۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۸

اتمام موزه استکبارستیزی طبس نیازمند ۷ میلیارد اعتبار است

اتمام موزه استکبارستیزی طبس نیازمند ۷ میلیارد اعتبار است
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: اتمام پروژه موزه استکبارستیزی طبس نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار است.

به گزارش   گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ؛فخر مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت:موزه استکبارستیزی طبس واقع در منطقه شکست حمله نظامی آمریکا یکی از مهم‌ترین پروژه‌ها در راستای معرفی تاریخ انقلاب به نسل جدید در خراسان جنوبی  است.

 

وی افزود:برای این پروژه بازسازی و بهسازی مسجد شکر،تالار،بحث موزه در فضای باز،رستوران،مراکز خدماتی،سرویس‌های بهداشتی مطلوب و سایر نیازهای گردشگری طراحی شد.

 

فخر گفت:برای این پروژه در سال‌های گذشته ردیف ملی تعریف و اعتباراتی در نظر گرفته شد که با همان مقدار اعتبار توسط بنیاد حفظ آثار و مسئولان و همکاران شهرستان طبس اقداماتی در منطقه صورت گرفت.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود:در حال حاضر بخشی از مسجد و فضای باز موزه که باقیمانده ادوات نظامی آمریکا در آنجا وجود دارد و تعدادی از سرویس‌های بهداشتی در حال استفاده است اما این پروژه به نتیجه نهایی نرسیده است.

 

وی اظهار کرد:برنامه‌های این پروژه به‌واسطه کمبود اعتبار  متوقف مانده است و احتمال آسیب دیدن همان مقداری که ساخته‌شده به‌ واسطه اقلیم منطقه وجود دارد.

 

فخر با اشاره به اینکه در حال حاضر هماهنگی‌ها و رایزنی‌هایی با استانداری،آستان قدس و برخی دیگر از نهادها برای به اتمام رسیدن این پروژه انجام شده است،بیان کرد:اتمام این پروژه نیازمند هفت میلیارد تومان اعتبار است.

 

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس تصریح کرد:از آنجایی‌ که این موزه در مسیر رباط‌کریم و یزد واقع‌شده و بسیاری از زائرانی که از مسیر یزد به مشهد می‌روند از این منطقه گذر می‌کنند،اتمام پروژه نقش مهم و مؤثری در رونق گردشگری خواهد داشت.

 

وی گفت:باید شرایط به‌گونه‌ای فراهم شود که بازدید و استفاده از ظرفیت موزه استکبارستیزی شهرستان طبس تنها  به‌ روز پنجم اردیبهشت و برنامه‌های ایام شکست حمله نظامی آمریکا به ایران محدود نشود.

منبع:مهر

کلیدواژه ها :استکبارستیزی
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking