۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱

رشد بیش از ۲۵ درصدی تولید گندم، جو و کلزا در مرکز لرستان

رشد بیش از ۲۵ درصدی تولید گندم، جو و کلزا در مرکز لرستان
مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد گفت: عملکرد تولید گندم، جو و کلزا در شهرستان نسبت به سال زراعی قبل، بیش از ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.به گزارش ایسنا، مراد بیرانوند از آغاز عملیات برداشت گندم، جو و دانه روغنی کلزا در خرم‌آباد خبر داد و افزود: در سال زراعی جاری حدود ۴۳ هزار هکتار گندم آبی و دیم، ۵۵۰ هکتار دانه روغنی کلزا و ۱۵ هزار هکتار جو در شهرستان کشت شده و به مرحله برداشت رسیده است.

وی ادامه داد: در سال زراعی جاری با توجه به بارندگی‌های بهاره مناسب و به موقع و همچنین استفاده از بذور اصلاح شده، عملیات داشت مناسب، کود دهی به موقع و آموزش‌ها و نظارت‌های مستمر کارشناسان پهنه‌های مراکز جهاد کشاورزی حوزه عمل؛ عملکرد تولیدی گندم، کلزا و جو شهرستان نسبت به سال زراعی قبل، بیش از ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

بیرانوند افزود: در سال زراعی۹۷-۹۶ توسط اکیپ‌های شبکه مراقبت و پیش‌آگاهی مدیریت و مراکز تابعه شهرستان خرم‌آباد تلاش‌های مستمری در خصوص مبارزه با آفت سن غلات صورت گرفته تا محصول تولیدی گندم امسال بدون سن‌زدگی تحویل سیلوها و مراکز خرید تضمینی شود و تا کنون آثاری از خسارت سن‌زدگی مشاهده و گزارش نشده است.

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد اضافه کرد: پیش‌بینی می‌کنیم در فصل برداشت امسال حدود ۹۰ هزار تن گندم، ۳۰ هزار تن جو  و ۱۵۰۰ تن دانه روغنی کلزا در حوزه عمل شهرستان تولید و به سیلوها و مراکز خرید تضمینی تحویل شود.

وی بیان کرد: در عملیات برداشت مزارع حوزه عمل خرم‌آباد حدود ۲۰۰ دستگاه کمباین بومی و غیربومی با نظارت فنی کارشناسان پهنه‌ها عملیات برداشت را به نحو مناسب و فنی انجام می‌دهند و پیش‌بینی می‌شود که بیش از ۶۰ هزار تن گندم، ۱۵۰۰ تن دانه کلزا توسط شش کمیسیون خرید گندم و شرکت غله و بازرگانی لرستان خریداری شود.

بیرانوند گفت: عملیات خرید گندم و دانه روغنی کلزا توسط کمیسیون‌های خرید  از ۲۲ خرداد در این شهرستان آغاز شده و به منظور رفاه حال کشاورزان، سیلوها و مراکز خرید تصمینی از ساعت  ۸ صبح تا ۱۰ شب ایام هفته تا پایان فصل برداشت فعالیت مستمر دارند.

مدیر جهاد کشاورزی خرم‌آباد افزود: همچنین در راستای خدمت‌رسانی به کشاورزان امکانات رفاهی اولیه با هماهنگی شرکت غله در سیلوها و مراکز خرید برنامه‌ریزی شده است.


انتهای پیام

کلیدواژه ها :خرم آباد لرستان
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking