۴ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۲۳

شهرکرد| 180 هزار ژیمناستیک‌کار بیمه‌شده در کشور فعالیت می‌کنند

شهرکرد| 180 هزار ژیمناستیک‌کار بیمه‌شده در کشور فعالیت می‌کنند
دبیر فدراسیون ژیمناستیک گفت: تا سال 96، آمار ورزشکاران بیمه شده رشته ژیمناستیک 180 هزار نفر بوده است.

محسن سلیمانی در حاشیه سفر به استان چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شهرکرد با اشاره به مشکلات فدراسیون ژیمناستیک اظهار داشت: علاوه‌بر مشکلات اقتصادی فدراسیون با مشکل کمبود وسیله ورزشی مواجه است.

وی افزود: برای شرکت در رویدادهای بین‌المللی ورزشکاران نیازمند وسایل استاندارد هستند که تهیه آنها با قیمتی که دارند برای فدراسیون مشکل است که رفع این مشکل عزم ملی نیاز دارد.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک بیان کرد: برنامه‌های عملیاتی فدراسیون ژیمناستیک بهمن‌ماه سال 96 تقدیم وزارتخانه ورزش و جوانان شد که مورد تأیید قرار گرفت و شامل اردوهای تیم ملی، اردوهای انتخابی، برنامه‌های آموزشی و برگزاری مسابقات بود.

سلیمانی با اشاره به اعزام تیم‌ها به مسابقات خارج از کشور بیان کرد: اردیبهشت‌ماه امسال مسابقات انتخابی المپیک جوانان جهان در آسیا در برگزار که برای نخستین‌بار 2 مدال برنز را کسب کردند و همچنین یک سهمیه المپیک در بازی‌های جهانی در آرژانتین را نیز کسب کردند.

وی خاطرنشان کرد: در اواخر اردیبشت‌ماه نیز مسابقات قهرمانی جوانان و بزرگسلان آسیا برگزار که 2 نفر از بزرگسلان و یک نفر از جوانان به فینال مسابقات و جمع 8 نفر اول صعود کردند.

دبیر فدراسیون ژیمناستیک تصریح کرد: اوایل خردادماه نیز در کشور پرتغال مسابقات نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در رشته آیروبیک برگزار که کشور ایران پس از 5 سال دراین مسابقات شرکت و توانست در مقطع بزرگسالان به جایگاه شانزدهم دست یابد.

سلیمانی با بیان اینکه اردوهای تیم ملی 11 دوره برگزار شده است، ادامه داد: دوره‌های آمادگی برای حضور در مسابقات جاکارتا در حال برگزاری است.

کلیدواژه ها :ورزشکاران ژیمناستیک
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking