۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۶

حوادث کوتاه از کشور


    50 هکتار مرتع خاکستر شد
خرم‌آباد- ایرنا: دهیار روستای چم مهر پایین شهرستان پلدختر از توابع استان لرستان گفت: بر اثر آتش‌سوزی در کوه‌های بن بازه نزدیک به 50 هکتار از مراتع این روستا طعمه حریق شد و به کلی از بین رفت.
احمد بیرانوند اصل افزود: این آتش‌سوزی ساعت 30 دقیقه بامداد پنجشنبه هفته گذشته توسط فرد و یا افراد ناشناسی در منطقه بن بازه در کوه‌های علی پاشه و بن بازه و گوار سرخه روستای چم مهر از توابع شهرستان پلدختر به وقوع پیوست.
وی اضافه کرد: آتش‌سوزی در این منطقه با تلاش اهالی روستا و دهیاران و اعضای شورا با بیل، خاک و شخم زدن دور آتش به وسیله تراکتور بعد از گذشت 10 ساعت مهار شد. به گفته مسئولان منابع طبیعی لرستان علت وقوع 95 درصد از آتش‌سوزی‌های جنگل‌ها و مراتع این استان عوامل انسانی و تنها 5 درصد مربوط به عوامل طبیعی بوده است.

نوشیدنی قاچاق در زیر توپ
اصفهان- خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی سمیرم گفت: مأموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید «رئیسیان» حین کنترل خودروهای عبوری در محور «سمیرم- شهرضا» به یک دستگاه کامیون بنز مشکوک و آن را متوقف کردند.
سرهنگ غلامرضا براتی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی از این خودرو بازرسی بعمل آمد که تعداد 13 هزار و 176 بسته نوشیدنی با مارک موگو، تعداد 6 هزار و 684 بطری نوشیدنی با مارک بوم بو و تعداد یک هزار و 344 قوطی نوشیدنی با مارک هایپ که به طرز ماهرانه‌ای زیر بار توپ لاستیکی جاسازی شده بود کشف شد. وی با اشاره به اینکه این محموله فاقد مدارک مثبته گمرکی بود اظهار داشت: در این خصوص محموله توقیف و راننده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

بازداشت عاملان تیراندازی
دزفول- ایرنا: دادستان عمومی و انقلاب دزفول گفت: دو نفر از عوامل تیراندازی هفته گذشته در یکی از خیابان‌های این شهر دستگیر شدند.
احمد قهرمانی افزود: 4 نفردر ارتباط با این تیراندازی شناسایی شدند که تاکنون دو نفر از آنان دستگیر شده و بازجویی از آنها ادامه دارد. هفته گذشته دو نفر راکب موتورسیکلت با یک قبضه سلاح شکاری به یک منزل مسکونی در یکی از خیابان‌های شهر دزفول حمله کردند که در اثر آن دو نفر مصدوم شدند.

جگوار در خانه روستایی
جاسک- خبرنگار کیهان: فرمانده دریابانی بندر جاسک گفت: به دنبال دریافت خبری مبنی بر مخفی کردن یک دستگاه خودروی انگلیسی جگوار در یکی از منازل روستای گزی جاسک، مأموران این فرماندهی با دستور قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند. محمد باقر نجفی‌نژاد با بیان اینکه اعزام مأموران در راستای مبارزه با پدیده کالای قاچاق صورت گرفت، اظهار داشت: مأموران در بازرسی از یکی از منازل روستای گزی خودروی جگوار را کشف و ضبط کردند.

هیزم‌شکنان در دام جنگل‌بانان
یاسوج- ایرنا: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بویراحمد از توقیف دو خودروی حامل چوب قاچاق (هیزم بلوط) خبر داد.
جواد رحیمیان افزود: سودجویان در حالی که در مناطق جنگلی تولگهی و پراشکفت بویراحمد در حال برداشت چوب خشک بودند از سوی مأموران جنگل‌بانی به دام افتادند. وی از کشف چهار تن چوب و یک دستگاه اره برقی همراه این افراد خبر داد و گفت: اره برقی به نفع دولت توقیف خواهد شد.
رحیمیان از انتقال دو خودرو متهمان به پارکینگ خبر داد و افزود: از شهرستانهای مجاور استعلام خودروها برای داشتن سوابق برداشت چوب انجام و در صورت داشتن سابقه تخلف، مجازات آنها تشدید خواهد شد.

خزر قربانی گرفت
انزلی- خبرگزاری صدا و سیما: فرمانده انتظامی بندرانزلی گفت: یک نوجوان 16 ساله زنجانی در آب‌های این شهر بندری غرق شد. سرهنگ هرمز عشقی با بیان اینکه نوجوان مزبور به همراه خانواده‌اش به ساحل رفته بود اظهار داشت: نوجوان زنجانی با وجود مواج بودن دریا و افراشته بودن پرچم سیاه خطر، برای شنا به آب زد. وی افزود: به علت طوفانی بودن دریا گروه‌های تجسس نتوانستند جسد این نوجوان را پیدا کنند.

صدور ویزای جعلی
شیراز- خبرگزاری صدا و سیما: رئیس پلیس فتای استان فارس گفت: تعدادی مالباخته که قصد دریافت ویزا و خروج از کشور را داشتند با مراجعه به پلیس فتا از یکی از سایت‌های اینترنتی شکایت کردند. سرهنگ سید موسی حسینی افزود: این سایت در ارتباط با صدور ویزا تبلیغات فراوانی می‌کرد و مشتریان پس از واریز وجه مورد نظر ویزایی را دریافت می‌کردند که اعتبار قانونی نداشت.
وی گفت: با اخذ دستور قضایی مأموران متهمان را شناسایی و در عملیات غافلگیرانه دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

چک‌های جعلی در سماور
سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی نقده اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مقادیری چک پول جعلی در این شهرستان، رسیدگی به موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.
سرهنگ «رسول مؤذن» افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و نامحسوس متهم شناسایی و پس از کسب مجوز قضائی، طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر شد. وی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهم 65 میلیون ریال چک پول جعلی که به طرز ماهرانه‌ای در داخل سماور جاساز شده بود، کشف شد.
فرمانده انتظامی شهرستان نقده با اشاره به دستگیری یک متهم در این رابطه؛ خاطرنشان کرد: این متهم جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضائی شد.

دستگیری قاتل فراری
کرمانشاه- باشگاه خبرنگاران جوان: جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: فردی که در سال 1391 اقدام به قتل مردی کرده بود توسط مأموران نیروی انتظامی در شهر صحنه دستگیر شد. سرهنگ علیرضا مرزبانی افزود: فرد دستگیر شده در شهریور 91 مرد 25 تا 30 ساله‌ای را به قتل رسانده و جسدش را سوزانده و متواری شده بود. وی با اشاره به تحقیقات میدانی پلیس برای شناسایی قاتل گفت: قاتل در شهرستان صحنه دستگیر شد و به همدستی دو نفر دیگر در این قتل اعتراف کرد. به گفته مرزبانی، علت این قتل اختلافات خانوادگی عنوان شده است.

مرفین در زیر خاک
سرویس شهرستان‌ها: فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: مأموران این فرماندهی از عبور یک محموله مواد مخدر از جنوب کشور به اصفهان آگاهی یافتند و یک گروه از مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به ورودی‌های شهر اصفهان از سمت شمال اعزام شدند.
سرتیپ عبدالرضا آقاخانی افزود: قاچاقچیان با سه خودروی زانتیا، پژو 405 و سمند از سمت شمال وارد شهر اصفهان شدند که مأموران در یک اقدام ضربتی و منسجم هر سه خودرو را متوقف کردند. مأموران در بازرسی از سواری پژو 405، 181 کیلو و 700 گرم تریاک و در بازرسی از سواری سمند، 179 کیلو و 900 گرم تریاک کشف کردند.
رئیس پلیس استان اصفهان همچنین از کشف 68 کیلو و 50 گرم حشیش و 33 کیلو و 370 گرم مرفین توسط مأموران انتظامی شهرستان «نائین» خبر داد و بیان داشت: این مواد توسط قاچاقچیان در اطراف یک جاده فرعی زیر خاک مخفی شده بود که با تیزبینی مأموران کشف شد.
این مقام انتظامی، تصریح کرد: در مجموع این دو عملیات، 463 کیلو و 20 گرم انواع مواد مخدر کشف، سه خودرو از قاچاقچیان توقیف شد و هشت سوداگر مرگ دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شدند.

حمل برنج با مدارک جعلی
سرویس شهرستان‌ها: معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان یزد گفت: مأموران ایستگاه بازرسی شهید مدنی هنگام کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه تریلر کشنده ولوو را که با محموله برنج از شرق کشور عازم تهران بود متوقف کردند.
سرهنگ «محمدرضا مزیدی» افزود: مأموران انتظامی پس از بررسی اسناد و مدارک خودرو متوجه شدند که راننده خودرو با داشتن اسناد و مدارک جعلی اقدام به حمل 25 تن برنج خارجی قاچاق کرده است که به همین دلیل خودرو توقیف شد.
وی ارزش برآورد شده این محموله را یک میلیارد و 500 میلیون ریال بیان کرد و گفت: راننده خودرو به عنوان متهم این پرونده به مراجع قانونی معرفی شد.

کشف 860 کیلو مواد افیونی
سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: مأموران مبارزه با مواد مخدر این استان باهمکاری مأموران انتظامی، طرح مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر را طی 48 ساعت در سطح هرمزگان اجرا کردند. سرتیپ عزیزالله ملکی افزود: در این مدت مأموران با اشراف بر محورهای مواصلاتی استان، 785 کیلو و 812 گرم تریاک و 84 کیلو و 706 گرم حشیش کشف کردند.
وی تصریح کرد: در این زمینه چهار دستگاه خودرو توقیف و چهار تن از سوداگران مرگ دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شدند.
منبع : کیهان

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking