک در برخی از محدودهها هستیم. به عنوان مثال در میدان آقانور منطقه ۱۵ علی‌رغم عرض زیاد معبر، ترافیک بالایی به وجود آمده است.

 وی خاطرنشان کرد: در کشورهای پیشرفته پردازش پسماند در مجاورت شهر و در کنار حساسترین مراکز شهری با رعایت استانداردهای لازم انجام می‌شود؛ ما نیز با رویکرد جدید به دنبال این هستیم که الزاماتی را برای ادامه فعالیت های رسته های شغلی در شهر فراهم کنیم.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، به گفته افشار، مطالعه ۸۰ رسته شغلی در شهر فضایی را فراهم می‌کند تا با رعایت استانداردها فعالیت کنند. این کار برای تمام فعالیت‌های شهر قابل انجام است تا در نهایت بتوانیم همزمان با سکونت، فعالیت را نیز در شهرها داشته باشیم.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :افشار شهر تهران شغل
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking