۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۰

186 هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر رفع تصرف شد

186 هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر رفع تصرف شد
معاون اداره‌کل منابع طبیعی استان بوشهر گفت: 186 هکتار اراضی منابع طبیعی استان بوشهر که به صورت تصرف شده بود به بیت‌المال بازگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدمهدی عادل‌زاده ظهر امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان بوشهر با تاکید بر مشارکت همگانی در صیانت و حفاظت از اراضی منابع طبیعی استان بوشهر اظهار داشت: حفظ و حراست از منابع طبیعی رسالت همگانی است که مشارکت نهادها و سازمان‌های مردمی در این راستا مورد توجه است.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای 227 هزار 215 هکتار اراضی سطح جنگلی است افزود: مساحت اراضی منابع طبیعی استان بوشهر  افزون  بر 1.8 میلیون هکتار است که حفاظت از این اراضی در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره‌کل منابع‌طبیعی استان بوشهر از رفع تصرف زمین‌‌های ملی و منابع طبیعی استان خبرداد و بیان کرد: 186 هکتار اراضی منابع طبیعی که توسط افراد سودجو تصرف شده بود با صدور حکم قضایی به بیت‌المال بازگشت و 17 متهم دستگیر شدند.

عادل‌زاده ارزش زمین‌های برگشت داده شده به بیت‌المال را 186 میلیارد ریال دانست و تصریح کرد: متهمان این عرصه 17 میلیون ریال جریمه شدند.

وی، اجرای یک فقره قلع و قمع را از دیگر برنامه‌های جلوگیری در تعرض به منابع طبیعی دانست و گفت: 3 مورد قلع و قمع بنا و مستحدثات دیگر در اراضی منابع طبیعی استان بوشهر در حال اجراء است.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی استان بوشهر از اجرای پروژه جایگزینی سوخت‌های مناسب به جای بوته و هیزم خبرداد و بیان کرد: برای جلوگیری از کاهش و تخریب اراضی منابع طبیعی پروژه جایگزینی سوخت‌های مناسب به جای بوته و هیزم در سطح 8 هزار متر مربع اجرا شد.

کلیدواژه ها :بوشهر
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking