۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۷

خرم‌آباد| عدالتخواهی و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رسالت تشکل‌های دانشجویی است

خرم‌آباد| عدالتخواهی و پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی رسالت تشکل‌های دانشجویی است
نماینده ولی فقیه در لرستان با تشریح مهم ترین وظایف تشکل‌های دانشجویی در شرایط کنونی گفت: امروز مهمترین وظیفه تشکل‌های دانشجویی این است که باید سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در برابر تحریم‌های دشمنان پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، آیت‌الله سید احمد میرعمادی عصر امروز در مجمع سالیانه  تشکل‌های اسلامی دانشجویی و فارغ التحصیلان لرستان اظهار داشت: آنچه برای بصیرت افزایی و آگاهی بخشی جامعه نیاز است معمولاً با کمک تشکل‌های دانشجویی امکان‌پذیر است.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران تجلی خلافت الهی است آنچه در اندیشه امام بزرگوار برای تشکیل جمهوری اسلامی در نظر بود این بود که خلافت الهی در زمین تحقق پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به اینکه مهم‌ترین ویژگی و شرط خلافت الهی در عصر غیبت دو چیز بوده است، عنوان کرد: بر اساس حدیث پیامبر مسئله فقه و عدالت این دو شرط هستند یعنی حاکم اسلامی که می‌خواهد بر مردم حکومت کند باید فقاهت لازم داشته و عادل باشد.

وی بیان کرد: خلافت مدنظر اسلام آن است که حاکم آگاه به اسلام و مبانی دین بوده و اسلام‌شناس باشد زیرا می‌خواهد بنام خدا حاکمیت کند و دوم ‌اینکه قانونی که بنا است اجرا شود باید قانون الهی باشد یعنی خلافت الهی قانون الهی و اسلامی می‌طلبد؛ این حاکم وقتی اسلام‌شناس باشد و قانون هم اسلامی باشد مجریان هم باید اسلامی باشند یعنی عادل باشند و اگر خلاف دستورات الهی عمل کنند نمی‌توانند مجری قانون الهی باشند و این امر همان مسئله‌ای است که انقلاب ایران بر این اساس شکل گرفت و ماهیت آن ماهیت دینی و بر محور ولایت‌فقیه است.

میرعمادی با تأکید بر اینکه امکان ندارد که ما بخواهیم به نام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی حکومتی بدون ولایت‌فقیه و عدالت داشته باشیم، تصریح کرد: بدون ولایت‌فقیه عدالت که اساسی‌ترین شرط خلافت الهی است این امر امکان‌پذیر نیست.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر اینکه روح نظام جمهوری اسلامی ایران ولایت‌فقیه است، خاطرنشان کرد: وجه تمایز نظام ما با نظام‌های دیگر دنیا همین مسئله است و در جمهوری اسلامی غیر از اهدافی که در نظام‌های دیگر دنبال می‌شود مسئله ولایت‌فقیه هم وجود دارد.

میرعمادی با بیان اینکه چون ولایت‌فقیه در قانون اساسی آمده پس ما آن را قبول داریم تفکر غلطی است، اظهار داشت: به دلیل اینکه مسئله ولایت‌فقیه جوهره نظام جمهوری اسلامی ایران است، از روز اول دشمنان ما با آن مخالفت داشتند و این در حالی است که امروز هم اساس نظام اسلامی ولایت‌فقیه است یعنی حاکمیت فقه و عدالت و مبارزه بزرگ با استکبار.

وی با اشاره به اینکه تشکل برخاسته از نظام باید استکبارستیز باشد، افزود: جریان‌های منافقین، لیبرالیسم، لائیک و حتی برخی که دین را جدا از سیاست می‌دانستند، همیشه با مسئله ولایت‌فقیه مخالف بودند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: امروز این نظامی که به‌عنوان نظام جمهوری اسلامی در ایران شکل‌گرفته به‌عنوان جهان اسلام نقش‌آفرینی می‌کند و می‌توانیم امروز اثبات کنیم که نظام مبتنی بر ولایت‌فقیه امروز بالنده بانشاط با طراوت و باقدرت در حال پیشرفت در جهان است که ماحصل 40 سال حاکمیت ولایت‌فقیه است.

وی با اشاره به اینکه کسانی که با جمهوری اسلامی مخالف بودند و افرادی که از آن‌ها پیروی می‌کردند امروز خوراک مار و مور شدند، بیان کرد: همه آن‌ها نابود شدند اما جمهوری اسلامی زنده است و امروز با این قدرت نقش‌آفرینی می‌کند.

میرعمادی با اشاره به خروج آمریکا از برجام، گفت: علت اساسی خروج آمریکا از برجام این است که آمریکا می‌خواهد جلوی نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی را بگیرد و بهانه آن حقوق بشر، دستاورد هسته‌ای، حقوق زنان، نبود آزادی و ... است ولی نتوانسته است این کار را انجام دهد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان خطاب به تشکل‌های دانشگاهی تصریح کرد: شما وظیفه‌دارید اول روحیه انقلابی را حفظ کنید چراکه فارغ‌التحصیلان و تشکل‌های دانشجویی باید انقلابی باشند و انقلاب باید در آن عجین شده باشد چراکه تشکلی که انقلابی نباشد ارزشی ندارد.

وی با اشاره به اینکه تکیه‌بر اصول و ارزش‌هایی اسلامی وظیفه دوم شما است، خاطرنشان کرد: تشکل‌ها باید این ارزش‌ها را حفظ ‌کنند و مبادا ارزش‌های اسلامی در جامعه کمرنگ شوند.

میرعمادی با اشاره به اینکه وظیفه سوم شما پیگیری گفتمان عدالت است، اظهار داشت: اساس انقلاب و حاکمیت برای عدالت بود و تشکل دانشجویی باید گفتمان عدالت را دنبال کند؛ چهارمین وظیفه مطالبه گری است چراکه خیلی از خواسته‌های انقلاب اسلامی روی زمین‌مانده است و چه کسی باید پیگیری و مطالبه کند؟ آن‌هایی که وابستگی خاصی ندارند و دل‌بسته نظام هستند باید مطالبه گری داشته باشند اما امروز ‌می‌بینم که مطالبه گری جود ندارد یا اگر وجود دارد انگ سیاسی می‌خورد و سرکوب می‌شود.

امام‌جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: وظیفه امروز شما در شرایط فعلی پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بوده و باید در برابر تحریم‌ها و توطئه و فشارهای اقتصادی دشمن باید روی آن کار شود.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking