۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۵

بارش های بهاری در آذربایجان غربی رکورد زد

بارش های بهاری در آذربایجان غربی رکورد زد
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: 48 روز از 70 روز نخست سال جاری در این استان با بارش همراه بوده که در نوع خود یک رکورد به شمار می رود.

کیومرث دانشجو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آذربایجان غربی 16 روز در ماه فروردین، 26 روز در ماه اردیبهشت و 6 روز از هشت روز نخست ماه خرداد شاهد بارش باران بوده است.
وی اضافه کرد: در این مدت پیرانشهر بیشترین بارش را به خود اختصاص داده و بیش از 331 میلی متر بارش بهاری در این شهرستان ثبت شده است.
وی بیان کرد: پس از پیرانشهر، 2 ایستگاه باراندوزچای و سروچای ارومیه با حدود 300 میلی متر و 276 میلی متر بیشترین بارش را به خود اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: سلماس با 267 میلی متر و سردشت با 251 میلی متر در رده های بعدی پربارش ترین ایستگاه های سنجش آب در استان قرار دارند.
دانشجو گفت: طبق آمار بارش در ایستگاه های 27 گانه استان، شهرستان های پلدشت و نقده به ترتیب با 88 و 110 میلی متر کمترین بارش بهاری را در سال جاری به خود اختصاص دادند.
وی افزود: میانگین بارش سال آبی جاری /از اول مهر تاکنون/ 407 میلی متر بوده که 44 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته و 26 درصد بیشتر از مدت مشابه میانگین درازمدت است.
به گزارش ایرنا، میانگین بارش سالیانه در آذربایجان غربی حدود 300 میلی متر است.
8137/3072

کلیدواژه ها :ارومیه
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking