۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۵۴

سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر تدوین می‌شود

سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر تدوین می‌شود
سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با تاکید بر کاهش شیوع آسیب‌های اجتماعی گفت: در این راستا تدوین و تنظیم سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهرمورد توجه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مریم آذرشب ظهر امروز در کارگاه تربیت مربی توان افزایی و ارتقا تاب‌آوری اجتماعی در جوامع محلی در جمع سازمان‌های مردم نهاد و تسهیل‌گران استانی با تأکید بر نقش انکارناپذیر و اثرگذار سازمان‌های مردم نهاد در اجرای طرح‌های اجتماع محور اظهار داشت: طرح تاب آوری و توان‌افزایی اجتماعی جوامع محلی از جمله طرح‌های اجتماع‌محور است که با تکیه بر نقش مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی و با بهره مندی از توانمندی و ظرفیت سمن‌ها می‌توان به توان‌افزایی جوامع محلی و ارتقا تاب اوری اجتماعی دست یافت.

وی تاکید کرد: امید است شرکت‌کنندگان در این کارگاه آموزشی بتوانند با خلاقیت و ابتکار عمل در اجرای طرح و انتقال آموزه‌ها به جامعه هدف، در بالابردن قدرت سازگاری درشرایط مختلف، افزایش سطح مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت روحیه کار مشارکتی توسط مردم تاثیر گذار باشند.

آذرشب هدف نهایی طرح تربیت مربی توان افزایی و ارتقا تاب آوری اجتماعی را کاهش میزان بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی در استان عنوان کرد و گفت: انتظار می‌رود در اجرای این کارگاه، بتوان با تدوین نقشه راه استان سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان تدوین و تنظیم شود.

سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری بوشهر با بیان اینکه سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده استان بوشهر برای نخستین بار تدوین می‌شود خاطر نشان کرد: تمام 10 شهرستان استان در تهیه و تدوین این سند مشارکت می‌کنند و از سازمان‌های مردم نهاد به‌عنوان بازوهای عملیاتی و اجرایی بخش دولتی مشارکت می‌شود.

وی از اجرای طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی جوامع محلی در 13 محله شهری و 3 منطقه روستایی استان بوشهر از سال قبل خبرداد و بیان کرد: طرح توان افزایی و تاب آوری اجتماعی جوامع محلی برای امسال با همکاری فرمانداری‌ها برای اجرای در 12 منطقه آسیب خیز و در معرض آسیب شناسایی و طراحی شده است.

کلیدواژه ها :بوشهر
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

website tracking