۱۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۲

تاکیدات ائمه جمعه استان تهران در خطبه‌های امروز نماز جمعه؛

وحدت کنونی دستاورد قیام ۱۵ خرداد امام (ره) است

وحدت کنونی دستاورد قیام ۱۵ خرداد امام (ره) است
نماز عبادی سیاسی جمعه امروز با حضور مردم مومن و روزه دار در سراسر شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از  تهران نیوز، نماز عبادی – سیاسی جمعه امروز با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

شبکه خبری تهران نیوز برای آگاهی بیشتر مخاطبان خود مشروح خطبه‌های نماز جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران را منتشر کرد که در ادامه متن این خطبه‌ها را با هم می‌خوانیم:

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

امام جمعه موقت تهران: بدهی دولت فدرال آمریکا ۵ برابر بودجه سالانه‌اش است

حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد پس از توصیه خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: فعالن اقتصادی اگر می‌خواهید به یک عنصر اقتصادی قوی تبدیل شوید، باید صبور باشید. ما این صبر را از دفاع مقدس آموختیم چرا که آن‌ها ۸ سال صبر و مقاومت کردند.

وی به دو حوزه صبر اشاره کرد و گفت: با یکدیگر معاونت و همکاری و در برابر دشمن دو حوزه اصلی صبر است. امروز اگر دشمن در برابر پیروزی‌های اسلام و امت اسلامی تهدید می‌کند، باید راه را برای خلق وحدت جامعه اسلامی هموار کنیم.

امام جمعه موقت تهران افزود: واژه “رابطوا” است که ملت‌های مسلمان سوریه و فلسطین و دنیای اسلام را با ملت ایران در زیر چتری که عمود آن رهبر معظم انقلاب می‌باشد، گرد هم آورده است.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در ادامه خطاب به ملت ایران عنوان کرد: تمام دستاوردهای جبهه مقاومت انقلاب اسلامی از جمله استقلال ایران، شکوه ملت لبنان و مقاومت ملت یمن دستاور این کریمه مبارکه است.

وی بیان داشت: امروز امت اسلامی امام خود را شناخته و با قدرت در مسیر تعیین شده از سوی پیشوای جهان اسلام قدم برمی‌دارد. جبهه مقاومت اسلام هر روز شاداب‌تر و پرنشاط‌تر از روز گذشته در برابر نظام سلطه مقاومت می‌کند.

*تضعیف یکدیگر تضعیف نظام و امت اسلامی است

امام جمعه موقت تهران وحدت‌ را از مهم‌ترین عوامل ایستادگی دانست و گفت: امروز و آینده باید در برابر دشمنان قسم‌خورده وحدت داشته باشیم و یک حرف واحد بزنیم. تضعیف یکدیگر تضعیف نظام و امت اسلامی است. یکی از علائم استحکام این است که در جامعه اسلامی فقیر داشته باشیم.

* تمام هویت دستگاه قضا دفاع از مظلوم است

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با تاکید بر عدم حضور فقیر در جامعه اسلامی یادآور شد: دستگاه قضایی کشور تمام هویتش دفاع از مظلوم است. در جامعه اسلامی مظلوم باید احساس امنیت داشته باشد و ظالم هم احساس امنیت نکند.

وی اضافه کرد: قوای نظامی باید در هم تنیده باشد. سپاه و ارتش در کنار بسیج مقتدر با یکدیگر متحد هستند و هر روز به یک پیروزی جدید می‌رسند که برگرفته از وحدت آن‌ها است.

امام جمعه موقت تهران در آستانه بیست و نهمین سالگرد ارتحال معمار کبیر انقلاب به صبر الهی ایشان اشاره کرد و گفت: امام بزرگوار نماد صبر در کنار حق بود. ایشان در دوران جوانی تصمیم گرفت که برای خدا قیام کند و تا آخر عمرش این رویه را در تمام مراحل زندگی‌اش در دستور کار قرار داد. امام، عبد و بنده خدا در حیات فردی خودش بود.

* وحدت کنونی دستاورد قیام ۱۵ خرداد امام است

وحدت امروز اسلام دستاورد قیام ۱۵ خرداد امام خمینی(ره) است. حجت‌الاسلام ابوترابی با طرح این جمله تصریح کرد: ایستادگی ملت ایران، لبنان، یمن، بحرین و سوریه در برابر مزدوران از دستاوردهای حرکت عزت‌آفرین امام است.

وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه تهران با الهام‌گیری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام و دانشجویان اظهار داشت: یکی از نکاتی که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند، فهم دشمنی عمیق آمریکا با امت اسلامی و ملت عزیز ایران است.

امام جمعه موقت تهران افزود: بعد از جنگ جهانی دوم به منطقه و رویدادهای آن دقت کنید و ببینید که چه مزدورانی به قدرت رسیدند و دنیای اسلام به چه صورت تجزیه شد.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد به لزوم تفکر در تاریخ ایران تاکید کرد و ابراز داشت: چگونه دودمان پهلوی سال‌ها بر این ملت مظلوم حکمرانی کردند؟ تمام جنایات و رویدادها به برندگان جنگ جهانی دوم بازمی‌گردد که راه‌ها را برای ایجاد شکاف بین امت‌های اسلامی هموار کردند.

وی بر همین اساس ادامه داد: در دهه ۵۰ بزرگ‌ترین قرارداد تسلیحات با رقم ۱۱ میلیارد دلار بین شاه و آمریکا منعقد شد. حمایت رژیم شاهنشاهی از رژیم صهیونیستی در جنگ ۶ روزه لکه ننگی در دودمان پهلوی است.

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: کشورهای اردن، سوریه، مصر و لبنان را مورد تجاوز قرار دادند و بیت‌المقدس را هم در همان جنگ ۶ روزه گرفتند. رژیم به اصطلاح مقتدر صهونیستی با حمایت آمریکا مقاومت ۳۳ روزه لبنانی‌ها را مورد تجاوز قرار داد.

* با قدرتی متفاوت‌تر از هنگام تولد انقلاب مواجه هستیم

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد با اشاره تضعیف آمریکا یادآور شد: امروز آمریکا از مقاومت اسلامی سیلی‌های متعدد خورده است. ما امروز با قدرتی متفاوت‌تر از هنگام تولد انقلاب مواجه هستیم. امروز ما با قدرت دفاعی به معنای واقعی کلمه بازدارنده مواجه هستیم.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز با قدرت در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا ایستاده‌ایم، ادامه داد: آمریکای امروز علاوه بر ناتوانی در منطقه جنوب غربی آسیا، اسطوره دموکراسی خود در جهان را از دست داده و جایش را به زورگویی داده است.

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: سیاست خارجی آمریکا در دنیا مورد تنفر قدرت‌های بزرگ و کوچک جهان است. امروز آمریکایی‌ها در جهان به عنوان یک مجرم شناخته می‌شوند و قتل مردم در بمباران‌های هوایی، شکنجه در گوانتانامو و ابوقریب و جنایات متعدد دیگر شاهدی بر این مدعاست.

* بدهی دولت آمریکا ۵ برابر بودجه سالانه‌اش است

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد یادآور شد: امروز آمریکا در چالش مشکلات اقتصادی قرار دارد. بدهی دولت فدرال آمریکا ۲۰ تریلیون دلار یعنی ۵ برابر بودجه سالانه دولت آن ست.

وی در بخش پایانی اظهاراتش نقد صحیح، منصفانه و عاقلانه را از دیگر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: ایجاد دو قطبی بر سر برجام نباید صورت بگیرد. ده‌ها آیه و روایت ما را بر حقیقت نقد منصفانه توصیه می‌کند.

امام جمعه موقت تهران بر همین اساس با استناد بر احادیث و روایات ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در روایتی فرمودند “مهم‌ترین رسالت امت اسلامی نصیحت نسبت به یکدیگر است” و سه بار بر این موضوع تاکید می‌کنند. ایشان هم‌چنین در سخن دیگری فرموده‌اند “با قلبی پاک به یکدیگر تذکر دهید”.

حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در پایان خاطرنشان کرد: امت اسلامی به معنای واقعی کلمه باید ناصح یکدیگر باشند. نشست اخیر رهبر معظم انقلاب یک کلاس آموزشی برای مسئولان کشور بود. مسئولان کشور باید نصیحت را گوش کنند و به آن احترام بگذارند.

 

تهران نیوز پایتخت خبری ایران

امام جمعه ری: کارنامه آمریکا ننگین است / سیاست خارجه آمریکا موجب نفرت قدرت‌ها است

حجت‌الاسلام سید علی شاهچراغی در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه شهرری که با حضور پرشور مردم روزه‌دار در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه‌السلام پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: امروز آمریکا نه تنها در منطقه بلکه در جهان منفور شده است.

وی گفت: امروز سیاست خارجه آمریکا موجب نفرت قدرت‌های بزرگ و کوچک جهان شده است.

امام جمعه شهرری از آمریکا به‌عنوان یک مجرم بزرگ یاد کرد و افزود: آمریکا در حال حاضر در موضوعات اقتصادی خود مانده است.

حجت‌الاسلام شاهچراغی با تاکید بر توجه به شان انسان‌ها و مومنان بیان داشت: نباید انتقادها با توهین، دوقطبی‌سازی و … همراه شود. مهمترین رسالت امت اسلامی نصیحت به مسائل درست است. باید سخن حق ناصحان را به شایستگی پذیرفته و به درستی به آن عمل کنیم.

 

امام جمعه موقت ورامین: مواضع رهبر انقلاب همواره حکیمانه و مقتدرانه است / باید رهنمودهای رهبری در مورد برجام عملیاتی شود

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه امروز ورامین که با حضور پرشور مردم روزه‌دار برگزار شد، پس از توصیه همگان به تقوای الهی ضمن تبریک ولادت امام حسن مجتبی علیه‌السلام به شب‌های قدر و نیز ایام شهادت حضرت امیرالمومنین علی بن ابیطالب علیه‌السلام اشاره کرد و اظهار داشت: تقدیر ما در شب‌های قدر تعیین می‌شود، این شب‌ها از هزار ماه برتر هستند، این شب‌ها را در مساجد سپری کنیم و از این فرصت‌های نورانی بهره ببریم.

وی سپس به ۱۴ خرداد، سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: امام کاظم علیه‌السلام فرمودند «مردی از اهل قم مردم را به سوی حق دعوت می‌کند و قومی گرداگرد او جمع می‌شوند به صلابت پاره‌های فولاد، تند بادها آنان را به‌ لرزه درنمی‌آورد و از جنگ خسته نمی‌شوند و ترس به خود راه نمی‌دهند و بر خدا توکل می‌کنند و سرانجام، پیروزی از آن متقین است.» ؛ امام خمینی(ره) مصداق بارز این حدیث نورانی است.

امام جمعه موقت ورامین با بیان این‌که دوست و دشمن بر عظمت امام (ره) اعتراف کردند، افزود: علاوه بر شخن بزرگان و مراجع عظام تقلید، رهبران سیاسی دنیا نیز امام را با عظمت توصیف کردند، همه پیامبران الهی آمدند که بگویند، بنده خدا باشید و از طاغوت اجتناب کنید، امام خمینی (ره) نیز همین کار را کرد، خدا را شکر می‌کنیم، که در عصر امام(ره) بودیم و امروز نیز وارث حرکت امام و انقلاب هستیم، باید بدانیم امام خمینی (ره) و انقلابش دشمن‌های جدی داشته و دارد ولی به کوری چشم آمریکا و رژیم صهیونیستی چهره امام خمینی(ره) و انقلابش روز به روز نورانی‌تر می‌شود.

وی با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب پس از امام خمینی (ره) سکاندار کشتی انقلاب شدند، خاطرنشان کرد: اکنون سی‌امین سالگرد رهبری مقام معظم رهبری است و در طول این ۳۰ سال زعامت معظم‌له راه و رسم امام خمینی(ره) به خوبی استمرار یافته است، دمشن هم به خوبی می‌داند، آنچه در این ۴۰ سال انقلاب را حفظ کرده و می‌کند، ولایت فقیه است و به همین دلیل جایگاه رفیع الهی و شخص مقام معظم رهبری را مورد هجمه‌های ناجوانمردانه قرار داده است، اما باید بداند با لطف الهی و حضور مردم انقلابی در صحنه تمام توطئه‌ها خنثی می‌شود و ملت ایران با تمام وجود پای انقلاب و رهبری ایستاده است.

خطیب جمعه امروز ورامین با اظهار تاسف برای فتنه‌گران، منحرفان، نفوذی‌ها و افرادی که در سقیفه‌هایی که تشکیل داده و می‌دهند، برای رهبری و این جایگاه نقشه می‌کشند، اضافه کرد: ما با صراحت اعلام می‌کنیم، همان‌طور که پیش از این تمام توطئه‌ها و فتنه‌ها خنثی شد، اگر امروز هم علیه انقلاب و رهبری توطئه صورت بگیرد خنثی خواهد شد.

وی مواضع رهبر معظم انقلاب در مسائل پیش آمده را مقتدرانه و حکیمانه دانست و تاکید کرد: این مواضع تمام سازمان‌های جاسوسی دنیا را متحیر کرده است و اذعان دارند، در ایران با یک ابرحریف روبرو هستند، در مورد برجام نیز روشن شد، که مواضع رهبری بر حق بود، امروز هم باید رهنمودهای ایشان در خصوص برجام عملیاتی شود و همه جریانات انقلاب باید وحدت را در برابر دشمن حفظ کنند، منتها وحدت یک محور می‌خواهد و محور رهبری است، نه افراد و جریانات سیاسی و هرکس با رهبری زاویه داشته باشد، مطرود است.

نهضت بیداری اسلامی در امتداد قیام ۱۵ خرداد است / روز قدس ۹۷ سرنوشت‌ساز است

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران سپس با بیان این‌که در آستانه پنجاه و پنجمین سالگرد قیام ۱۵ خرداد هستیم، گفت: باید ۱۵ خرداد را ارج بنهیم، این روز مبدا نهضت و مبین هویت دینی و اسلامی انقلاب است، یاد شهدای ۱۵ خرداد را گرامی داشته و عرض می‌کنم، ما نسبت به این روز مسئول هستیم، باید در شب‌های قدر در مساجد درباره امام خمینی(ره) و ۱۵ خرداد سخن گفته شود و مداحان، خطبا و مبلغان پیام‌رسان شهدای ۱۵ خرداد باشند.

وی نهضت بیداری اسلامی را امتداد قیام ۱۵ خرداد دانست و گفت: امروز کفن پوشی و شهادت طلبی در یمن، سوریه، لبنان، فلسطین و افغانستان و عراق ریشه در حرکت عاشورایی ۱۵ خرداد دارد، همین فرهنگ آمریکا و رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرده است، امروز رژیم صهیونیستی از هر زمانی عاجزتر بوده و آنچه شعار انقلاب اسلامی و وعده الهی است، در حال تحقق است و به‌زودی شاهد محو شدن رژیم صهیونیستی از صفحه روزگار خواهیم بود، بنابراین جمعه آینده روز قدس از ساعت ۱۱ شاهد برگزاری راهپیمایی پرشور روز قدس خواهیم بود.

محمودی روز قدس سال جاری را بسیار حساس و سرنوشت ساز خواند و تاکید کرد: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس و شهادت ده‌ها فلسطینی در هفته‌های اخیر نیازمند پاسخ جدی‌تری از سوی جهان اسلام در روز جهانی قدس است.

 

تهران نیوز پایتخت خبری ایران

امام جمعه بخش گلستان: توزیع قلیان و فعالیت قهوه خانه‌ها در بهارستان باید متوقف شود/ مردم پشتیبان خط امام و رهبری می باشند

لید: امام جمعه بخش گلستان گفت: هفته ملی نه به دخانیات زمان مناسبی برای جلوگیری از فعالیت مراکز توزیع قلیان در شهرستان بهارستان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمرتضی صفایی امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود با اشاره به نکاتی که می بایست در ماه مبارک رمضان رعایت کرد، بیان داشت: سعی کنید در ماه مبارک رمضان تمام اعمال این ماه را رعایت کنید تا روزه‌های شما مورد قبول خداوند قرار بگیرد.

وی در رابطه با روزهای احیا، گفت: این ایام روزهای رسیدگی به فقرا است و ائمه معصوم (ع) در خصوص احسان و نیکی در ایام تاکید فراوان داشته‌اند که کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز برنامه‌های متعددی برای این چند روز تدارک دیده است.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی با بیان اهمیت روز پانزدهم خرداد، تصریح کرد: قیام خونین پانزده خرداد در تاریخ انقلاب از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و در این روز سند حاکمیت رژیم پهلوی باطل شد و همچنین باید نسبت به قیام خونین پانزده خرداد و سالروز ارتحال امام خمینی (ره) توجه کافی صورت بگیرد.

وی باتاکید بر وجود خطر تضعیف امام و رهبری، عنوان داشت: نباید نسبت به این موضوع بی‌تفاوت بود و ما می بایست در پشتیبان رهبری و خط امام خمینی (ره) باشیم چراکه کسانی که می خواهند خط امام و مقام معظم رهبری را تضعیف کنند، تنها به خودشان ضربه می زنند.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به حضور در هفته ملی نه به دخانیات، خاطرنشان کرد: از نیروی انتظامی شهرستان بهارستان برای جلوگیری از فعالیت برخی قهوه خانه‌ها تشکر می کنم و همانطور که رسانه‌های شهرستان نیز به آن اشاره گردند باید از توزیع قلیان و فعالیت این مراکز در سطح بهارستان جلوگیری شود.

 

امام جمعه نصیرشهر: مدافعان حرم مهر سیاهی بر چهره آمریکا زدند

حجت الاسلام صادق خدایی، امام جمعه نصیرشهر در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر که در مصلی بزرگ نصیرشهر برگزار شد، اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی مناسب برای نزدیک شدن دوباره به درگاه حق تعالی است، باید قدر این ماه عزیز را بدانیم و مومنین فقیر را دستگیری کنیم.

وی ادامه داد: باید به نماز احترام گذاشت چرا که خدای متعال بر آن تأکید دارند.

امام جمعه نصیرشهر ابراز کرد: پس از رحلت امام خمینی(ره) برخی ها خوشحال بودند که کار انقلاب نوپای ایران اسلامی تمام است، اما دیدیم رهبر انقلاب چگونه توانستند پس از این سالها سکان انقلاب را به دست بگیرند و کشور را به بالاترین سطح برسانند.

حجت الاسلام خدایی ادامه داد: دشمنان انقلاب بسیاری از مسائل را پس از رحلت امام(ره) فراهم کردند تا بتوانند مقابل این انقلاب بایستند اما رهبر انقلاب توانستند پیچ و خم های تاریخی بسیاری را طی و کشور را در دریای متلاطم آرام نگه دارند.

خطیب جمعه نصیرشهر تأکید کرد: آمریکا و مستکبران غربی سعی داشتند با حمایت از داعش ایران را در منطقه زمینگیر کنند اما دیدم که مدافعان حرم چگونه توانستند نسل داعش را از صفحه روزگار محو و سیاهی را بر چهره آمریکایی ها بنشانند، حقیقتا باید قدردان تأمین کنندگان امنیت در کشور بود.

 

امام جمعه قرچک: این انقلاب نیاز به هیچ عناصر و عوامل بیرونی ندارد

حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: یکی از بندگان شایسته و صالح خداوند که در این عالم به مقام بندگی رسیدند و رضایت الهی را کسب کردند، امام عظیم الشان بود،ساخته شدند و ساختند.

وی گفت: از شخصیت های نوادر انسانی که همه قابلیت های فطری و بالقوه خویش را تا سر حد کمال به فضیلت رسانده بودند، همه ابعاد وجودیش رشد کرده و به کمال رسیده ، جسمش با معارف عملی و فقهی ، عقلش با معارف برهان و استدلالی و دلش با معارف اخلاقی و عرفانی رشد کرده،با اغناء عقلی ، معرفت قلبی و الزام عملی ، رهبری و زعامت کردند.

اسماعیلی افزود: امام عزیز در عمل ثابت کردند که حکومت اسلامی، فلسفه عملی فقه است. ولی فقیه جامع الشرایط می تواند حکومت اسلامی تشکیل دهد و رهبری کند.

وی بیان کرد: امام راحل در اسلام ذوب شده بود، با اندیشه ناب علوی و حسینی مهندسی جدیدی در مدیریت دنیای خفقان و تاریک طراحی کرد که هر چه از زمان گذشت، رونق بیشتری گرفت و به تعبیر خود امام انقلاب ما انفجار نور بود.

امام جمعه قرچک تاکید کرد: امروز هیچ قدرتی نمی تواند جلوی این انفجار نور و صدور اندیشه فطری و ناب را بگیرد. فریاد آزادی و ستم ستیزی ، گرایش به تفکر محمدی (ص) تشنگی نسبت به عدالت علوی و رهگشایی منطق (هیهات من الذله) حسینی، نتایج مطلوب و مفید انقلاب امام عزیز می باشد.

وی تصریح کرد: پس از رحلت امام (ره) این زعامت و رهبری به دست شخصیتی افتاد که تئوری فکری امام را مو به مو دریافتند و اجرا کردند،مقام معظم رهبری مکتب امام را در صحنه اجرا به خوبی عملیاتی نموند و روح امام راحل را در خودشان شکوفا کرد.

اسماعیلی با اشاره به سخنان رهبر در شخصیت و نقشه راه امام عزیز، بیان کرد: امام راحل بر محور سه اصل حرکت کردند : ۱- خداباوری ۲- مردم باوری ۳- خود باوری. اعتقاد راسخ به قدرت الهی ، امام را یک انسان مقتدر و شجاع جهانی کرده بود. عزتی که امام عزیز به ملت ما داده ، محصول مقاومت در همه عرصه ها است.

وی افزود: امام عزیز تسلیم و سازش در برابر زورگویان را بزرگترین خیانت به اسلام و مسلمین دانستند. محور اندیشه امام عزیز ، اسلام ناب بوده است نه اسلام سکولار ونه اسلام متحجر. استکبار با اسلام ساختگی و بی محتوا توانست سالها بر مسلمین سیطره پیدا کند و کشورهایی مثل عربستان را ذلیل و خوار نگه دارد.

امام جمعه قرچک گفت: یکی از عقاید درست و منطقی امام عزیز که مقام معظم رهبری هم تاکید همیشگی دارد این است که یک قدم عقب نشینی در مقابل خواسته های استکبار باعث عقب راندگی ما و پیشروی دشمن است. امام (ره) آزادی بدون استقلال فکری و عقیدتی را بدترین اسارت می دانستند که نتیجه اش ولنگاری و نزدیک شدن به دنیای وحشی و شهوت و حیوانی است.

وی با بیان بخشی از وصیت نامه امام، تاید کرد: (نگذارید دستگاههای فرهنگی از اسلام منحرف شوند) و ما امروز شاهد بی توجهی برخی مسئولین در این بخش هستیم.باید بدانیم آزادی به شکل غربی موجب تباهی جوانان و دختران و پسران ما می شود. با وجدان خود خلوت کنید .ببینید با کدام معیار و انصاف ، خون این جوانان قلم شده را نادیده می گیرید.

اسماعیلی تاکید کرد: امروز وظیفه همه ما چندین برابر سنگین است. تجلی نتیجه مقاومت ، تحکیم ارکان نظام اسلامی، تاثیر گذاری عظیم ولایت فقیه ، تقویت بیداری اسلامی ، سپردن پست های کلیدی به شایستگان و نیرو های انقلابی، تقویت فرهنگ استکبار ستیزی، تکریم از مقام شامخ شهدا و جانبازان عزیز ، احیاء روحیه انقلابی و آزادیخواهی است.

وی تصریح کرد: امروز پیام شهدا ۱۵ خرداد ۴۲ به گوش جهانیان رسیده است. نور خورشید فقیه قم ، تمام جهان را احاطه کرده است. شما مردم دیار ۱۵ خرداد وارثان و پرچمداران السابقون انقلاب هستید. شهره شما و انقلابی و ولایی و عزت مداری و شجاعت است، باید قبول کنیم و اعتقاد داشته باشیم.

امام جمعه قرچک افزود: امروز راحت تر و بهتر و بیشتر از دهه ۶۰ می توانیم اهداف انقلاب را دنبال کنیم و نیاز به هیچ عناصر و عوامل بیرونی نداریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به آنانی که به خیال خودشان لالایی می خوانند و به دنبال سیطره مجدد مستکبرین هستند محکم می گوییم ما نمی گذاریم و به هیچ وجه زیر بار حرف زور نخواهیم رفت.

 

امام جمعه قدس: ۱۵ خرداد سرمنشأ پیروزی انقلاب اسلامی/ دست مستمندان را محترمانه بگیریم

حجت‌ الاسلام ‌والمسلمین سید ابوالقاسم میراحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مصلی بزرگ این شهر برگزار شد، ضمن توصیه همگان به رعایت تقوا و حدود الهی اظهار داشت: داشتن تقوا و وحدت یک سلاح بزرگ در برابر فتنه‌ها و تفرقه‌ها است و تمامی ملت‌های اسلامی با الگو گرفتن از نظام جمهوری اسلامی ایران وحدت را سرلوحه تمامی برنامه‌های خود قرار می‌دهند.

وی با اشاره به فضایل و مظلومیت امیرالمومنین(ع) افزود: از زبان خود امام علی(ع) در رابطه با مظلومیت خود می‌فرماید به خدا قسم پس از رحلت پیامبر مدام من مظلوم بودم و ابن ابی الحدید در این باره نقل می‌کند، هنگامی که امیرمؤمنان(ع) شنید فردی داد می‌زند که من مظلوم هستم، حضرت فرمود بیا پیش من با هم فریاد بکشیم، چون من هم نیز مدام مظلوم بوده و هستم.

خطیب جمعه شهرقدس در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل گفت: عظمت امام راحل واقعیتی است که دوست و دشمن به آن اعتراف کرده اند و علاوه بر بزرگان و مراجع عظام تقلید، رهبران سیاسی دنیا نیز از امام به نیکی و بزرگی یاد می کنند.

حجت الاسلام میراحمدی ضمن تسلیت سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب با اشاره به نقش اساسی او در تحولات ایران اسلامی و جهان بیان کرد: امام خمینی (ره) به جهانیان اثبات کرد می‌ توان با دست خالی و پشتیبانی یک ملت در برابر استبداد و استعمار تا بن و دندان مسلح ایستاد و پیروز شد.
وی خاطر نشان کرد: معمار کبیر انقلاب با خنثی کردن تمامی توطئه‌های براندازی استکبار و عوامل داخلی و منطقه‌ای او عملاً اثبات کرد که اِن تَنصُرُوا اللهَ یَنصُرکُم وَ یُثَبِّت اَقدامَکُـم.

نماز جمعه شهر قدس گفت: رهبر کبیر انقلاب با مدیریت دفاع مقدس ۸ ساله در برابر قدرت‌ های اهریمنی به جهانیان اثبات کرد که خون بر شمشیر پیروز است.

وی در خصوص قیام خونین پانزده خرداد عنوان کرد: این قیام تمامی جریان‌های سیاسی چپی و ملی گرا را عملاً منزوی ساخت و این حرکت عظیم خود باوری را به ملت ایران برگرداند. در این حرکت الهی قدرت بی پایان ملت شجاع ایران به نمایش درآمد و این حرکت روش مبارزه جدید و اسلامی را فرا روی مبارزین قرار داد.

میراحمدی تصریح کرد: در دین مبین اسلام خانواده یکی از مهم‌ترین ارکان جامعه محسوب می‌شود؛ پایبندی به خانواده و جلوگیری از بی‌بندوباری و همچنین ارتقاء جایگاه و تحکیم بنیان خانواده، از جمله مسائلی است که به آن سفارش فراوان شده است.

وی متذکر شد: همه ما به عنوان پدر و مادر وظیفه داریم که فرزندان خود را در مسیر صحیح راهنمایی کنیم و این به واقع می‌توان گفت یک تکلیف دینی است.

امام جمعه شهرقدس بیان کرد: هر فکر و توهمی که تنگ‌ نظری، ترس و اثر منفی با خود همراه داشته باشد، یک فکر شیطانی بوده و در عوض هر فکر و الهامی که برای حرکت، نشاط و سعه ‌صدر باشد، حرکت الهی است.
وی در پایان سخنان خود به موضوع انفاق در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: هر قدر که در توان داریم به فقرا رسیدگی کرده و دست مستمندان را محترمانه بگیریم به همان میزان درهای رحمت خدا به روی انسان گشوده می شود.

 

امام جمعه اسلامشهر: گران‌فروشان داخلی به آمریکا و اسرائیل کمک می‌کنند/ ایستادگی در برابر استکبار را امام خمینی به ملت‌ها آموخت

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ خرداد با توصیه به تقوا به اهمیت روزه درآیات و روایات اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) در حدیثی می‌فرمایند: از قبر از ۵ چیز سؤال می‌شود: نماز، زکات، حج، روزه و ولایت. اینکه چرا در ماه رمضان روزه شکستی؟ و حرمت آن را نگاه نداشتی؟ روزه چه به درد کسی می‌خورد که زبان و بدن و اندامش را از حرام نگاه نمی‌دارد؟

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق در خصوص لزوم روزه بودن اعضا و جوارح نیز گفت: امام صادق در حدیثی می‌فرمایند: هرگاه روزه می‌گیری باید گوشت نیز روزه باشد، یعنی شنیدنی‌های ناروا را نشنوی. چشمت نیز باید روزه باشد موهای بدن و پوستت نیز باید روزه باشند. روز یک‌روزه دار باروزی که روزه نیست باید متفاوت باش. امیدواریم مردم در این ماه حرمت را نگه دارند و در انظار مردم به قرآن و فرمان الهی دهن‌کجی نکنند.

وی با اشاره به آیات ۱۶۷ و ۱۶۸ سوره بقره گفت: خداوند در این آیات می‌فرماید: ای مردم آنچه خداوند در روز زمین برای شما خلق کرده است از حلال و پاکیزه‌های آن بخورید. خداوند در این آیه دستور می‌دهد خوردنی‌ها، مسکن و کسب‌وکارهای مردم حلال باشد. از این آیه دقت در غذا، روزی و کسب‌وکار حلال بدست می‌آید. پیامبر اکرم نیز می‌فرمایند: طلب روزی حلال بر هر مرد و زن مسلمان واجب است. ممکن است کسی به نظرش بیاید که همه طلب روزی حلال می‌کند اما ما در میان گناهان تعدادی گناهان اقتصادی داریم.

وی با اشاره به ربا، به‌عنوان یک گناه اقتصادی گفت: متأسفانه ربا فراوان شده است؛ مثلاً در دفاتر املاک کسانی که می‌خواهند پول پیش دهند می‌گویند پول پیش را به من دهید و من ماهی فلان میزان به شما می‌دهم که صراحتاً ربا است گناهی که از ۷۰ زنا بدتر است. امیرالمؤمنین در کوفه و در دوران خلافتشان در بازار می‌رفتند و مردم را به مسائل شرعی دعوت می‌کردند. امام باقر (ع) می‌فرمایند: ناپاک‌ترین کاسبی‌ها کسب رباست. پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند: خدا گیرنده، دهنده، نویسنده و شاهد ربا را لعنت کند.

وی با اشاره به گناه کم‌فروشی به‌عنوان یکی دیگر از گناهان اقتصادی گفت: خداوند قوم حضرت شعیب را به خاطر کم‌فروشی عذاب کرد و همه آنان را یکجا هلاک کرد. خداوند در سه آیه از قرآن کریم می‌فرمایند: اشیا و اجناس مردم را کم نگذارید. پیمانه‌ها و ترازوها را کامل کنید. یک سوره نیز به نام کم‌فروشان داریم که خداوند می‌فرمایند وای بر کم‌فروشان. انسان گاهی اوقات در کار و وظیفه خود کم می‌گذارد و کوتاهی می‌کند که کم‌فروشی است.

وی با اشاره به گناه گران‌فروشی گفت: آمریکای جنایتکار و کشورهای استکباری ما را تحریم می‌کنند که ملت ما را برای دست برداشتن تاز قرآن و هال بیت در فشار بگذارند و تسلیم خود کنند اما عده‌ای از مردم خودمان بی‌جهت قیمت اجناس را بالا می‌برند یعنی کمک به آمریکا و اسرائیل. ما در جنگ هستیم در جنگ هشت‌ساله همه مردم در این جنگ سرکت کرده بودند هم‌اکنون در جنگی بزرگ‌تر و گسترده از جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس هستیم که همان جنگ اقتصادی و فرهنگی است. همه‌چیز که با دلار نیست. آیا سیب زمین و پیاز نیز با دلار خریداری می‌شود؟ اسم ما مسلمان باشد و با آمریکا و انگلیس و اسرائیل همکاری می‌کنیم برای اینکه ملت خود را در سختی قرار دهیم. امام صادق (ع) می‌فرمایند: جهاد رفتن و جنگیدن درراه خدا از طلب روزی حلال آسان‌تر است.

وی رشوه را یکی از گناهان بزرگ اقتصادی دانست و گفت: رشوه این است که انسان وظیفه قانونی خود را که باید انجام دهد پول بگیرد و انجام دهد اسم این گناه تغییر داده‌اند و هبه و هدیه گذاشته‌اند. پیامبر می‌فرمایند: خداوند رشوه دهنده و گیرنده و واسطه این گناه را لعنت کند.

وی با اشاره به گناه احتکار گفت: احتکار یعنی اینکه اجناس انبار شود و مخفی نگه‌داشته شود تا قیمت‌ها بالا رود هر وقت اجناس گران شد به بازار عرضه شود. پیامبر اکرم می‌فرمایند: احتکار کننده ملعون است ایشان درجایی دیگر می‌فرمایند: فقط خائنین احتکار می‌کنند. کسانی که احتکار می‌کنند به مسلمانان خیانت می‌کنند.

وی با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گفت: ملت ایران هر چه دارند از امام دارند. اینکه ۴۰ سال است که آمریکا توطئه و تحریم می‌کند که ملت را از پای دربیاورد. این ایستادگی را به ایران، حزب‌الله و مردم عراق و سوریه امام خمینی آموخت.

وی بابیان اینکه یکی از چماق‌های بزرگ استکبار جهانی حقوق بشر است خاطرنشان کرد: گاهی گزارش دروغی را منافقین و گروهک‌ها به آنان می‌دهند و ایران به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند رهبری در دیدار با مسئولان نظام نقض حقوق بشرهای آمریکا را برشمردند که سازمان ملل سکوت می‌کند. هم‌اکنون غزه مظلوم ۱۰ سال در محاصره است در یمن هرروز کودکی به دلیل گرسنگی از دنیا می‌روند. این‌ها بشر هستند ولی استکبار جهانی حقوق بشر را برای خودشان می‌خواهند.

 

امام جمعه شهریار: روز قدس امسال با سالهای گذشته متفاوت است/مصرف بهینه آب باید به یک «فرهنگ» تبدیل شود

حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه شهریار ظهر امروز در خطبه‌های نماز وحدت بخش و عبادی سیاسی جمعه که با حضور پر شور ملت مومن و اقشار مختلف مردم شهریار در مصلای امام خمینی این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به فرارسیدن ایام ضربت خوردن حضرت علی(ع) گفت: همه مسلمانان باید چنین فرصت هایی رو مغتنم شمارند، چرا که این چنین روزهایی کمتر نصیب انسان خواهد شد.

امام جمعه شهریار ادامه داد: همه باید تلاش کنند تا از برکات شب های قدر به بهترین شکل ممکن بهره ببرند چرا که تا سال آینده چنین فرصتی را در اختیار نداریم.

حجت الاسلام و المسلمین سالمی ادامه داد: امام خمینی(ره) با ایستادگی در برابر ظلم و ستم دشمنان به همه ما درس آزادگی دادند و سی سال مسیر پر پیچ و خم انقلاب اسلامی را هدایت کردند پس بر همه ما لازم است تا با حضور در مرقد معمار کبیر انقلاب بار دیگر با ایشان تجدید بیعت کنیم.

سالمی گفت: مناسبت دیگری که پیش رو داریم روز قدس است، روز قدس امسال بسیار مهم و حیاتی است چرا که دشمنان خباثت ها و فتنه های زیادی بر پا کردنه است، همه باید با حضور در راهپیمایی روز قدس درس بزرگی به دشمنان بدهیم.

امام جمعه شهریار ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمام سال های بعد از انقلاب جمهوری اسلامی ایران را به خوبی هدایت کرده و توطئه های دشمنان را خنثی کرده اند، پس لازم است بیش از پیش رهنمون ها ولی فقیه را مورد توجه قرار دهیم.

وی در پایان افزود: متاسفانه امروز در کشور با مشکل کم آبی مواجه هستیم، همه باید این نعمت الهی را به درستی مصرف کرده و از اصراف دوری کنیم، امیدواریم که این موضوع تبدیل به فرهنگ شده و مشکل کم آبی و استفاده بهینه از آن به زودی حل شود.

 

امام جمعه ملارد: بهترین الگو برای مقابله با دشمنان شجاعت علوی است

حجت‌الاسلام  حسینی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه ملارد گفت: بهترین الگو برای مقابله با دشمنان شجاعت علوی است و ترس ما برابر با شکست ماست و هرجا که از زمان انقلاب در مذاکرات و برنامه های سیاسی ترس را به دل خود راه دادیم ، باخته ایم.

وی در ادامه افزود : امام خمینی رحمت الله علیه پیام آورد عزت برای مسلمانان جهان است و نه تنها اسلام را زنده کرد بلکه به ادیان دیگر هم عزت و جان تازه بخشید. امروزه شاهد این هستیم که ترامپ به عنوان نماینده استکبار جهانی تلاش میکند تا کشور های ضعیف دیگر غلام حلقه به گوش استکبار جهانی باشند .
امام جمعه ملارد در پایان تاکید کرد: امام خمینی درس استکبار ستیزی را به ما یاد داده اند و ما هم باید این حرکت امام و مقام معظم رهبری را ادامه بدهیم و جنایت ۱۵ خرداد سند استکبار جهانی بود که ما با آن مقابله کردیم و برای همیشه در تاریخ ایران باقی خواهد ماند اما جمهوری اسلامی با تمام این مشکلات و تحریم ها و جنگ ها با پایه گزاری امام راحل و رهبری مقام رهبری ادامه خواهد داشت.

 

امام جمعه صفادشت: نابودی داعش و انتقال آمریکا به قدس نشانگر ضعف آمریکاست

حجت الاسلام حسینی ظهر امروز در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه صفادشت گفت: برخی بحران ها در زمان انقلاب تا کنون پیش آمد ولی مقام معظم رهبری با تدبیر و درایت این بحران هارا مدیریت کردند مانند خروج آمریکا از برجام که دیدید که چگونه با ضعف و سر افکندگی از برجام خارج شدند.

وی در ادامه افزود: نابودی داعش و انتقال سفارت آمریکا به قدس نشانگر ضعف آمریکاست ‘ شلیک موشک های پی در پی از فلسطین به سمت اسرائیل نشانگر پیشرفت امت حزب الله است و همین حضور مردم در راهپیمایی ها دلگرمی برای مردم فلسطین و لرزه بر اندام دشمنان است و آنها نیاز به حمایت ما و دیگر مسلمانان جهان دارند.

 

امام جمعه باقرشهر: ۱۵ خرداد، مبدا انقلاب اسلامی است

آیت‌الله سید احمد موسوی، امام جمعه باقرشهر در خطبه‌های نماز عبادی - سیاسی جمعه این خطه پس از دعوت مسلمانان به تقوای الهی اظهار داشت: تقوا مطالبه و دعوت خداست. بندگان خوب خدا، با تقوا باشید و از معصیت پروردگار بپرهیزید.

وی با اشاره فضیلت‌های ماه مبارک رمضان، برترین اعمال در این ماه را اجتناب و دوری از حرام‌های الهی دانست و گفت: حفظ حرمت ماه مبارک رمضان واجب است اما متاسفانه شاهد روزه‌خواری در آشکارا هستیم و این حرمت‌شکنی و حرام الهی است.

امام جمعه باقرشهر با اشاره به فرارسیدن شب‌های قدر و ضربت خوردن حضرت علی علیه‌السلام افزود: همانند سال‌های قبل مراسم با فضیلت شب‌های قدر در مصلی باقرشهر برگزار می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز ارتحال امام راحل، قیان ۱۵خرداد و روز جهانی قدس اشاره کرد و بیان داشت: مبدا انقلاب اسلامی ۱۵خرداد سال۴۲است. ملت بزرگوار و متدین ایران اسلامی به حمایت از مرجعیت در شهرهایی مانند، ورامین، قم، اصفهان و یزد قیام کردند و در این قیام‌ها بیش از ۱۵هزار نفر به شهادت رسیدند و با خون خود، تشیع را آبیاری کردند و امروز ما به برکت خون شهیدان و همت بلند امام خمینی(ره)، توانسته‌ایم جمهوری اسلامی را ۴۰ سال حفظ کنیم و نه تنها در ایران بلکه در سراسر جهان، تشیع را گسترش دهیم. 

آیت‌الله موسوی خاطرنشان کرد: جمعه هفته آینده در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان راهپیمایی عظیم روز قدس ساعت ۱۱صبح، از ابتدای 30 متری امام خمینی(ره) به سمت مصلای باقرشهر برگزار می‌شود و پس از آن مراسم سخنرانی و قرائت قطع‌نامه نیز در مصلای باقرشهر برگزار می‌شود.

وی در ادامه به تشریح سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع دانشجویان پرداخت و گفت: تحقق آرزوهایی که از طرف جوانان پرشور، به راحتی بیان می‌شود، با درنظر گرفتن واقعیات، به این سادگی‌ها امکان‌پذیر نیست بلکه نیازمند کار و تلاش و آماده‌سازی مقدمات است که باید انجام شود.

امام جمعه باقرشهر عنوان کرد: آینده‌ بهتر از امروز و متعلق به جوانان است اما لازمه‌ آن باقی ماندن در صراط مستقیم و حرکت مستمر و خستگی ناپذیر است؛ یعنی انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن.

وی بیان داشت: مبارزات و تغییر در تمام سطوح، تشکیل نظام انقلاب اسلامی، شکل‌گیری دولت انقلابی، ایجاد جامعه اسلامی و انقلاب و ایجاد تمدن انقلابی و اسلامی، پنج مرحله‌ مهم تشکیل انقلاب اسلامی است. بنابراین، انقلاب هیچ‌گاه تمام شدنی نیست و همواره ادامه دارد.

آیت‌الله موسوی افزود: آرمان‌های نظام اسلامی و انقلابی. عزت ملی، اعتماد به نفس ملی، استقلال سیاسی،اقتصادی و فرهنگی، آزادی اندیشه، بیان و عمل، استقرار عدالت، رشد اخلاق معاشرتی، آماده سازی فضا برای رشد معنویتو رهایی از بردگی شهوت و غضب از جمله آرمان‌های نظام اسلامی و انقلابی است که تحقق آن‌ها در کوتاه مدت امکان پذیر نیست و نیازمند کار، تلاش و برنامه‌ریزی است. انقلاب اسلامی، در ۴۰سال گذشته در همه‌ این آرمان‌ها پیشرفت داشته‌است البته نباید به این حد قانع باشیم بلکه باید این حرکت با افتخار را با قدرت و تلاش بیش‌تر ادامه دهیم. دانشگاهیان، حوزویان، هنرمندان و دانشمندان، امید و اصل، برای برنامه ریزی تحقق آرمان‌ها هستند.

وی همچنین یادآور شد: درست نفهمیدن مسائل کشور و انقلاب، درست نشناختن محیط و اشتباه گرفتن جبهه‌ی دوست و دشمن، بی‌ارادگی، تنبلی و بی‌صبری، سرگرم شدن به بهانه‌های اختلاف انگیز و گمراه‌کننده، درگیر حاشیه‌ها شدن از جمله موانع درونی و داخلی تحقق آرمان‌ها و آرزوها، و تزریق ناامیدی و ناتوانی به جامعه ایران، القای مردم سالاری به‌عنوان دیکتاتوری، تحریف حقایق تاریخی، کوچک جلوه دادن پیروزی‌ها و برجسته کردن نکات ضعف وکارشکنی و تحریم از جمله موانع خارجی تحقق آرمان‌ها و آرزوها هستند.

امام جمعه باقرشهر با تاکید بر این‌که کسانی که نظام و ارزش‌های آن را زیر سوال می‌برند و تخریب و ساختار شکنی می‌کنند در حال ویران‌گری‌اند و نه انقلابی‌گری، گفت: ترجیح کالاهای خارجی به به ایرانی، یک مشکل جدی و ذهنی در جامعه است که باید تغییر و تحولی جدی شکل بگیرد تا برداشت غلط بهتر بودن کالاهای خارجی از ذهن‌ها پاک شود. این تفکر سبب بی‌کاری و ضربه زدن به اقتصاد می‌شود و باید اصلاح شود.

آیت‌الله موسوی در پایان تصریح کرد: مطالبه سبک زندگی ایرانی، اسلامی و مقابله با ناگواری‌گری، تنبلی و بی‌هویتی لازمه‌ حرکت انقلابی است. البته همه‌ این ضروریات باید با حوصله، هوشمندی و صبر انقلابی انجام شود.

 

امام جمعه واوان: اروپا نوکر آمریکا و جریان‌های صهیونیستی است/ دل بستن به اروپا خطاست/ حادثه مدرسه‌ای در تهران ثمره ترویج فرهنگی غربی است

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۰ خرداد با توصیه به تقوا به فضیلت‌های شب قدر اشاره کرد و گفت: همین‌که شب قدر سال گذشته به پایان رسید مقدمات استفاده از شب قدر امسال آغاز شد اما ما آن‌طوری که بایدوشاید نمی‌توانیم بهره ببریم. خداوند می‌فرماید ای پیامبر من در بهشت قصری دارم که خاص و ویژه است که ویژه کسانی هستند که شکم و زبان خود را زندانی کردند. در شب قدر حضور در مسجد توصیه‌شده است. شب‌زنده‌داری، تلاوت قرآن، توبه و استغفار، تجدید بیعت با امام زمان (عج) نیز ازجمله اعمال این شب‌ها توصیه‌شده است.

وی با اشاره به سالروز شهادت امام علی (ع) گفت: در فضایل امیرالمؤمنین همین بس که جان پیامبر است. کسانی که حتی ولایت حضرت را قبول ندارند اعتراف به این فضیلت کردند. احمد بن حنبل به پسرش می‌گوید: علی جان پیامبر است. بفهمیم زیر پرچم چه کسی هستیم. زیر پرچم این آقا نمی‌توانیم هر کاری بکنیم.

امام‌جمعه واوان با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی گفت: امام خمینی شخصیتی است که در نجف با استعانت و توسل به محضر جدش امیرالمؤمنین انقلابی را رقم زد که ان شاالله زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی باشد. مقام معظم رهبری می‌فرمایند: امام به همه فهماند که انسان کامل شدن و تا نزدیکی‌های مرز عصمت رفتن ممکن است.

وی با اشاره به راهبرد امام راحل مقابله با استکبار و حکومت ستم‌شاهی گفت: ایشان چنان در مقابل دشمن ایستاد و با خلق ادبیات و تفکر قدرت بخش خود به دشمن حمله کرد. امروز در مباحث سیاسی باید از امام درس بگیریم امام به مبانی دشمن حمله می‌کرد ایشان از همان سال‌های ابتدای شروع مبارزه مسیر را ترسیم کرد و گفت ما درصدد گسترش نفوذ اسلام و کم کردن سلطه جهان خواران در جهان هستیم. ایشان می‌فرمودند: ما می‌خواهیم ریشه‌های سلطه را بخشکانیم.

خطیب نماز جمعه واوان با انتقاد از عده‌ای انقلابیون خسته گفت: امروز چرا برخی از انقلابیون خسته شده‌اند البته آنان خسته شدند ولی جوانان مؤمن و رویش‌های انقلاب خسته نیستند عده‌ای خسته شدند و می‌خواهند خستگی خود را به جامعه سرایت دهند اگر خسته شدید کنار بروید. هستند امروز هستند انقلابیونی که به این حرف‌ها اعتقاد دارند و امریکا را کدخدا نمی‌دانند و برای دشمنان اسلام ارزشی قائل نیستند.

وی با اشاره برجام و ایرادات آن گفت: چند سال معطل شدیم برای اینکه مسئله برجام و توجه به آن ما را از مسائل داخلی دور کرد ولی این موضوع برای ملت و سیاست‌مداران ما تجربه شد به شرطی که هم ملت و هم مسئولین نسبت به این تجربه توجه پیدا کنند در غیراینصورت باز همین مشکلات ادامه پیدا می‌کند امروز جنگ، جنگ اقتصادی است جنگ اقتصادی نیز عرصه ظهور اراده‌هاست ملت باید بااراده قوی و تکیه‌بر توان داخلی و بدون ناامیدی پیش برود.

امام‌جمعه واوان بابیان اینکه انقلاب اسلامی در کنار برخی ریزش‌ها رویش‌های زیادی نیز دارد افزود: انقلاب اسلامی چنان در دل اروپا و آمریکا نفوذ کرده ولی این را خیلی از مردم نیز باور ندارند. عده‌ای می‌خواهند مردم را ناامید کنند و بگویند ناتوانیم.

وی با تأکید بر اینکه نباید تصور کرد اگر رفتیم با دشمنان خود نشستیم آنان به ما خیروبرکت می‌رسانند چراکه در طول تاریخ این‌طور نبوده است خاطرنشان کرد: مردمی که امام حسن (ع) را یاری نکردند آیا از معاویه خیر دیدند؟ معاویه بعد از صلح تمام مفاد صلح‌نامه را نقض کرد.

فرمانده قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) تأکید کرد: دشمن تا ما را نابود نکند و تا اسلام را از بین نبرند دست برنمی‌دارند. اکنون نیز دل بستن به اروپا خطای بعدی است اروپا را یک جریان صهیونیستی اداره می‌کند اروپا نوکر آمریکا و جریان‌های صهیونیستی است آن‌ها به‌هیچ‌وجه کوتاه نمی‌آیند و به خاطر ایران با آمریکا دشمنی نمی‌کنند. امروز جنگ اراده‌هاست آن‌ها در حوزه اقتصادی ما را تهدید می‌کنند هدف اولشان این است که توان مقاومت ملی را بگیرند و بعد تسلط اقتصادی پیدا کنند و جریان‌های اقتصادی کشور را واپایش کنند. هدف چهارم آنان این است که بازسازی و توسعه علمی را از ما بگیرند.

وی وقتی ما راهبرد دشمن را فهمیدیم باید در مقابل او درست برنامه‌ریزی کنیم. برخی از افراد در پشت‌صحنه جریان‌های سیاسی مخفی می‌شوند و به مردم ضربه می‌زنند ما باید هوشیار باشیم و پشت‌صحنه جریانات را بشناسیم.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به حوادث رخ‌داده در مدرسه‌ای در تهران گفت: یک مورد هم اگر در مدارس ما اتفاق بیفتد موردقبول نیست و زیاد است اینجا امریکا نیست اینجا جایی نیست که قبله آمال عده‌ای است. یکی از ابعاد این مسئله این است که عده‌ای سینه سپر کنند و خود را دایه مهربان‌تر از مادر جلوه دهند. عده‌ای که مشهورند و مسئله حجاب و اجباری بودن آن را مخالف‌اند و حامی سند ۲۰۳۰ هستند، کسانی که خود مروج اباحه گری، سگ بازی، موسیقی حرام، ازدواج سفید و جشن طلاق هستند اخلاق شده‌اند. این مسئله چه ارتباطی به مسئله انقلاب دارد؟ شما نوع پوشش و رفتار این‌ها را در شبکه‌های اجتماعی ببینید. ما بافرهنگ غربی مخالفیم و شما تازه به خود آمدید؟ این حادثه ثمره همان فرهنگ است.

منبع : دانا

اخبار مرتبط

website tracking