۲۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۱

11سپتامبر؛ ازتروریسم سعودی تا پنهان کاری سیاسی- حمید اوضح

11سپتامبر؛ ازتروریسم سعودی تا پنهان کاری سیاسی- حمید اوضح
تهران – ایرنا- خرداد ماه امسال سازمان رسانه ای پلیتیکو درگزارشی، ازتصمیم عربستان برای انتشار مجموعه اسنادی موسوم به « اسناد 104 صفحه ای» میان اعضای کنگره آمریکا، پرده برداشت. رژیم سعودی که ادعا می کند درحوادث تروریستی 11سپتامبر2001 نقشی نداشته است، با این اقدام تناقض آمیز درصدد پنهان کردن چهره تروریسم دولتی خود وفراراز اتهامات مربوط به این حادثه تروریستی است.

عربستان سعودی دراین اسناد 104 صفحه ای مدعی شده است در زمینه «مراقبت های امنیتی سختگیرانه علیه گروه های تروریستی درجهان اقداماتی را انجام داده است؛ ادعایی از جنس ماهیت وهابی اندیش رژیم سعودی که براساس شواهد متقن موجود، نه تنها نادرست است، بلکه می توان از آن با عنوان «دروغ بزرگ» نام برد.
کمیته تحقیق وبررسی حملات تروریستی 11سپتامبر وابسته به کنگره آمریکا اخیرا حمایت مالی رژیم سعودی ازعاملان این حوادث را تایید کرد.
افزون برآن، «جان لیمان» فرمانده نیروی دریایی آمریکا درزمان ریاست جمهوری ریگان ونیز مشاور « جان مک کین» ازسیاستمداران جمهوری خواه آمریکا، به صراحت ازنقش عربستان درحوادث تروریستی 11 سپتامبر پرده برداشت.
انتشار اسناد فوق ازسوی عربستان، با هدف وادار ساختن کنگره آمریکا به پنهان کردن اسناد محرمانه موسوم به «28 صفحه» است؛ اسنادی که از نقش آشکار عربستان درحوادث 11 سپتامبر و حمایت این رژیم از تروریسم دولتی پرده برمی دارد.
این درحالی است که کنگره آمریکا ازسال 2001 تاکنون به دنبال تصویب رساندن قانونی برای طرح شکایت قضایی علیه سعودی ها بوده است.
حال سوال اساسی این است که چه دلایل پنهانی درپشت پرده این اقدام رژیم سعودی است.

*** ارتباط پنهان جمهوری خواهان با رهبران رژیم سعودی
عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان اخیرا برای جلوگیری ازمحکومیت این کشور در دادگاه های آمریکا به دست داشتن در حوادث 11 سپتامبر، تهدید کرد که عربستان سرمایه های خود را درآمریکا که بیش ازیکصد ملیارد دلار است ازاین کشور خارج خواهد کرد.این ادعای وزیر امور خارجه عربستان و تلاش برای محرمانه ماندن این اسناد، نشان از ارتباط پنهان جمهوری خواهان با رهبران رژیم سعودی دارد.
ارتباط سیاسی رهبران سعودی ورژیم صهیونیستی با جناح تندرو جمهوری خواهان درآمریکا به حدی است که اوباما درمصاحبه ای با مجله معتبر « آتلانتیک» رسما عربستان را کشوری فرصت طلب و راحت طلب دانست که ازواشنگتن انتظار دارد خود را وارد تنش های بی ارتباط با منافع ملی آمریکا کند.
ارتباط مالی رهبران رژیم سعودی با جناح تندرو جمهوری خواه درآمریکا نیز امری واضح ومبرهن است. اساسا رژیم بدوی ونا کارآمد عربستان نیاز دائمی به حمایت های سیاسی ومالی آمریکا دارد. یکی ازروش های ابراز این نیاز، تلاش برای جذب اعضای تندرو حزب جمهوری خواه در کنگره و تلاش برای نفوذ در ارکان تصمیم گیری آمریکا است.
در همین خصوص، «باب گراهام» رئیس سابق کمیسیون سرویس اطلاعاتی کنگره آمریکا که به گزارش محرمانه حوادث 11 سپتامبر نیز دسترسی داشته است، به صراحت تاکید کرد: با این که من موظفم که درباره این گزارش چیزی اعلام نکنم اما می توانم بگویم که 28 صفحه از این گزارش در مورد این مسأله است که چه کسی حامی مالی 11 سپتامبر بوده.سمت وسوی این گزارش، قویاً به سوی عربستان سعودی است.

*** حفظ جبهه سعودی – صهیونیستی در منطقه
حمایت سازماندهی شده عربستان وبطور مشخص رهبران فرقه وهابیت دراین کشور ونیز سازمان های خیریه عربستان برای مدیریت این حادثه تروریستی، حقیقتی است که نمی توان بدان اشاره نکرد.
نقش مشخص کنسولگری عربستان درلس آنجلس و نیز سفارت عربستان درواشنگتن درحمایت ازعاملان این حادثه تروریستی، در اسناد 28 صفحه ای موجود است.
افزون بر آن، در این اسناد 28 صفحه ای به حمایت رسمی ودولتی رژیم سعودی از دو نفر از عاملان این حوادث که در منطقه کالیفرنیای جنوبی اقامت داشتند، اشاره شده است.
اکنون و پس از شکست سنگین عربستان در یمن، تلاش برای پنهان کردن این اقدامات تروریستی ازسوی عربستان ،در جهت حفظ وجهه سیاسی خود در منطقه و نیز برای فرار از تضعیف جبهه سعودی – صهیونیستی در خاورمیانه است.

*** فریب افکار عمومی منطقه و جهان
درحال حاضر، افراطگرای وهابیت درعربستان ریشه دوانده و به تمام بخش های جامعه بدوی در این کشور سرایت کرده است. مبلغان و رهبران مذهبی این فرقه در این کشور با صرف هزینه های گزاف، میلیاردها دلار برای ترویج افکار ضاله و ضد بشری خود هزینه می کنند.
به همین دلیل است که رژیم سعودی مبتنی بر تعالیم ضدبشری وهابیت به دنبال فریب افکار عمومی و پنهان کردن نقش خود در حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریسم دولتی بویژه در ماجرای 11 سپتامبر است.
«باب کری» یکی از اعضای اصلی کمیته حقیقت یاب 11سپتامبر خطاب به دولتمردان این کشور گفت: ' شما نمی‌توانید به تروریست‌ها پول بدهید و بعد بگویید که اقدامات آنها ربطی به ما ندارد'. .
« کری» تصریح کرده است اسناد 28 صفحه ای باید منتشر شوند.
به هر روی، انتشار اسناد محرمانه 28 صفحه ای در آمریکا، به وضوح نشان خواهد داد که ادعای رژیم سعودی مبنی بر دست نداشتن در حوادث تروریستی 11 سپتامبر 2001 توهمی بیمارگونه است که ریشه در ترس این رژیم از سقوط اقتصادی سیاسی و نظامی دارد؛ امری که در آینده ای نزدیک به واقعیتی ملموس تبدیل خواهد شد.
خاورم**9377**1859

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking