۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۵

انتظار فوتبالیست های رودانی برای زمین چمن/ ۴۰۰ میلیون تومان برای بازسازی اختصاص یافت

انتظار فوتبالیست های رودانی برای زمین چمن/ ۴۰۰ میلیون تومان برای بازسازی اختصاص یافت
بازسازی زمین چمن فوتبال مجموعه ورزشی شهید چمران رودان ی در اواخراردیبهشت ماه سال ۹۶ شروع شد، و تا الان یک سال از زمان شروع کار گذشته و هنوز هم به پایان نرسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  رودان نیوز؛ بازسازی زمین چمن فوتبال مجموعه ورزشی شهید چمران رودان یکی از اقدامات خوب مسئولان شهرستان بود که در اواخراردیبهشت ماه سال ۹۶ شروع شد، و تاکنون یک سال از زمان شروع کار گذشته و هنوز به پایان نرسیده این روند ممکن است تا سالها نیز ادامه پیدا کند.

شهرستان رودان دارای دو زمین چمن طبیعی و مصنوعی است، زمین چمن طبیعی مجموعه ورزشی شهید چمران که در حال حاضر بدلیل بازسازی غیرقابل استفاده است و زمین چمن مصنوعی شهر بیکاه هم میزبان برپایی رقابتهای لیگ های استانی و شهرستانی است.

وجود یک مدرسه فوتبال و قریب به یک هزار فوتبالیست سازمان یافته در این رشته هیجان انگیز ورزشی، گواه بر این مدعاست که ورزشکاران رودانی علاوه بر داشتن استعدادهای درخشان برای شکوفایی، نیازمند توسعه ابزارهای نوین ورزشی و توجه مخصوص مسئولان امر می باشند.

محمد حسین رافتی رییس اداره ورزش و جوانان رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز با اشاره به وضعیت بازسازی تنها زمین چمن شهرستان اظهار کرد: برای ترمیم زمین چمن مجموعه ورزشی چمران 200میلیون تومان اختصاص داده شد ولی در بررسی های کارشناسان ما، این زمین چمن قابل ترمیم نبود و باید بطور کامل بازسازی شود، با رایزنی ها با مدیرکل اداره ورزش جوانان استان، فرماندار وقت و نماینده مردم، 200 میلیون دیگر اختصاص داده شد و عملیات اجرایی از اواخر اردیبهشت ماه 96 آغاز شد.

رییس اداره ورزش و جوانان رودان با اشاره به طولانی بودن عملیات بهره برداری زمین چمن افزود: پیدا کردن خاک مناسب چمن زمانبر بود و سرانجام بعداز آزمایش هفت نقطه شهرستان، خاک مناسب این نوع چمن تایید شد در حال حاضر زمین آماده کاشت چمن است.

رافتی با بیان اینکه طبق نظر کارشناسان جهادکشاورزی کاشت چمن باید در دمای بین 18تا 20 درجه باشد ادامه داد: با توجه به گرمای شدید رودان، الان فصل مناسبی برای کاشت چمن نیست و این کار عملا به تعویق افتاده است.

وی تصریح کرد: از نیمه دوم مردادماه سال جاری کار کشت چمن آغاز خواهد شد و از زمان کاشت تا موقع بهره برداری 4 ماه زمان لازم است که زمین چمن آماده افتتاح شود.

رافتی با اشاره به حضور25 تیم فوتبال رودانی در لیگ استان اظهار کرد: 11تیم فوتبال در لیگ دسته یک، 12 تیم در دسته دو و یک تیم با نام "اتحاد" در لیگ برتر استان حضور دارند و مسابقات فوتبال در طول مدت بازسازی زمین چمن، در زمین چمن مصنوعی شهر بیکاه برگزار می شود و از نظر تامین زمین برای مسابقات مشکلی نداریم.

رییس اداره ورزش و جوانان رودان خاطرنشان کرد: به غیر از تیم های شاهین و آزادگان، بقیه تیم های فوتبال در شهرستان رودان مجوز فعالیت ندارند و آن ها در تهیه اسپانسر و درآمدزایی تیم با مشکلاتی مواجه هستند.

کلیدواژه ها :فوتبالیست
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking