۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۹

سمنان| هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان آغاز شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از آغاز هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در این استان خبر داد و گفت: تا امروز تعداد یک هزار نفر در استان سمنان پویش مجازی این جشنواره شرکت کرده و کلیپ‌های تصویری خود را ارسال کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سما کوش ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از مجموعه جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام است که از ششمین دوره برگزاری زیر نظر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می‌شود.

وی با اشاره به منابع معرفی‌شده برای این جشنواره گفت: دبیرخانه جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از میان آثار منتشرشده در 3 سال اخیر، 7 عنوان کتاب با موضوع سیره امام رضا علیه‌السلام را به‌عنوان منابع هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در سه رده سنی کودک، نوجوان و جوان و بزرگ‌سال و همچنین بخش خانوادگی معرفی کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش جوانان و بزرگ‌سالان، نوجوانان و کودکان برگزار می‌شود تصریح کرد: در بخش جوانان و بزرگ‌سالان که برای رده سنی 17 سال به بالا است کتاب‌های «مهر ولایت در آسمان ایران» نوشته آیت‌الله علی کریمی جهرمی، کتاب «ماه هشتم» نوشته مهدی غلامعلی و کتاب «به سپیدی یک رؤیا» نوشته فاطمه سلیمانی ازندریانی معرفی‌شده است.

سماکوش کتاب «مهمان خراسان» نوشته سعید بیابانکی و «مژده گل» نوشته محمود پوروهاب را کتاب‌های معرفی‌شده برای بخش کودکان عنوان کرد و گفت: بخش کودکان این جشنواره در رده سنی 4 تا 11 سال برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بخش نوجوانان و رده سنی 11 تا 17 سال نیز در این جشنواره می‌توانند حضورداشته باشند به کتاب‌های معرفی‌شده در این بخش نیز اشاره کرد و گفت: کتاب «کاش تو را می‌دیدم» و «مسافر هشتم» نوشته مژگان شیخی از کتاب‌های معرفی‌شده در این بخش است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان اضافه کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند پاسخنامه‌های خود را تا 31 تیرماه به یکی از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور تحویل دهند.

سماکوش به نحوه دریافت منابع و پرسشنامه‌های این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان برای شرکت در هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی می‌توانند برای دسترسی به منابع جشنواره به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنند و یا می‌توانند پرسشنامه و فایل pdf منابع هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی را از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور دریافت کنند.

وی اضافه کرد: داوری آثار هشتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی از 15 مردادماه امسال آغاز و آئین اختتامیه نیز در ایام دهه ولایت با حضور برگزیدگان برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها :سمنان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking