۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۶

دو مدل اسموتی تابستانی ویژه با توت فرنگی

دو مدل اسموتی تابستانی ویژه با توت فرنگی
اسموتی توت فرنگی را می‌توانید با شیر یا بدون شیر درست کنید. برای درست کردن اسموتی توت فرنگی با شیر، ابتدا توت فرنگی‌ها را نصف کرده و برگ‌های سر آن را جدا کنید. توت فرنگی‌ها را در مخلوط کن ریخته و سپس شیر و یخ را به آن اضافه کنید.

سرویس سبک زندگی فردا:  اسموتی نوعی نوشیدنی است که از ترکیب و مخلوط کردن چند ماده‌ی ساده با یکدیگر تهیه می‌شود. به نقل از ستاره بدین معنی که اجزای یک میوه شکسته می‌شود و به حالت یک نوشیدنی در می‌آید؛ نوشیدنی که بافت دارد و آبکی نیست.

 

دو مدل اسموتی تابستانی ویژه با توت فرنگی

 

بافت میوه اندکی شکسته و نرم می‌شود، اما از بین نمی‌رود و از نوشیدنی حذف نمی‌شود؛ پس بدن برای هضم اسموتی نیاز به انجام عملیاتی دارد تا بتواند به صورت کامل این نوشیدنی را هضم کند. اما این تجزیه تحلیل شدید نیست و بدن فعالیت زیادی انجام نمی‌دهد. اسموتی در واقع نوعی نوشیدنی است که قابلیت تطبیق بیشتری دارد یعنی به راحتی می‌توان اجزای آن را تغییر داد و جابجا کرد و نسبت به آبمیوه تنوع پذیرتر است. برای تهیه انواع اسموتی از اسموتی کیوی و موز گرفته تا اسموتی انبه و اسموتی جعفری و لیمو، به راحتی می‌توان از گیاهان، سبزیجات، میوه‌ها، دانه‌ها، مغزها، ادویه‌ها و هر چیز دیگری استفاده کرد.


اسموتی توت فرنگی را می‌توانید با شیر یا بدون شیر درست کنید. برای درست کردن اسموتی توت فرنگی با شیر، ابتدا توت فرنگی‌ها را نصف کرده و برگ‌های سر آن را جدا کنید. توت فرنگی‌ها را در مخلوط کن ریخته و سپس شیر و یخ را به آن اضافه کنید.

مخلوط کن را به مدت ۶۰-۱۵ ثانیه روشن کنید تا مواد صاف و یکدست شوند. اگر شیرینی آن به مقدار کافی نبود، کمی شکر اضافه کرده و چند ثانیه دیگر مخلوط کن را روشن کنید. برای آموزش طرز تهیه اسموتی بدون شیر در ادامه با ما همراه باشید.


مقدار مواد اولیه برای تهیه اسموتی توت فرنگی برای ۱ نفر ارائه شده و زمان آماده سازی حدود ۱۰ دقیقه می‌باشد.


۱. طرز تهیه اسموتی توت فرنگی با شیر


مواد لازم


توت فرنگی ۱۰ عدد
یخ ۵ مکعب
شیر ۱/۲ فنجان (۱۲۵ میلی لیتر)
شکر یا عسل ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ گرم)
بستنی (اختیاری) ۳ اسکوپ

دستور تهیه:


سر توت فرنگی‌ها راگرفته و آن‌ها را خرد کنید تا راحت‌تر در مخلوط کن له شوند. اگرچه میزان توت فرنگی در دستور ارائه شده ۱۰ عدد است، ولی شما با توجه به سایز توت فرنگی‌ها می‌توانید مقدار آن را کمتر یا بیشتر درنظر بگیرید.

 

توت فرنگی‌های خرد شده را در مخلوط کن یا غذاساز بریزید.

 

شیر را به مخلوط کن اضافه کنید. شیر با چربی ۲% برای درست کردن یک اسموتی غلیظ مناسب است، ولی در صورت تمایل می‌توانید از شیر بدون چربی، شیر سویا یا شیر بادام هم استفاده کنید. اگر شیر در دسترس ندارید با استفاده از ماست شیرین هم می‌توانید یک اسموتی خوشمزه درست کنید.

 

یخ را به مخلوط کن اضافه کنید. برای درست کردن یک اسموتی خنک و غلیظ افزودن یخ ضروری است و اگر دوست دارید غلیظ‌تر شود، پس از آماده شدن نیز باید مقداری یخ به آن اضافه کنید.

 

مخلوط کن را روشن کنید. بسته به قدرت مخلوط کن و اندازه قطعات یخ، بین ۱۵ ثانیه تا ۱ دقیقه زمان لازم است تا مواد مخلوط شده و به صورت صاف و یکدست درآیند.

 

چند ثانیه بعد شکر را به مخلوط کن اضافه کنید. اگر توت فرنگی شما شیرین است نیازی به افزودن شکر نیست و در صورتی که تمایل داشته باشید از شیرینی طبیعی استفاده کنید می‌توانید عسل را به آن اضافه کنید. به هر حال میزان شیرینی اسموتی کاملا به ذائقه شما بستگی دارد، اسموتی را بچشید و اگر زیاد شیرین شده بود مقداری توت فرنگی یا شیر به آن اضافه کنید.

 

اسموتی را در لیوان بریزید.

 

یک عدد توت فرنگی را از وسط تا نیمه برش بزنید و مانند چتر روی لبه لیوان قرار دهید. بهتر است لیوانی که اسموتی را در آن می‌ریزید از قبل در فریزر قرار دهید تا سرد شود تا اسموتی در مجاورت هوا سریع، شل نشود.

اسموتی توت فرنگی

 

۲. طرز تهیه اسموتی توت فرنگی بدون شیر


مواد لازم


توت فرنگی ۱۰ عدد
یخ ۵ مکعب
آب یا آبمیوه ۱/۴ فنجان
شکر یا عسل ۱ قاشق غذاخوری (۱۵ گرم)

دستور تهیه:


سر توت فرنگی‌ها را گرفته و آن‌ها را خرد کنید.
توت فرنگی‌های خرد شده را به همراه آب یا آبمیوه در مخلوط کن بریزید. افزودن آب باعث می‌شود که اسموتی شما طعم و مزه توت فرنگی خالص را داشته باشد، ولی افزودن آب میوه‌هایی نظیر آناناس، سیب، انبه، انگور و... طعم پیچیده‌ای از میوه‌های مختلف به اسموتی خواهد داد.

 

شکر یا عسل را به مخلوط کن اضافه کنید. عسل بهترین شیرین کننده طبیعی است، ولی افزودن شکر یا عسل اختیاری است و اگر توت فرنگی شما شیرین باشد به شیرین کننده نیازی نیست. در هر حال شکر را یا عسل را کم کم اضافه کرده و اسموتی را بچشید تا شیرینی آن به میزان دلخواه برسد.

 

قطعات یخ را اضافه کنید. بهتر است قطعات یخ را خرد کنید تا راحت‌تر مخلوط شوند. همچنین برای اینکه مخلوط کن راحت‌تر و سریعتر یخ را خرد کند، بهتر است آن را در دو مرحله یا بیشتر (بسته به میزان یخ) اضافه کنید.

 

مخلوط کن را ابتدا روی درجه پایین روشن کنید تا یخ‌ها پودر شوند و سپس به تدریج درجه مخلوط کن را بیشتر کنید تا مواد کاملا با هم ترکیب شوند.
وقتی مواد کاملا صاف و یکدست شدند آن را در لیوان سرد بریزید و بلافاصله میل کنید.

 

اسموتی توت فرنگی یک نوع نوشیدنی خنک، خوشمزه و مناسب برای فصل تابستان است. این نوشیدنی گوارا را در منزل درست کنید و پیشنهادات و نظرات خود را در این زمینه به ما انتقال دهید.

منبع : فردا

پربازدیدترین امروز

website tracking