۲۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۱۱

قرار سبز هفته سوم خرداد ماه 1397

شیروانی‌ها از میدان تا میدان را پاکسازی کردند/ ترویج فرهنگ پیاده‌روی در دهلران

شیروانی‌ها از میدان تا میدان را پاکسازی کردند/ ترویج فرهنگ پیاده‌روی در دهلران
در روز جهانی محیط زیست با همت فعالان محیط زیست شیروانی مسیر میدان امام علی تا میدان عدل پاکسازی شد و دهلرانی‌ها با هدف ترویج پیاده روی؛ میز و صندلی‌هایی با لاستیک‌های فرسوده در مسیر پیاده روی ساختند.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، گرمای این روزهای و تشنگی و گرسنگی در ماه مبارک رمضان باعث نشد تا روزه داران از  دو روز جهانی محیط زیست و دوچرخه سواری غافل شوند. در شهرهای کوچک وبزرگ ایران؛ مردم طبیعت دوست با برنامه‌های متنوع این روز را گرامی داشتند. مانیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرارهای محیط زیست رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیست کشور باشیم.

*پاکسازی محیط و فرهنگ سازی در استان فارس

به‌مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست و در آستانه روز جهانی اقیانوس‌ها پاکسازان طبیعت فارس؛ صدوشصت و سومین برنامه خود را، به فرهنگسازی و پاکسازی تنگه گردو کَنَک اختصاص دادند.

بدین ترتیب که گردشگران کمتر از ظروف یکبار مصرف استفاده کرده و اقدام به پاکسازی منطقه از زباله کردند و سپس این زباله ها به‌وسیله اهالی منطقه به محل دفن زباله منتقل شد.

 

* خصوصی‌ها و دولتی‌های شیراز همه آمدند 

در هفته محیط زیست، با همت برخی از انجمن‌های مردم نهاد میراث زاگرس یعنی؛ ایلفا، سبزباشیم، موسسه یک گام تا رهایی و  نیز با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، سازمان مدیریت پسماند و هیأت دوچرخه سواری شیراز با حضور عضو شورای شهر شیراز، دامنه کوه‌های دراک از زباله پاکسازی شد  و زباله‌ها توسط ماشین حمل زباله از محل تخلیه و به سایت دفن زباله انتقال یافت.

*رودخانه گردشگری بروک اقلید پاکسازی شد

انجمن همیاران وپاکسازان طبیعت شهرستان اقلید با همکاری اداره محیط زیست، بهداشت شهر وگروهی از پاکبانان؛ بخش وسیعی از رودخانه گردشگری بَروک را در برنامه هفتاد و نهم خود پاکسازی کردند. زباله‌های جمع آوری شده به سایت دفن زباله انتقال یافت.

* شیروانی‌ها از میدان تا میدان را پاکسازی کردند

 در روز جهانی محیط زیست با همت انجمن طنین پاکبانان شیروان پاکسازی مسیر میدان امام علی تا میدان عدل انجام شد.

* پیاده راه لاهیجان از زباله‌های کوچک خطرناک پاک شد

به مناسبت هفته محیط زیست برنامه پاکسازی ته سیگار در پیاده راه استخر لاهیجان توسط انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان انجام شد. این حرکت محیط زیستی  با استقبال شهروندان لاهیجانی مواجه گشت.

 

*مجسمه کوهنورد هم پاکسازی شد

کارگروه فرهنگی تورنگ و بوم بانان گیلان پنجمین برنامه هفتگی جمعه ها با محیط زیست خود را به پاکسازی بام سبز لاهیجان و مجسمه کوهنورد اختصاص دادند.

*رکاب‌زنی دوچرخه سوران مهابادی در مسیرهای پرترافیک شهر

همزمان با روز جهانی دوچرخه سواری، طی فراخوانی تعداد 280 دوچرخه سوار مهابادی در محل تعیین شده حضور یافته و در جهت ترویج فرهنگ سازی دوچرخه سواری در  مسیر های پر ترافیک شهر به مسافت 4 کیلومتر رکاب زدند.

در این همایش تعدادی از اعضای انجمن سبزاندیشان به ویژه بانوان دوچرخه سوار حضور چمشگیری داشتند و درپایان نیز با قرعه کشی به 35 نفر جوایزی اهدا شد.

*ترویج فرهنگ پیاده‌روی در دهلران

 با هدف ترویج پیاده روی به همت انجمن مرزنشینان سبز دهلران؛ میز و صندلی‌هایی با لاستیک‌های فرسوده در مسیر پیاده روی آبگرم ساخته شد.

 

*کوهنوردان بادرودی صعود شبانه کردند

 34 نفر از گروه کوهنوردی دوستان کوهنورد بادرود به قله کرکس استان اصفهان صعود شبانه کردند.

* نورآباد ممسنی روز جهانی محیط زیست را با دوچرخه سواری گرامی داشت

به مناسبت روز جهانی محیط زیست؛ هفدهمین برنامه سه شنبه‌های بدون خودرو در نورآباد با همت حامیان طبیعت زاگرس ممسنی و گروه دوچرخه سواران این شهردر استان فارس برگزار شد.

* دو روز جهانی محیط زیست و دوچرخه در خوزستان گرامی داشته شد

انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی محیط زیست با شعار«امانتدار آیندگان باشیم تاهدیه دهنده طبیعتی بیمار به کودکانمان نباشیم» در منطقه تفریحی خارستان در استان خوزستان صدو دومین برنامه محیط زیستی خود را برگزار کرد.

همچنین جمعی از اعضای انجمن رفتگران طبیعت بهبهان در روز جهانی دوچرخه و در حمایت از کمپین سه شنبه‌های بدون خودرو، با وجود گرمای بسیار زیاد و شرایط نامساعد جوی، مسیری چندین کیلومتری را رکاب زدند.

*گلستانی‌ها جلسه هم‌اندیشی برگزار کردند

در کرد کوی استان گلستان جمعی از تشکل جهان نما به‌مناسبت هفته محیط زیست جلسات هم اندیشی برگزار کردند.

کلیدواژه ها :دهلران کوهنورد شیروان
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking