۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۱

آغاز فعالیت‌های تابستانی در مراکز فرهنگی‌هنری سمنان

آغاز فعالیت‌های تابستانی در مراکز فرهنگی‌هنری سمنان
مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان گفت : مربیان 24 مرکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری استان سمنان از خردادماه فعالیت‌های تابستانی خود را آغاز کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، مهدی جمال مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان از آغاز فعالیت‌های تابستانی مراکز فرهنگی‌هنری در سراسر استان خبر داد و گفت:: به‌دلیل استقبال خانواده‌ها و حضور پرشور کودکان و نوجوانان در کارگاه‌های فرهنگی، هنری، ادبی، اسلامی و علمی مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری، مربیان از اوایل خردادماه سال جاری علاوه بر نام‌نویسی اعضا در کارگاه‌ها، فعالیت‌های تابستانی خود را آغاز کردند.

وی با اشاره به کتابخانه‌های کانون پرورش فکری به‌عنوان عاملی مؤثر در افزایش خلاقیت کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: کانون پرورش فکری استان سمنان به‌منظور غنی‌سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۷ سال در ۱۶ مرکز فرهنگی‌هنری ثابت به برگزاری کارگاه‌های نقاشی، طراحی، سفال‌گری، نوشتن‌خلاق، خوش‌نویسی، چرتکه، پویانمایی، عکاسی، موسیقی، رباتیک، کامپیوتر (مقدماتی تا پیشرفته)، آی‌مث، ظریف‌بری با چوب، تئاتر ایده‌پرداز، قصه‌گویی، شعرخوانی، نمایش عروسکی، نمایش‌نامه‌نویسی، موسیقی، روخوانی کتاب، بازی و سرگرمی، تحقیق و پژوهش، گام به گام تا اندیشه، قرآن و احکام، آشنایی با حدیث، نجوم، کاردستی و... اقدام کرده‌است.

جمال خاطرنشان کرد: کارگاه‌های دوره‌ای در برخی از مراکز فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری استان براساس طرح درس ارائه‌شده توسط مربیان هر کارگاه، در ۱۲ جلسه برنامه‌ریزی شده و علاقمندان درصورت تمایل می‌توانند در فصل‌های بعدی در کارگاه‌ها شرکت کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان سمنان تأکید کرد: برای کودکان و نوجوانان مناطق محروم و روستا‌های تحت پوشش نیز برنامه‌ها و کارگاه‌های فرهنگی، هنری و ادبی در نظر گرفته شده و مربیان با حضور در روستا‌ها با هدف ایجاد نشاط اجتماعی و جذب و پایدارسازی اعضا به اجرای فعالیت خواهند پرداخت.

وی همچنین یادآور شد: مربی کتابخانه سیار شهری کانون پرورش فکری سمنان روز‌های یک‌شنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه هر هفته در مناطق کم‌برخوردار حضور یافته و برای مخاطبان کودک و نوجوان آن منطقه به اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری می‌پردازد.

انتهای پیام / گ

برای مناطق محروم و روستا‌های تحت پوشش نیز برنامه‌های فرهنگی درنظر گرفته شده است
کلیدواژه ها :سمنان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking