۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۴

وجود بیش از ۴ میلیون پناهنده در ایران

نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری گفت: طبق آمارهای رسمی تا بهمن ماه سال گذشته حدود چهار میلیون و ۷۰۰هزار پناهنده و مهاجر در کشور حضور داشتند.

تسنیم نوشت: نایب رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگری گفت: طبق آمارهای رسمی تا بهمن ماه سال گذشته حدود چهار میلیون و ۷۰۰هزار پناهنده و مهاجر در کشور حضور داشتند.

ابوالفضل فتح الهی، نایب رییس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران با اشاره بالا بودن آمار مهاجرین و اتباع بیگانه در ایران یکی از مهمترین عوامل از بین رفتن امنیت شغلی کارگران در کشور است گفت: طبق آمارهای رسمی تا بهمن ماه سال گذشته حدود چهار میلیون و 700هزار پناهنده و مهاجر در کشور حضور داشتندکه بیش از75 درصدشان در جامعه ایران در حال فعالیت هستند و از این تعداد 700هزار نفر در روستاها مشغول کارند.

وی با بیان اینکه آنها در گذشته شغل‌هایی مثل چاه کنی و کارهای ساختمانی را اشغال می‌کردند که کارگر ایرانی رغبتی به حضور درآنها و گرفتن این شغل‌ها نداشت، ولی امروز کارهای درجه یک و دو مرتبه بالاتر را اشغال می‌کنند. گفت: متاسفانه به دلیل ضعف نظارت و برخی سیاستهای غلط شغل‌هایی را که کارگر ایرانی قادر به انجام آن است در اختیار مهاجرین و اتباع بیگانه گذاشته‌ایم.

احمدرضا خزاعی، مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی نیز با اشاره به اینکه نزدیک به 1 میلیون نفر از کارگرانِ اتباع خارجی بیمه نیستند افزود: در حال حاضر 970 هزار نفر از اتباع خارجی در ایران در شرایط سنی کار قرار دارند و از این تعداد35 هزار نفر تحت پوشش بیمه‌ای سازمان تامین‌اجتماعی هستند.

کلیدواژه ها :پناهنده
منبع : برترین ها

پربازدیدترین امروز

website tracking