۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۶

پرتابگر چکش ارومیه ای از بازی های آسیایی جا ماند

پرتابگر چکش ارومیه ای از بازی های آسیایی جا ماند
ارومیه- ایرنا- بانوی پرتابگر ملی پوش ارومیه ای با اشاره به آسیب دیدگی خود از ناحیه کمر گفت: به همین علت امکان حضور در بازی های آسیایی جاکارتا 2018 و لیگ طلایی ایران را از دست دادم.

پریناز ابراهیمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چند روز پیش در تمرینات، رکورد 52 متر و 20 سانتیمتری را ثبت کرده و در ادامه بر اثر فشار وزنه از ناحیه مهره های چهارم و پنجم دچار آسیب دیدگی و اسپاسم شدید کمر شدم.
وی بیان کرد: برای کسب سلامتی کامل و با تجویز پزشک معالج، مجبور به استراحت 2 ماهه و انجام نرمش های سبک هستم تا بتوانم همچون گذشته فشار تمرینات سخت و نفس گیر پرتاب را متحمل شوم.
وی اضافه کرد: با توجه به وضع موجود، امکان شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا را ندارم و پس از اتمام آسیب دیدگی، برای حضور در رقابت های 2019 قهرمانی آسیا آماده خواهم شد.
به گزارش ایرنا، پریناز ابراهیمی متولد سال 1374 شهر ارومیه و دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی رشته تربیت بدنی دانشگاه آزاد است که برای نخستین بار در سال 91 به اردوی تیم ملی پرتاب چکش بانوان دعوت شد.
این بانوی پرتابگر قهرمانی چندین دوره لیگ و قهرمانی ایران و مدال طلای بازی های کشورهای اسلامی را در کارنامه ورزشی خود دارد.
با توجه به آسیب دیدگی پریناز ابراهیمی هم اکنون میرکاوه موسوی، اکبر هلالی و فاطمه مهرآور سه پرتابگر چکش ارومیه ای هستند که برای انتخاب در قالب تیم ملی در راستای حضور در بازی های آسیایی جاکارتا 2018 با هم رقابت می کنند.
شاهین احمدی، سهند نوری و سوما اسماعیل سرخ نیز سه پرتابگر نوجوان و جوانی هستند که برای کسب سهمیه مسابقات قهرمانی جوانان آسیا که تیر ماه امسال به میزبانی ژاپن برگزار خواهد شد، آماده می شوند.
رقابت های انتخابی تیم ملی نوجوانان و جوانان نیز اوایل خرداد ماه در مجموعه ورزشی انقلاب تهران برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، شهر ارومیه از قطب های مهم پرتاب چکش ایران است و طی چهار دهه گذشته همواره رکورد این ماده ورزشی در اختیار قهرمانان این شهر بوده است.
میرصادق موسوی پدر میر کاوه موسوی نخستین رکورددار ایران و قهرمان پرتاب چکش ارتش های جهان (سیزم دهه 50) در این رشته است.
حمید هفت چشمه، میرصادق موسوی، قربان صلاحی، فرامرز افشاری، جعفر شکوری، میرکاوه موسوی، پریناز ابراهیمی، علی مرادی، شاهین احمدی و فاطمه مهرآور، سوما اسماعیل سرخ، اکبر هلالی و فرهاد ابراهیمی از قهرمانان و ملی پوشان استان آذربایجان غربی طی پنجاه سال گذشته هستند که موفق به کسب عناوین مهم کشوری، آسیایی و بین المللی شده اند.
میرکاوه موسوی از ورزشکاران ارومیه ای تنها ورزشکاری است که 2 بار در المپیک 2012 لندن و 2016 ریودوژانیرو حضور داشته است.
کاوه موسوی با پرتاب معادل 77 متر و 40 سانتیمتر در رقابت های بین المللی 2016 بلاروس ضمن کسب سهمیه بازی های المپیک ریودوژانیرو رکوردار این رشته در ایران است.
7156/2093

کلیدواژه ها :ارومیه خبر ورزشی
منبع : ایرنا
website tracking