۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱

یک مراقب سلامت به ازای هر ۳ هزار نفر در خراسان شمالی وجود دارد

یک مراقب سلامت به ازای هر ۳ هزار نفر در خراسان شمالی وجود دارد
بجنورد- وزیر بهداشت درمان و آموزش کشور گفت: در خراسان شمالی به ازای هر سه هزار نفر یک مراقب سلامت وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در سالن شهید آوینی بیمارستان امام علی (ع) بجنورد در جمع مسئولان دخیل در طرح تحول نظام سلامت با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور، قائم‌مقام ولی‌فقیه در استان و سایر مدیران در حاشیه افتتاح کلینیک ویژه جاجرم اظهار داشت: خراسان شمالی در خصوص سلامت خانواده‌ها و بهداشت مردم استان، به ازای هر سه هزار نفر یک مراقب سلامت دارد.

وی افزود: طرح تحول نظام سلامت از آغاز تاکنون به اقشار بسیاری از جامعه خدمات سلامت و بهبود را داده است.

وزیر کشور تصریح کرد: خراسان شمالی در ابتدا از زیرساخت‌های مناسبی برخوردار نبود اما هم‌اکنون با تلاش‌های انجام‌شده، شاهد ساخت دو بیمارستان در بجنورد و شیروان هستیم.

هاشمی گفت: همچنین تقریبا پرونده الکترونیکی سلامت برای تمام افراد خراسان شمالی انجام و نیز خانه‌های بهداشت به‌طور کامل ساخته‌شده است.

وی بابیان اینکه برای تأمین نیروهای بیمارستان با مشکل روبرو هستیم، افزود: مجوز استخدام نیرو در بیمارستان‌ها راداریم اما امکان استخدام نیرو در بیمارستان‌ها وجود ندارد و همچنین مجوزی برای جابه‌جایی نیروهای بازنشسته نیز وجود ندارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای بیمارستان‌ها را از محل درآمد اختصاصی دانشگاه‌های علوم پزشکی تأمین می‌کنیم.

هاشمی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی جزو دانشگاه‌های موفق کشور به شمار می‌رود.

وی بابیان اینکه مبنای خدمت رضایت‌مندی مردم کشور است گفت: هراندازه به مردم خدمت کنیم کم است چراکه مردم خدمت‌های بسیاری برای انقلاب کرده‌اند.

وزیر بهداشت اخلاق را یکی از مهم‌ترین مسائلی جامعه مطرح کرد و گفت: قطعاً اخلاق‌مداری به سمت وحدت خواهد رفت و در کنار آن پیروزی را به دست خواهیم آورد.

وی افزود: بیشتر از این باید شاهد اخلاق‌های پسندیده در جامعه باشیم چراکه خواسته دین ما چیزی جز اخلاق پسندیده نیست.

هاشمی گفت: با توجه به اینکه در ماه رمضان قرار داریم انتظار می‌رود شاهد هیچ‌گونه بی‌اخلاقی در کشور نباشیم و بیشتر از پیش به فکر پیشرفت کشور باشیم.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking