۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴

نماینده مردم سبزوار در مجلس:

موضوع اشتغال‌زایی در دولت روحانی بدتر از گذشته شده است/ بی‌مهری دولت به موضوع اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی

موضوع اشتغال‌زایی در دولت روحانی بدتر از گذشته شده است/ بی‌مهری دولت به موضوع اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: مشکلات و چالش‌های متعددی در حوزه اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی کشور وجود دارد، اما موضوع اشتغال در دولت آقای روحانی و استاندار فعلی خراسان رضوی بدتر از گذشته شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از سبزوار، حسین مقصودی شامگاه پنج‌شنبه در ویژه‌برنامه اشاره صداوسیمای مرکز خراسان رضوی با اشاره به نگاه ضعیف استاندار خراسان رضوی به موضوع اشتغال‌زایی، گفت: دولت آقای روحانی طی چند سال فعالیت خود نگاهی بر مبنای بی‌مهری به موضوع اشتغال‌زایی و تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور داشته است و در بحث پدیده و مؤسسات مالی و اعتباری چندین نفر در کشور بیکار شدند.

وی اضافه کرد: مشکلات و چالش‌های متعددی در حوزه اشتغال‌زایی کشور وجود دارد، اما موضوع اشتغال در دولت آقای روحانی و استاندار فعلی خراسان رضوی بدتر از گذشته شده است.

نیمه تعطیل یا تعطیلی شهرک‌های صنعتی در خراسان رضوی

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: پژوهش، مطالعات و تحقیق در حوزه صنعت و رونق اشتغال‌زایی کشور در دولت آقای روحانی وجود ندارد و شهرک‌های صنعتی زیادی در خراسان رضوی نیمه تعطیل یا تعطیل شدند، اما در مجموع توانسته‌ایم با وجود تمامی مشکلات و گرفتاری‌ها بسترهای ورود بخش خصوصی به حوزه انتخابیه سبزوار فراهم‌ شده است.

مقصودی بیان کرد: در حوزه انتخابیه سبزوار طی چند سال اخیر اتفاقی رخ‌ داده که طی 40 سال اخیر بی‌سابقه بوده و با استفاده از ظرفیت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد برکت و ... رونق و توسعه در این منطقه ایجاد شده است.

وی تبیین کرد: امروز مجتمع فولاد سبزوار پس از گذشت 15 سال رکود، سکوت و عدم توجه مسؤولان مربوطه، بنده و مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) توانستیم با 700 اشتغال مستقیم و دو هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری راه‌اندازی کنیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس تصریح کرد: مجتمع فولاد سبزوار یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) بود، اما چندی پیش با حضور رئیس‌جمهور در شهرستان سبزوار به بهره‌برداری رسید.

مقصودی توضیح داد: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) به دستور امام راحل در سال 1368 احداث شد و وظیفه رفع محرومیت در مناطق کمتر توسعه کشور را بر عهده دارد.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: حداقل یک هزار و 500 مدرسه توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) ساخته‌ شده و طی یک سال اخیر نیز عملیات اجرایی ساخت 16 مدرسه در حوزه انتخابیه سبزوار آغاز شده است.

سرمایه‌گذاری 2500 میلیارد تومانی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) در فاز دوم فولاد سبزوار

وی بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) با سرمایه‌گذاری حدود دو هزار و 500 میلیارد تومان در فاز دوم مجتمع فولاد سبزوار مشارکت دارد.

مقصودی، منطقه روداب از توابع شهرستان سبزوار را یکی از محروم‌ترین مناطق سطح کشور دانست و تصریح کرد: امروز به دلیل عدم توجه دولت به منطقه روداب مشاهده می‌شود که این منطقه از سوی دولت و مسئولان مربوطه رها شده و هیچ‌گونه توجهی به ظرفیت‌های ویژه روداب سبزوار نمی‌شود.

وی متذکر شد: بنده به‌ عنوان نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی پیام خود را به استاندار خراسان رضوی می‌رسانم که روداب منطقه‌ای ولایی، محروم، دارای مردم خونگرم و باصفا است، اما اکنون جمعیت این منطقه از 40 هزار نفر به حدود 15 هزار نفر کاهش‌یافته است.

بخش زیادی از روستاهای روداب سبزوار خالی از سکنه شده است

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش زیادی از روستاهای منطقه روداب سبزوار به دلیل بی‌توجهی مسئولان خالی از سکنه شده و ساکنان حدود 20 روستای منطقه روداب اعلام کرده که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون هیچ استانداری و مسئولی به این مناطق نیامدند و مشکلات و نیازهای مردم هیچ‌گونه اطلاعی ندارند.

مقصودی بیان کرد: بخشی از روستاهای روداب سبزوار فاقد امکانات اولیه همانند آب، گاز، برق و جاده هستند.

وی با بیان اینکه روداب سبزوار جزء 9 نقطه برتر کشور در بحث گیاهان دارویی است، عنوان کرد: همچنین این منطقه دارای بزرگ‌ترین معادن است و امروز مردم این منطقه سهمی از درآمدزایی این معادن ندارند و حتی کارگران این معادن از دیگر شهرستان‌های استان به کار گرفته می‌شود.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: کمیته امداد خمینی(ره) فعال‌ترین نهاد در منطقه روداب است ولی کمیته امداد در خصوص اختصاص تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان زیرپوشش این نهاد در روداب به‌خوبی عمل نمی‌کند.

مقصودی افزود: امروز آب منطقه روداب سبزوار به دیگر بخش‌های حوزه انتخابیه سبزوار منتقل می‌کنند ولی متأسفانه 25 روستای روداب فاقد آب است.

وی ادامه داد: بنده به عنوان نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی باید صدای بی‌عدالتی، پیام درد و رنج مردم روداب را به تولیت آستان قدس رضوی، استاندار خراسان رضوی و دیگر مسئولان دولتی برسانم.

انتهای پیام/ذ

منبع : فارس

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking