۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۹

رئیس پارلمان صربستان همکاری های پارلمانی با ایران را مهم توصیف کرد

رئیس پارلمان صربستان همکاری های پارلمانی با ایران را مهم توصیف کرد
بلگراد- ایرنا- رئیس پارلمان صربستان روز چهارشنبه در نشستی با سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلگراد با دریافت پیام تبریک از علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای انتخاب مجدد وی در این سمت، همکاری های پارلمانی بین دو کشور را حائز اهمیت دانست.

به گزارش ایرنا، «مایا گویکوویچ» و «مجید فهیم پور» در این دیدار همکاری های پارلمانی بین صربستان و ایران را برای توسعه همکاری های دو جانبه در دیگر زمینه ها مهم و تاثیر گذار خواندند و در این راستا سفر مقامات دو کشور را مهم ارزیابی کردند.
گویکوویچ سیاست اصولی صربستان را پیوستن به اتحادیه اروپا خواند و گفت که بلگراد دوستان قدیمی خود از جمله ایران را فراموش نمی کند.
وی در این دیدار ضمن تشکر از دریافت پیام تبریک علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ایران برای انتخاب مجدد وی در سمت رئیس مجلس صربستان، گفت که وی نیز پیام کتبی را به دکتر لاریجانی برای انتخاب مجدد در این سمت ارسال کرده است.
رئیس مجلس صربستان همچنین با ابراز علاقمندی برای دیدار آقای لاریجانی از صربستان در زمان مناسب در پاسخ به سفر وی در سال گذشته به تهران گفت که همکاری های پارلمانی بین دو کشور اهمیت زیادی دارد که می تواند بر روابط و همکاری های دو جانبه تاثیر مثبت بگذارد.
وی به سفر سال گذشته خود به ایران که از طرف مقامات بلندپایه کشورمان مورد استقبال قرار گرفت اشاره کرد و افزود که در سفر رئیس مجلس شورای اسلامی ایران به صربستان دیدارهایی با رئیس جمهوری، نخست وزیری و وزیر امور خارجه این کشور برنامه ریزی خواهد شد.
گویکوویچ همچنین ضمن ارائه توضیحاتی درباره جلسات پارلمانی و نهادهای مربوط در این کشور از تشکیل گروه دوستی پارلمانی صربستان و ایران طی هفته های آینده خبر داد و ضمن پیشنهاد خواهر خواندگی بین شهر نووی ساد صربستان با یکی از شهرهای ایران گفت که شهر نووی ساد به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برای سال 2021 انتخاب شده است.
وی به همکاری های کشاورزی و گردشگری بسیار خوب بین صربستان و ایران از جمله با شهر نووی ساد اشاره کرد و گفت که امکانات گسترده ای بین ایران و صربستان برای همکاری در زمینه های مختلف بخصوص کشاورزی و گردشگری وجود دارد.
مجید فهیم پور سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در این نشست، رئیس مجلس صربستان را در جریان آخرین تحولات کشورمان قرار داد و ضمن تاکید بر اهمیت همکاری های پارلمانی بین دو کشور سفر دکتر لاریجانی به صربستان را در پاسخ به سفر ئیس مجلس صربستان به تهران در راستای گسترش همکاری های پارلمانی مهم توصیف کرد.
وی همچنین سفر گروه های پارلمانی، رئیسان کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی ایران و صربستان را برای ارتقای همکاری و روابط دو کشور حائز اهمیت خواند.
سفیر کشورمان در ادامه به سیر صعودی همکاری های دو کشور بخصوص در زمینه های کشاورزی و گردشگری اشاره کرد.
اروپام**436** 3404

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking