۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۰

بسته فرهنگی میزان؛

از نیم بهاشدن بلیت سینماها در ماه مبارک رمضان تا صدور ۲۴۰ حکم و محرومیت در نمایشگاه کتاب

از نیم بهاشدن بلیت سینماها در ماه مبارک رمضان تا صدور ۲۴۰ حکم و محرومیت در نمایشگاه کتاب
بیست و چهارمین روز از اردیبهشت ماه 1397 با اخبار و حاشیه های متفاوتی در عرصه هنر و فرهنگ روبرو بود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به نیم بها شدن بلیت سینماها در اکران ماه رمضان و صدور 240 حکم و محرومیت در نمایشگاه کتاب اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، بیست و چهارمین روز از اردیبهشت ماه 1397 با اخبار و حاشیه های متفاوتی در عرصه فرهنگ و هنر روبرو بود که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به "نیم بها شدن بلیت سینماها در اکران ماه رمضان" و "صدور 240 حکم و محرومیت در نمایشگاه کتاب" اشاره کرد.

خودکشی سرباز امریکایی بر اثر افسردگی شدید/////////////////////سه شنبه
خودکشی سرباز امریکایی بر اثر افسردگی شدید

فیلم سینمایی "اولین اصلاح شده" داستان کشیشی محلی است که به درمان سربازانی که از جنگ برگشته اند می پردازد. یکی از سربازان بر اثر افسردگی شدید خودکشی کرده و کشیش برای آرامش خانواده وی دچار اتفاقاتی تازه می شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان،جدیدترین فیلم کارگردان مطرح هالیوودی "پل شرایدر" از جمعه همین هفته 18 می سال 2018 اکران بین المللی خود در سینماهای امریکای شمالی را آغاز خواهد کرد.

برای مشاهده ادامه این گزارش اینجا کلیک کنید. 

انقلاب اسلامی در فضای مجازی کار خود را کرده است/حضور بی‌سابقه زنان در عرصه ادبیات پس از انقلاب/////////یکشنبه
زنان نقش عمده‌ای در ادبیات انقلاب اسلامی ایران ایفا کرده‌اند/انقلاب اسلامی در فضای مجازی پیروز شده است

خبرگزاری میزان- نویسنده مجموعه "راز رشید" گفت: خوشبختانه تاریخچه انقلاب اسلامی در چهل سال اخیر نشان داده که زنان نقش عمده ای در ادبیات انقلاب اسلامی ایران ایفا کرده اند. در هیچ دوره تاریخی در ادبیات ایران حضور زنان چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی همپا و هم رده دوران چهل سال انقلاب اسلامی ایران نبوده است.

محمدرضا سنگری نویسنده، شاعر و پژوهشگر انقلابی کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص رواج استفاده از فضای مجازی در میان جوانان ایرانی گفت: برخی می گویند که فضای مجازی فضایی تاریک و سیاه است اما من معتقدم که انقلاب اسلامی ایران در زمینه فضای مجازی به شدت موفق بوده است.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 

شهرام عبدلی
برای ورود به سینما یا پول داشته باش یا فامیل/سرّ دلبران پرمخاطب خواهد بود

خبرگزاری میزان- بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون گفت: این روزها بازیگرانی که در نقشها حضور دارند عضوی از خانواده نسبی با سببی فیلمسازان هستند یعنی برای ورود به سینما و بازیگری یا پول داشته باشی یا فامیل کافی است.

شهرام عبدلی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره وضعیت بازیگری گفت: فضای تولیدات را روابط خانوادگی در بر گرفته است. بازیگرانی که در نقشها حضور دارند عضوی از خانواده نسبی با سببی فیلمسازان هستند یعنی برای ورود به سینما و بازیگری یا پول داشته باشی یا فامیل کافی است.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 

نمایشگاه کتاب تهران سال آینده هم در مصلی تهران برگزار میشود/صدور 240 حکم برای متخفلان نمایشگاه کتاب تهران
نمایشگاه کتاب تهران سال آینده هم در مصلی تهران برپا می‌شود/صدور ۲۴۰ حکم و محرومیت برای ناشران و غرفه‌داران متخلف

خبرگزاری میزان- معاون اجرایی نمایشگاه کتاب تهران گفت: اگر امکاناتی برای محل دائمی نمایشگاه کتاب فراهم شود ما استقبال می‌کنیم اما من با توجه به شرایط فعلی بعید می‌دانم چنین اتفاقی بیفتد و به همین خاطر نمایشگاه سال آینده نیز در مصلی امام خمینی (ره) برگزار خواهد شد.

یحیی دهقانی معاون اجرایی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، در خصوص کلیت برگزاری سی و یکمین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب گفت: برخلاف تصور ما که فکر می‌کردیم مشکلات فراوانی در قبال رفت و آمد و ترافیک داشته باشیم بسیار خوب و منظم برگزار شد. در مورد استقبال مردمی هم این دوره از نمایشگاه با افزایش 15 درصدی مخاطب روبرو بود.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 


بهناز جعفری: در سینمای ایران با سوء‌استفاده‌های جنسی روبرو نشده‌ام

خبرگزاری میزان- بهناز جعفری بازیگر سینما و تئاتر که در جشنواره فیلم کن حاضر شده بود در خصوص سوء استفاده های جنسی در سینمای جهان گفت: سوء استفاده جنسی از زنان تبدیل به پدیده ای جهانی شده اما من در خانه با آن مواجه نشده ام.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، بهناز جعفری بازیگر سینما و تئاتر که در جشنواره فیلم کن حاضر شده بود در خصوص سوء استفاده های جنسی در سینمای جهان گفت: سوء استفاده جنسی از زنان تبدیل به پدیده ای جهانی شده اما من در خانه با آن مواجه نشده ام.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 

نشست خبری نمایشگاه قرآن
فقهی‌زاده: نمایشگاه قرآن امسال به معنی واقعی بین‌المللی است/فعالان قرآنی هفت کشور جهان به ایران می‌آیند

خبرگزاری میزان- نشست خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با حضور معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، نشست خبری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم امروز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت ماه 97 با حضور معاون محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی رسانه برگزار شد.

برای مشاهده ادامه این گزارش اینجا کلیک کنید. 

گروه هوروش بند
برگزاری کنسرت گروه هوروش بند/طنین قطعه ازت خاطره دارم در شهرکرد

خبرگزاری میزان- کنسرت گروه هوروش بند روز دوشنبه 24 اردیبهشت ماه ساعت 18:00 و 21:00 در فرهنگسرای شهر کرد برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، گروه هوروش بند در جدیدترین کنسرت استانی خود در شهر کرد با حضور مخاطبان روی صحنه می رود.

برای مشاهده ادامه این گزارش اینجا کلیک کنید. 

اشرف زاده
خلق اثری درجه یک را برای برنامه جشن رمضان در نظر دارم/دوست دارم در کارهایم نوگرایی کنم

خبرگزاری میزان- خواننده موسیقی پاپ گفت: به دلیل حساسیت در کار و اینکه اثری درجه یک را برای مخاطب خلق کنم کمی زمان به آن اختصاص داده ام و متمرکز شده ام. من سبک و فرم خاص خودم را دارم، برایم مهم است که اثرم شنیدنی و قابل دفاع باشد و کاری برای رفع تکلیف نکرده باشم.

حجت اشرف زاده خواننده موسیقی پاپ در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری میزان درباره همکاری خود با برنامه جشن رمضان که در ماه مبارک رمضان امسال از شبکه 5 روی آنتن می رود گفت: با محمد قنبری تهیه کننده برنامه جشن رمضان درباره خواندن تیتراژ این برنامه صحبت کرده ام که تقریبا این همکاری قطعی است.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 

انتقام جویان گیشه سینمای جهان را به آتش کشیدند/فروش یک میلیارد دلاری در کمتر از یک هفته+عکس//////////////////پنجشنبه
اونجرز پرفروش‌ترین فیلم 2018 جهان شد/فروش نیم میلیارد دلاری انتقام جویان در هالیوود

خبرگزاری میزان- جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی "اونجرز 3 - جنگ ابدیت" برای سومین هفته متوالی منتشر شد.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، جدول فروش سینمای هالیوود موسوم به باکس آفیس با اعلام صدرنشینی فیلم سینمایی "اونجرز 3 - جنگ ابدیت" برای سومین هفته متوالی منتشر شد.

برای مشاهده ادامه این گزارش اینجا کلیک کنید. 

ماه رمضان خوبی‌ها و بدی‌هایم را مرور می‌کنم/بازیگری با زبان روزه سخت اما لذتبخش است//////////////////////دوشنبه
خوبی‌ها و بدی‌هایم را در ماه مبارک رمضان مرور می‌کنم/بازیگری با زبان روزه سخت اما لذتبخش است

خبرگزاری میزان- بازیگر سریال شهرزاد گفت: ماه رمضان مردم را همرنگ کرده و به هم نزدیک می‌کند. این ماه برای من زمان خوبی است تا خوبی و بدی‌هایم را به خودم یادآور شده و سعی در تذکیه شخصی داشته باشم.

پرویز فلاحی‌پور بازیگر سریال شهرزاد در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، در خصوص فعالیت‌های خود در سال 97 گفت: امسال پیشنهادات زیادی داشته‌ام اما ترجیح دادم فعلاً بازی در هیچ کاری را قبول نکنم. به مردم قول داده ام تا در آثار خوب بازی کنم و به همین دلیل امسال هنوز کاری را قبول نکرده ام.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 


بلیت نیم‌بها سینما در اکران ویژه ماه مبارک رمضان/تصمیمی برای پخش زنده جام جهانی در سینماها گرفته نشده است

خبرگزاری میزان- سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: بر اساس مصوبات این جلسه پس از بررسی طرح ویژه اکران در ماه مبارک رمضان قرار شد تا بلیت تمام سینماها پیش از افطار نیم‌بها باشد و پس از افطار به صورت کامل‌بها به فروش برسد.

غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، درخصوص نتیجه جلسه امروز شورای صنفی نمایش گفت: بر اساس مصوبات این جلسه پس از بررسی طرح ویژه اکران در ماه مبارک رمضان قرار شد تا بلیت تمام سینماها پیش از افطار نیم‌بها باشد و پس از افطار به صورت کامل‌بها به فروش برسد.

برای مشاهده ادامه این گفت و گو اینجا کلیک کنید. 

کوبار
کوبار؛ سریالی در جهت ترویج ساده زیستی/وقتی نوجوانان روستایی با عشق به تحصیل می‌نگرند

خبرگزاری میزان- قصه تحصیل در سریال کوبار مخاطبان را یاد سریال نوستالژیک بچه های مدرسه همت می اندازد که در بخش دیگری از منطقه شمال یعنی اشکورات رودسر تولید شده بود که مدرسه، خوابگاه و شرایط و ضوابط حاکم بر آن در سریال برای مخاطب به تصویر کشیده شده بود.

به گزارش خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، "کوبار" سریالی است که این شبها از شبکه دو سیما روی آنتن می رود. این سریال موضوع زندگی مردم گیلان در کوهستانهای دیلمان است و از داستانهای متعدد که محوریت آن را چند شخصیت از جمله ستار امیدوار با بازی ارمیا قاسمی برعهده دارد تشکیل شده است.

برای مشاهده ادامه این نقد اینجا کلیک کنید. 

 

منبع : میزان
website tracking