۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵

سامانه بارشی از همدان خارج می شود

سامانه بارشی از همدان خارج می شود
همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی روز پنجشنبه از این استان خارج می شود اما احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات همچنان وجود دارد.

محمدحسن باقری شکیب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بارش های رگباری و بهاری در چند روز گذشته مهمان استان بود و 24ساعت گذشته در همدان 12 و ملایر 18 میلی متر بارندگی گزارش شده است.
وی ادامه داد: آسمان استان همدان تا 24 ساعت آینده نیمه ابری، بعد از ظهر افزایش ابر، رگبار باران و در برخی نقاط رعد و برق و افزایش وزش باد پیش بینی می شود.
باقری شکیب اضافه کرد: دمای هوا امشب بین 2 تا سه درجه سانتیگراد کاهش می یابد اما روز پنجشنبه هوای نقاط مختلف استان گرمتر می شود.
وی اضافه کرد: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته پنج درجه سانتیگراد بالای صفر و بیشینه دمای این شهر 19 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
کارشناس هواشناسی همدان اظهار داشت: رزن با چهار درجه سانتیگراد بالای صفر خنک ترین و اسدآباد با 22 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه استان در 24 ساعت گذشته گزارش شد.
باقری شکیب گفت: بیشترین سرعت وزش باد در 24 ساعت گذشته مربوط به نهاوند با 54 کیلومتر بر ساعت گزارش شد و سرعت وزش باد در همدان به 36 کیلومتر بر ساعت رسید.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.
2087/2090

کلیدواژه ها :دما صفر دمای هوا
منبع : ایرنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking