۶ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات "قرآن و عترت" در رشت

برگزاری مرحله مقدماتی مسابقات "قرآن و عترت" در رشت
مرحله مقدماتی بیست و سومین دوره از مسابقات "قرآن و عترت" ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، مرحله مقدماتی بیست و سومین دوره از مسابقات "قرآن و عترت" ویژه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی در رشت برگزار شد.

در مرحله نخست این دوره از مسابقات 171 نفر از کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان در رشته‌های ترتیل‌خوانی، تحقیق‌خوانی، حفظ، اذان، دعا، مناجات‌خوانی، ترجمه‌خوانی و حفظ با یکدیگر به رقابت پرداختند.

شرکت‌کنندگان در بیست و سومین دوره از مسابقات "قرآن و عترت" برگزای چنین مسابقات را سبب افزایش روحیه کارمندان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی دانست و گفتند: برگزاری این مراسمات به افزایش بازدهی کارکنان و دانشجویان این دانشگاه کمک می‌کند.

برگزاری محافل و مسابقات قرآنی در محیط‌های دانشگاهی یکی از مسائلی است که باید نسبت به آن توجه بیشتری شود زیرا برگزاری آن سبب انس بیشتر نخبگان دانشگاهی با مفاهیم قرآنی می‌شود.

برگزاری مسابقات و محافل قرآنی در دانشگاه‌ها باورهای توحیدی را در میان قشر دانشگاهی جامعه نهادینه کرده و روحیه خداباوری را در آن‌ها افزایش می‌دهد.

همگرایی هرچه بیشتر جامعه دانشگاهی و نخبگان کشور با مفاهیم قرآنی و بهره‌گیری از معنویت قرآن سبب تربیت نسلی باایمان و کارآمد برای ساختن ایرانی مومن و آباد در آینده می‌‌شود.

کلیدواژه ها :رشت
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking