۳۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱

200 تن گوشت فاسد وارداتی در هرمزگان توقیف شد

200 تن گوشت فاسد وارداتی در هرمزگان توقیف شد
گروه استان ها-هرمزگان-فرمانده انتظامی استان از کشف 200 تن گوشت فاسدوآلوده در هرمزگان خبرداد.
       

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان سردار"عزیزاله ملکی"،گفت: پیرو اخبار واصله و رصد اطلاعاتی و اعلام سازمان دامپزشکی استان مبنی بر ورود غیر مجاز گوشت های منجمد خارج از شبکه دامپزشکی از شرق استان و نگهداری آنها در 3 سردخانه در بندرعباس ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های به عمل آمده و انجام استعلامات از مرکز، مشخص شد پروانه های حمل بهداشتی ارائه شده این گوشتها فاقد اعتبار بوده است.

سردارملکی اظهار داشت: پس از هماهنگی با مرجع قضائی در بازدید میدانی مشخص شد که برچسب های موجود روی بسته های محصولات گوشتی از نظر تاریخ،تعداد و وزن با محتوای موجود در بسته بندی کاملا مغایرت داشته و از لحاظ خصوصیات ارگانیکی و ظاهری نیز با گوشت های مجاز وارداتی هیچ گونه همخوانی ندارند وهمچنین اسنادگمرکی ارائه شده این محموله نیز از طریق گمرک تایید نشده است.

این مقام انتظامی تصریح کرد:در ادامه بررسی این پرونده، نمونه ای از این گوشت ها جهت انجام آزمایش به اداره دامپزشکی استان ارجاع که در نتیجه آزمایش مشخص شد که این گوشت ها به هیچ عنوان قابلیت مصرف ندارند.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان با بیان اینکه دراین رابطه200 تن گوشت فاسد، آلوده و غیر قابل مصرف کشف و3 متهم دستگیرکه به همراه پرونده به مراجع قضائی ارجاع داده شدند خاطرنشان کرد: از مراجع وسازمان های مسئول درخواست داریم تا در کمترین زمان ممکن نسبت به معدوم سازی این محموله اقدام کنند.

 

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : برنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking