۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷

آیت‌الله میرعمادی مطرح کرد:

اعتماد به نفس، تکیه بر توانمندی داخلی و روحیه انقلابی؛ 3 عنصر پیشرفت

اعتماد به نفس، تکیه بر توانمندی داخلی و روحیه انقلابی؛ 3 عنصر پیشرفت
گروه اجتماعی ـ نماینده ولی‌فقیه در لرستان اعتماد به نفس، تکیه بر توانمندی داخلی و روحیه انقلابی را سه عنصر پیشرفت ذکرکرد و گفت: با روحیه انقلابی می‌توانیم بر تمام مشکلات غلبه پیدا کنیم، روحیه انقلابی مانع سلطه بر ایران است کمااینکه از مهم‌ترین خصوصیات اندیشه انقلابی‌‌گری، روحیه مطالبه‌گری است.

ب

به گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های نماز عید سعید فطر در مصلی الغدیر خرم‌آباد با تبریک به‌مناسبت عید سعید فطر، به دعای وداع امام سجاد(ع) با ماه رمضان اشاره کرد و گفت: این امام همام فرموده است: «در ماه مبارک رمضان بهترین سود را بردیم و ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای بندگی و بهترین سود برای سالکان الی الله است».
وی با تاکید بر این‌که مردم به‌ویژه نسل جوان در شب‌های قدر، جلوه‌های زیبایی از معنویت و عبودیت را به نمایش گذاشتند، افزود: مردم ایران اسلامی به‌ویژه مردم ولایت‌مدار لرستان در راهپیمایی روز قدس جلوه‌های وحدت، بصیرت و مقاومت خود را در مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکای جنایتکار نشان دادند.
وی افزود: در این ماه مبارک رمضان کسانی‌که بیشترین دعا و راز و نیاز را باخدای متعال داشتند و بیشترین استغفار و کمک به محرومان را کردند بیشترین سود را بردند، ازاین‌رو ماه مبارک رمضان فرصت مناسب برای تقویت روح و خودسازی است.
نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: ماه مبارک رمضان، ماه تمرین اخلاق نیکو بوده است، ماه رمضان ماه قوت بخشیدن به اراده و مصمم شدن برای ربوبیت و بندگی خدای متعال است، ماه مبارک رمضان برای مؤمنان پُر از سود و منفعت بوده است اما برای منافقان سراسر خسران و زیان است همچنان که گفته ‌شده است، ماه مبارک رمضان برای مؤمنان غنیمت است ازاین‌رو دو وظیفه مهم داریم که اولین وظیفه این است که خدای متعال را بر این ضیافت الهی شکر کنیم و حمد و ثنای الهی را به‌جای بیاوریم.

3 عنصری که ضامن پیشرفت کشور است

امام جمعه خرم‌آباد با اشاره به سه عنصری که ضامن پیشرفت کشور است، اظهار کرد: اعتماد به نفس، تکیه بر توانمندی داخلی و روحیه انقلابی سه عنصر پیشرفت هستند؛ ما می‌توانیم کشور خود را اداره کنیم و به پیشرفت برسانیم.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که ثابت شده که با روحیه انقلابی می‌توانیم بر تمام مشکلات غلبه پیدا کنیم، تصریح کرد: روحیه انقلابی مانع سلطه بر ایران است؛ از مهم‌ترین خصوصیات اندیشه انقلابی‌‌گری، روحیه مطالبه‌گری است.
وی افزود: مطالبه تحقق ارزش‌های انقلابی و دینی، مطالبه تحقق عدالت و مبارزه با ظلم و فساد، مطالبه حفظ استقلال و یکپارچگی ملت و مبارزه با اشرافی‌گری از ضروریات است.
وی در بخشی از سخنانش با بیان این‌که امروز تنها چیزی که می‌تواند در برابر استکبار جهانی کارساز باشد مقاومت است، ادامه داد: مقاومت در عرصه سیاست، در عرصه اقتصاد و عرصه فرهنگ که سبب عقب‌نشینی استکبار جهانی خواهد شد.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: به تجربه آموختیم که در برابر ظلم و استکبار اگر کوتاه بیاییم آن‌ها سیلی محکمی خواهند زد اما اگر ما سیلی محکمی بزنیم آن‌ها از مواضع شیطانی خودشان عقب‌نشینی می‌کنند.
وی گفت: امروز در برابر این غده سرطانی و در برابر آمریکای ظالم تنها چیزی که کارساز است وحدت و مقاومت امت اسلامی است، ملت بزرگ ایران اسلامی در چهلمین سال پیروزی انقلاب نگاهی به گذشته دارد، گذشته‌ای که سرشار از افتخار است، افتخاراتی همچون فعالیت‌های بزرگ هسته‌ای، پیشرفت‌های موشکی و پیشرفت‌های علمی، امینت بی‌نظیر استقلال همه‌جانبه و عزتمندی مردم ایران اسلامی، این گذشته چهل ساله مردم ایران اسلامی نگاهی به آینده دارد؛ با استفاده از تجربیات گذشته به دنبال پیشرفت ایران اسلامی هستند، پیشرفتی که در سایه اتحاد ملت و در سایه تکیه‌بر ظرفیت‌های داخلی و روحیه انقلابی امکان‌پذیر است.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking