۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۱

اراک|خدمات بستری برای نوزادان تا یک ماه بعد از بدو تولد ارائه می‌شود

اراک|خدمات بستری برای نوزادان تا یک ماه بعد از بدو تولد ارائه می‌شود
مدیرکل بیمه سلامت گفت: نوزادانی که مادر آنها تحت پوشش بیمه سلامت همگانی و ایرانیان هستند به مدت یک‌ماه از خدمات بستری بهره می‌برند.

محمدرضا جیریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به ارائه خدمات بستری و بیمه به نوزادان با دفترچه بیمه مادر، اظهار داشت: پس از تولد نوزاد و نیاز او به خدمات بستری، والدین می‌توانند از دفترچه بیمه مادر برای گرفتن خدمات بستری در بیمارستان و مراکز درمانی استفاده کنند.

وی افزود: نوزادانی که مادر آنها تحت پوشش بیمه سلامت همگانی و ایرانیان هستند به مدت یک‌ماه از خدمات بستری بهره می‌برند.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی تصریح کرد: پس از صدور شناسنامه برای نوزاد، دفترچه بیمه سلامت همگانی برای او صادر شده و یا با پرداخت مبلغ سرانه مشخص، بیمه ایرانیان را دریافت کرده و تحت پوشش خدمات بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

جیریایی بیان کرد: افرادی که تحت پوشش خدمات بیمه سلامت همگانی هستند، نوزاد آنان هم همان بیمه را دریافت می‌کند، ولی افرادی که دارای بیمه ایرانیان هستند باید برای دفترچه بیمه نوزاد طبق مبلغ مشخص هزینه پرداخت کرده و نوزاد آنها هم بیمه ایرانیان دریافت کند.

وی عنوان کرد: بیشتر افراد مراجعه‌کننده به مراکز درمانی به‌ویژه حوزه بستری دارای دفترچه بیمه هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی خاطرنشان کرد: افرادی که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نباشند به اداره بیمه سلامت معرفی شده و دفترچه بیمه دریافت می‌کنند.

جیریایی تصریح کرد: همه بیمه‌شدگان طرح بیمه سلامت مانند سایر بیمه‌شدگان کارکنان دولت و بیمه ایرانیان می‌توانند از مراکز طرف قرارداد استفاده کنند، همه خدماتی که در تعهد بیمه برای سایر بیمه‌شدگان وجود دارد، در تعهد بیمه سلامت هم لحاظ شده و خدمات رایج در بیمارستان، پزشک، داروخانه، پاراکلینیک با دفترچه‌های دیگر تفاوتی ندارد.

کلیدواژه ها :ایرانیان
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking