۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۶

دیمیستورا: شاهد تحرکات در سوریه هستیم

دیمیستورا: شاهد تحرکات در سوریه هستیم
فرستاده سازمان ملل به سوریه تأکید کرد که مسئولان آمریکایی به مذاکرات این ماه ژنو با هدف تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خواهند پیوست.

خبرگزاری ایسنا: فرستاده سازمان ملل به سوریه تأکید کرد که مسئولان آمریکایی به مذاکرات این ماه ژنو با هدف تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خواهند پیوست.

استفان دی‌میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه قصد دارد اوایل هفته آینده با مسئولان روسی، ایرانی و ترکیه‌ای دیدار کند.

دی‌میستورا گفت که احتمالا ۲۵ ژوئن نشست مشابهی را با مسئولان آمریکایی، عربستانی‌، انگلیسی، فرانسوی، اردنی نیز داشته باشد.

وی به خبرنگاران گفت: ما شاهد تحرکاتی در روند سیاسی هستیم و می‌خواهیم این تحرکات بیشتر شود. بگذارید صریح بگویم ما انتظار گشایش بزرگی را نداریم اما من مطمئنم که پیشرفت ممکن است.

دی‌میستورا تأکید کرد: مسئله قانون اساسی سوریه یک مسئله سوری است و سازمان ملل تنها برای تسهیل این مسئله تلاش می‌کند.

وی گفت: مرحله مذاکرات در راستای فشرده کردن تلاش‌ها برای روند سیاسی سوریه است. من طی روزهای گذشته به برخی کشورهای منطقه برای بررسی این تلاش‌ها سفر کردم.

دی‌میستورا از حمایت مصر از تلاش‌ها برای حل بحران سوریه استقبال کرد و گفت که اخیرا با برخی مسئولان آمریکایی و مسئولان کشورهای اروپایی در بروکسل دیدار کرده است.

وی تأکید کرد: دولت سوریه لیست 50 نفره از اسامی پیشنهادی برای کمیته قانون اساسی سوریه را ارائه کرده است و ما از این اقدام استقبال کردیم.

منبع : برترین ها

پربازدیدترین امروز

website tracking