۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۶

ارتش انگلیس برای مهار آتش‌سوزی گسترده در شمال این کشور وارد عمل شد + تصاویر

ارتش انگلیس برای مهار آتش‌سوزی گسترده در شمال این کشور وارد عمل شد + تصاویر
وقوع آتش‌سوزی مهیب در جنگل‌ها و مراتع شمال غرب انگلیس ارتش را به کمک نیروهای امدادی کشاند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، صد نیروی ارتش انگلیس به منظور کمک برای مهار آتش در جنگل‌ها و مراتع شمال غرب انگلیس به کمک آتش‌نشانان می‌روند. 

به نوشته روزنامه «تلگراف»، ارتش انگلیس برای مهار آتش عظیم در «سدلمورث مور» که بعد از موج گرما در روز یکشنبه آغاز شده بود، به شمال غرب این کشور می‌روند. 

تاکنون صد آتش‌نشان در عملیات مهار آتش در این مناطق مشارکت داشته‌اند. به گفته مقام‌های انگلیسی، احتمال دارد عملیات مهار آتش، «چند هفته» طول بکشد.

قرار است دو فروند بالگرد «شینوک» ارتش برای کمک و انتقال تجهیزات سنگین به ارتفاعات برای امدادرسانی، به محل حادثه اعزام شوند.

مشکل مهار این آتش، تغییر مکرر جهت وزش باد است که آتش را گسترش می‌دهد و نیازمند میزان زیادی آب برای از بین بردن شعله‌های آتش است. 

مقام‌های انگلیسی نگرانند که آتش‌سوزی به مناطق مسکونی هم سرایت کند. تاکنون ۵۰ خانه مجاور این منطقه تخلیه شده‌اند و با ادامه آتش‌سوزی احتمال تخلیه خانه‌های بیشتری هم وجود دارد.

آنچه اکنون بیش از هر چیزی به اطفا‌ء حریق در این منطقه کمک می‌کند، بارش باران است، اما به گفته کارشناسان فعلا هیچ نشانه‌ای از بارش باران در این نواحی وجود ندارد.


انتهای پیام/ق

کلیدواژه ها :آتش سوزی آتش
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking