۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۲

فریاد شیخ عیسی قاسم فریاد علیه استکبارستیزی است

فریاد شیخ عیسی قاسم فریاد علیه استکبارستیزی است
مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه بیان کرد: فریاد شیخ عیسی قاسم، فریاد استکبار ستیزی است و این فریاد تمام عالمان بزرگ جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن زمانی، ظهر امروز در مراسم دومین سالگرد محاصره بیت شیخ عیسی قاسم در مجتمع امام خمینی(ره) عنوان کرد: این نشست به پاس مجاهدت‌های پیشوای آزاده بحرین، اعتراض به دومین سال حصر منزل و روستای ایشان و سالگرد حمله به منزل ایشان برگزار شده است.

وی افزود: فریاد اعتراض شیخ عیسی قاسم، فریاد علیه استکبار و طاغوت است؛ حاکمیت از آن خداست و مسلمانان به عدم اطاعت از طاغوت امر شده‌اند؛ برخی جوامع بشری بر حاکمیت انسان بر انسان معتقد هستند، اسلام این موضوع را قبول ندارد، زیرا بشر دانش اندکی دارد و قابلیت قانون گذاری مخصوص خالق انسان است که دانش بی نهایت دارد.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: خداوند، تنها حاکمیت الهی را مشروع می‌داند و کشورهای اسلامی نباید تحت قیمومیت کفر و استکبار باشند، برخی به دنبال عزت برای خود، از طریق قدرت استکباری هستند که این اشتباه است و باید از خداوند که منبع وصاحب عزت است، درخواست عزت کرد.

وی ادامه داد: آرمان قدرت های استکباری، استثمار کشورهای اسلامی است؛ حاکمیت کشور اسلامی باید مردم سالاری دینی و استکبارستیزی باشد و در کشور اسلامی کسی حق ندارد به صورت دیکتاتوری حکومت کند؛ فریاد شیخ عیسی قاسم، فریاد استکبار ستیزی و مردم سالاری دینی است و این فریاد تمام عالمان بزرگ جهان اسلام است.

زمانی اظهار کرد: گرچه رسالت تلاش برای ایجاد و تحقق حاکمیت الهی بر عهده همه مردم است ولی روحانیت در طول تاریخ، پرچمدار ظلم ستیزی و حاکمیت الهی بوده‌اند؛ در طول تاریخ قیام های بزرگی توسط عالمان بزرگ دینی مانند شهید مدرس، شهید سعیدی، شهید بهشتی، شهید مطهری و امام خمینی(ره) انجام شد و امروز پرچم استکبار ستیزی در بحرین بر دوش شیخ عیسی قاسم، عالم مجاهد قرار دارد.

وی با اشاره به مطالبات مردم بحرین، عنوان کرد: حاکمیت شریعت و قانون الهی، اجرای قانون اساسی، تامین حقوق شهروندی شیعیان بحرین، آزادی زندانیان مظلوم، رفع حصر شیخ عیسی قاسم و لغو حکم ظالمانه لغو تابعیت عالمان از مطالبات مردم بحرین است.

مسئول دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه‌های علمیه افزود: شیخ عیسی قاسم از ۴۰۰ سال قبل تاریخچه مشخص و روشنی دارند ولی آل خلیفه تاریخچه غیر بحرینی دارند و ده‌ها سال در قطر و کویت زندگی می‌کردند و بعد از بازگشت به بحرین، مدعی حکومت بر بحرینی ها شدند و اگر بناست لغو تابعیت انجام بگیرد، لغو تابعیت آل خلیفه باید صورت بگیرد.

وی با اشاره به حمایت‌های عربستان و آل سعود، از آل خلیفه اشاره کرد و گفت: دلیل حمایت آل سعود از آل خلیفه به سه دلیل، نسبت خانوادگی، پیروی از سیاست های آمریکا و آرمان‌های وهابیگری و ضد شیعه آل خلیفه است.


انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking