۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶

جام جهانی 2018؛

جواهر سلسائو امید اصلی برزیل

جواهر سلسائو امید اصلی برزیل
میلیاردها نگاه منتظر هستند تا ببینند نیمار به همراه سایر ستاره های برزیل چگونه در جام جهانی هنرنمایی می کنند.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ نیمار دا سیلوا سانتوس جونیور در 5 فوریه 1992 در شهر موگی داس کروزس، برزیل متولد شده. نیمار فوتبال خود را از 15 سالگی به عنوان فوتبالیست نیمه حرفه ای و از 17 سالگی فوتبالیست حرفه ای آغاز کرد.مار نام خود را از پدرش (نیمار داسیلوا سنیور) به ارث برده که پدرش نیز فوتبالیست بوده و به عنوان مشاور به پسرش کمک می کند.نیمار متاهل است و دارای یک فرزند پسر به نام داوی لوکا می باشد.نیمار در سال 1992، به همراه خانواده اش به سنت وینسنت، و برای بازی برای تیم جوانان سانتوس نقل مکان کرد. سپس، در سال 2003 توانست به تیم بزرگسالان سانتوس راه یافت و توانست در سن 15 سالگی با حقوق ماهینانه 10،000 رئال (واحد پول رایج در کشور برزیل) و در سن 16 سالگی 25،000 رئال (واحد پول رایج در کشور برزیل) دست بیابد تا خانواده خود را از نظر مالی تامین و کیفیت زندگی خود را بهبود یابد.

یمار در سن 17 سالگی با عقد قرارداد رسمی از سوی باشگاه فوتبال سانتوس برزیل به تیم اصلی این باشگاه راه یافت.نیمار اولین حضور حرفه ای خود را در 7 مارس 2009، علی رغم اینکه تنها 17 سال داشت ، در مقابل اوئست برای 30 دقیقه تجربه کرد و تیمش به پیروزی 2-1 رسید. نیمار در بازی دوم خود توانست اولین گل خود را برای سانتوس در مقابل باشگاه موگی میریم به ثمر برساند ، نیمار در فصل 2009-2010 لیگ برزیل موفق شد در 48 بازی 14 به ثمر برساند.

در سال 2010 باشگاه فوتبال چلسی انگلیس علاقه خود را به نیمار نشان داد با پیشنهاد 20 میلیون پوند به سانتوس خواهان حذب این مهاجم برزیلی شد و باشگاه سانتوس این پیشنهاد را رد کرد و اعلام کرد که نیمار فقط به سانتوس و بازی در برزیل فکر می کند، اگر چه نیمار در مصاحبه با روزنامه انگلیسی دیلی تلگراف بیان کرد ، از اینکه چلسی به من پیشنهاد حضور در لیگ برت انگلیس را داده واقعا خوشحالم و این رویای من است که روزی در اروپا فوتبال بازی کنم ولی در این لحظه بهترین تصمیم این است که در کشورم بازی کنم.

پله با تمجید از توانایی های نیمار گفت: او بازیکن بسیار خوبی است و می تواند در آینده به بازیکن بزرگی تبدیل شود. بازیکنی در حد و اندازه های کاکا، مسی و یا رونالدو، زیکو و پله. در این موضوع تردیدی ندارم و امیدوارم در آینده ی نزدیک به پتانسیل واقعی اش دست پیدا کند و به اسطوره ای در فوتبال جهان تبدیل شود.

نیمار در 18 مارس 2013 اعلام کرد حالا وقت آن رسیده که به رویای بازی در اروپا برای تیم های بزرگی مانند بارسلونا ، رئال مادرید و چلسی دست پیدا کنم و هیچ مشکلی برای ترک سانتوس ندارم و هر زمانی و هر باشگاهی بخوام می روم.

 

نیمار بعد از اینکه باشگاه های اروپای مانند رئال مادرید و چلسی پیشنهاد های دریافت کرد سرانجام در تاریخ 24 مه 2013 با عقد قرار داد 5 سال به مبلغ تقریبی 56 میلیون یورو به باشگاه فوتبال بارسلونا پیوست، این در صورتی بود که رئیس باشگاه رئال مادرید فلورنتینو پرز مبلغ 150 میلیون دلار به نیمار پیشنهاد داده بود. نیمار بعد از پیوست به بارسلونا در مصاحبه با شبکه اختصاصی باشگاه بارسلونا گفت: آرزو من بازی کردن در بارسلونا بود و همچنین بازی در کنار لیونل مسی ، ژاوی، اینیستا و دنی آلوز رویای من است،البته این رویا 4 سال بیشتر طول نکشید چرا که نیمار در یکی از پر سر وصدا ترین انتقالات تاریخ فوتبال در سال 2017 با مبلغی در حدود 232 میلیون یورو همه رکوردهای جابجایی در دنیای توپ گرد را به نام خودش ثبت کرد.

-جام کنفدراسیون ها 2013 برزیل

نیمار در جام کنفدراسیون ها که در کشور برزیل برگزار شد توانست به همراه تیمش در این دوره از مسابقات با پیروزی شیرین مقابل تیم ملی اسپانیا با نتیجه 3-0 به عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را بدست بیاورد . نیمار در این جام با به ثمر رساندن 4 گل جایزه بهترین بازیکن جام کنفدراسیون ها نیز لقب گرفت.

سوابق باشگاهی:

از 2009 تاکنون 199 بازی و 121 گل

نیمار در تیم های ملی پایه برزیل اعم از زیر 17 سال ( سه بازی یک گل ) زیر 20 سال ( 7 بازی و 9 گل ) و زیر 23 سال ( 7 بازی و 4 گل ) حضور یافته است.

برخی افتخارات فردی وباشگاهی او به این شرح است:

مرد سال 2011 آمریکای جنوبی-مدال نقره المپیک لندن-سه قهرمانی جام پائولیستا ( قهرمانی ایالت سائوپائولو )-

قهرمان جام حذفی برزیل 2010-قهرمان جام لیبرتادورس 2011-قهرمان سوپر جام آمریکای جنوبی 2012-قهرمان نوجوانان آمریکای جنوبی 2011-جایزه پوشکاش ( بهترین گل جهان ) 2011-تیم ملی-جایزه بهترن بازیکن بازیکن جام کنفدراسیون ها 2013 برزیل

به هر حال میلیارها نگاه منتظر هستند تا ببینند نیمار به همراه سایر ستاره های برزیل چگونه در جام جهانی هنر نمایی می کنند.آنها به دنبال رویاهای بزرگ و حتی کسب جام ششم در روسیه هستند.

منبع : برنا

پربازدیدترین امروز

website tracking