۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۲

آیت الله موحدی کرمانی تشریح کرد؛

نقش امام خمینی(ره) در بیداری مردم و شکل گیری انقلاب در ایران/حفظ و بقاء انقلاب مهمتر از اصل آن است

نقش امام خمینی(ره) در بیداری مردم و شکل گیری انقلاب در ایران/حفظ و بقاء انقلاب مهمتر از اصل آن است
آیت الله موحدی کرمانی گفت:از اصل انقلاب مهمتر بقاء و حفظ آن است که باید دست مردم و مسئولین باشد که برای حفظ انقلاب باید روحیه تنفر و دشمنی با آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی حفظ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله محمد علی موحدی کرمانی نماینده مردم کرمان در مجلس چهارم خبرگان رهبری در گفتگو با راه آرمان؛ ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) اظهار کرد: اگر کسی بخواهد ارزش نهضت امام راحل را درک کند؛ باید وضعیت کشور را در زمانی که ایشان نهضت کردند بشناسد که کشور در آن زمان چه وضعی داشت.

وی با بیان اینکه در زمان سلطه پهلوی پسر جرأت نفس کشیدن از مردم گرفته شده بود، عنوان کرد:استکبار جهانی آمریکا و کشورهای مستکبر اروپایی شاه را تا دندان غرق اسلحه کرده و دستگاه های جاسوسی و اطلاعاتی قوی خود را در اختیار شاه قرار داده بودند.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: از این طریق شاه می توانست هر تحرکی که در سطح کشور به وجود می آمد را شناسایی و افراد را دستگیر، زندانی و به زیر شکنجه می برد.

نماینده مردم کرمان در مجلس چهارم خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه نباید ساواک را فراموش کنیم، ابراز کرد: ساواک در آن زمان، ساواک آمریکایی و اسرائیلی بود؛ علما، مبارزین، افرادی را که اعلامیه های امام به دست داشتند، کسانی را که فتوای امام را در مسجد می گفتند و ... را دستگیر و شکنجه می کردند.

وی با اشاره به اینکه مردم در آن دوران مأیوس و مرعوب شده بودند، گفت: مرحوم لاهوتی که در مسجد ما به منبر می رفت در این باره داستانی را از خود نقل کرد" روزی من را برای بازجویی به فضایی بردند که یک گوشه از این اتاق  فردی را بدون لباس بر تخت آهنی خوابانده بودند و زیر تخت تریموس روشن کرده بودند؛ بدن فرد می سوخت و بوی گوشت سوخته فضا را پر کرده بود".

آیت الله موحدی کرمانی بیان کرد: جوانان با اوضاع آن زمان دیگر امیدی نداشتند و می گفتند که اسلام برای نجات بشریت از چنگال ستمگر طرحی ندارد؛ بر همین اساس بسیاری از آن جوانان به مکاتب مارکسیستی و کمونیستی روی آوردند.

نماینده مردم کرمان در مجلس چهارم خبرگان رهبری تأکید کرد: در این شرایط امام خمینی (ره) به میدان آمدند و اسلام را معرفی و حقایق درخشانی که در قرآن کریم وجود داشت و مردم آنها را فراموش کرده بودند را تبیین کردند.

وی ادامه داد: امام راحل در بین مردم امید ایجاد و موضع اسلام در رابطه با سلطه استکبار را بیان کردند و همواره تأکید داشتند که نباید اجازه داد که مستکبرین در جهان هر غلطی را که خواستند انجام دهند.

آیت الله موحدی کرمانی علت سلطه استکبار را تن دادن مظلوم به ظلم ظالم دانست و گفت: شاه در آن زمان سلطه پیدا کرد چرا که مردم ساکت و ظلم پذیر شده بودند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اگر ملت ظلم پذیر باشد مجرم و در ظلم ظالم شریک هستند، اظهار کرد: امام راحل همواره بر قیام کردن و اعلام بیزاری نسبت به از شاه و آمریکا تأکید داشتند و می فرمودند که دشمنی تان را به شاه و آمریکا آشکار کنید چرا که قران وعده داده است و در مقابل ظالم و مستکبر بیایستید و با آنها بجنگید.

وی با بیان اینکه یک مرحله از جنگ تظاهراتی بود که در ابران اتفاق افتاده بود، عنوان کرد: با توجه به رهنمودهای امام راحل مردم قیام کردند و نترسیدند اگر چه کشتارهای شاه در سطح کشور بسیار زیاد بود اما مردم مصمم تر شدند و بالاخره به جایی رسید که مردم کشور در تمام استان ها، شهرستان ها و روستاها شعار مرگ بر شاه، آمریکا و اسرائیل را سر می دادند.

آیت الله موحدی کرمانی بیان کرد: شاه زمانی که دید کشور در اختیار امام خمینی(ره) است ترسید و فرار کرد و همچنین آمریکا نیز خطر را متوجه شد که نمی تواند هیچ غلطی در ایران انجام دهد که البته این برنامه ریزی توسط امام خمینی(ره) و به دست یاران وفادارشان،روحانیت مبارز، بازاریان، دانشجویان و ... انجام شد.

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه باید قدر این حرکت و نهضت را بدانیم، ابراز کرد: با فداکاری مردم انقلاب به پیروزی رسید و به دنبال آن حکومت، حکومت قرآن و اسلام شد و حکومت ولایت فقیه یعنی اسلام.

نماینده مردم کرمان در مجلس چهارم خبرگان رهبری اذعان کرد: امام خمینی(ره) همواره تأکید داشتند که از اصل انقلاب مهمتر بقاء و حفظ آن است که باید دست مردم و مسئولین باشد که برای حفظ انقلاب باید روحیه تنفر و دشمنی با آمریکا، اسرائیل و کشورهای اروپایی حفظ شود.

آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: مردم بدانند که آمریکا دشمن اسلام است و این دشمنی را باید حفظ کرد؛ از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست؛ وعده ها، لبخندها،نرمش ها،تبسم ها، دلسوزی های دشمن دروغ است؛ چرا که با این روش سعی بر فریب دادن مردم و مسئولین دارد.

وی با اشاره به لغو برجام توسط آمریکا تصریح کرد: این دولت تمامی وعده های خود را در برجام با پیمان شکنی زیر پا گذاشت؛ مسئولین باید متوجه باشند؛ به حمدالله بیانات مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران و مسئولین نظام همگان را بیدار کرده است.

آیت الله موحدی کرمانی در پایان با تأکید بر اینکه خداوند با عنایت به ما رهبری آگاه، دلسوز و پاک نصیبمان کرده است، خاطر نشان کرد: مسئولین دنبال رو امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری باشند و به اشارات و دلسوزی های رهبری توجه و به آنها عمل کنند.

منبع : دانا
website tracking