۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه «هفتم» و «دهم» در مدارس شاهد از اول تیر

آغاز ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه «هفتم» و «دهم» در مدارس شاهد از اول تیر
مدیرکل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: ثبت‌نام دانش‌آموزان ورودی متوسطه اول (پایه هفتم) و ورودی متوسطه دوم (پایه دهم)، مدارس شاهد از اول تیر به مدت 2 هفته در سیستم سجا (سامانه جامع مدارس شاهد) انجام می‌شود.

محمدحسین کفراشی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان ورودی متوسطه اول (پایه هفتم) و ورودی متوسطه دوم (پایه دهم)، اظهار داشت: از اول تیر به مدت 2 هفته سیستم سجا (سامانه جامع مدارس شاهد) باز بوده و ثبت‌نام دانش‌آموزان این پایه‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: ثبت‌نام در مدارس شاهد به خصوص برای ورودی‌های مقاطع بدون ثبت در سامانه سجا امکان‌پذیر نیست و باید حتماً خانواده‌ها دانش‌آموزان خود را در این سامانه ثبت‌نام کنند، امتیازات لازم  را کسب کرده و پذیرفته شوند و بعد این اسامی به سیستم ثبت‌نام سناد (سامانه ثبت‌نام دانش‌آموزان)  وارد خواهند شد.

کفراشی افزود: برای ثبت‌نام دانش‌آموزان میان‌پایه‌ نیز در حال برنامه‌ریزی هستیم تا ثبت‌نام آنها نیز از طریق سامانه سجا صورت گیرد و ثبت‌نام همه دانش‌آموزان چه آنهایی که ورودی پایه‌ها هستند و یا مربوط به میان پایه، به صورت منسجم از طریق سامانه انجام شود تا به خوبی رصد و مدیریت شود.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال گذشته یکی از افتخارات ما این بود که مسئولان بنیاد شهید و ایثارگران در جلسات متعدد بارها اعلام کردند که سال گذشته اولین سالی بود که هیچ اعتراضی درخصوص ثبت‌نام دانش‌آموزان از سوی خانواده‌های ایثارگران به بنیاد شهید صورت نگرفته است.

وی با اشاره به ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی یادآور شد: مقطع پیش‌دانشگاهی به عنوان میان‌پایه محسوب می‌شود و ثبت‌نام دانش‌آموزان براساس ظرفیت خالی مدرسه است.

کفراشی اضافه کرد: دانش‌آموزانی که در پایه سوم متوسطه هستند، به عنوان دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی محسوب شده و در مدارس پذیرفته می‌شوند و اگر ظرفیت خالی در این مدارس وجود داشته باشد، مدیران می‌توانند با حفظ اولویت دانش‌آموزان خانواده‌های ایثارگر، افرادی را جایگزین کنند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی گفت: فرصت ثبت‌نام وجود دارد؛ ثبت‌نام میان پایه‌ها از زمان پایان امتحانات است و حداقل باید یک ماه تا 45 روز از آن زمان گذشته باشد؛ چرا که نقل و انتقالات خانواده‌ها در تابستان انجام می‌شود و این جابجایی نیز برای دانش‌آموزان وجود دارد.

وی تصریح کرد: برای نمونه ایثارگری که از شهرستان به تهران می‌آید و در طرح شاهد است، باید ظرفیت لازم را برای دانش‌آموزش در مدارس شاهد و در نزدیک‌ترین محل زندگی‌اش ایجاد کنیم، یا در مدرسه‌ای هیچ دانش‌آموز ورودی و خروجی نداشته باشد یا به میزان خروجی دانش‌آموز، با حفظ اولویت ایثارگری افراد به مدرسه مراجعه کرده و درسیستم مدرسه ثبت‌نام می‌کنند که در پایان مرداد پس از بررسی لازم، دانش‌آموزان دارای اولویت‌های بالاتر را جایگزین دانش‌آموزان خروجی خود می‌کنند.

منبع : فارس
website tracking