۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۹

رئیس پارک علم و فناوری فارس:

شرکت های دانش بنیان آماده تامین نیازهای دستگاه های اجرایی هستند

شرکت های دانش بنیان آماده تامین نیازهای دستگاه های اجرایی هستند
شیراز- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری فارس گفت: شرکت های دانش بنیان آماده پاسخگویی و تامین نیازهای دستگاه های اجرایی این استان هستند.

به گزارش ایرنا فرید مُر، یکشنبه در نشست‌ شورای اداری استان فارس در شیراز افزود: در این زمینه لازم است که دستگاه های اجرایی نیازهای خود را به ما اطلاع دهند تا ما به آنها بگوییم که کدام شرکت ها می توانند نیاز آنها را تامین کنند.
وی بیان کرد: در پایان سال 96 تخصیص ها بسیار کاهش یافت و شرکت هایی که با دستگاه های اجرایی کار می کردند نمی توانستند مطالبات خود را دریافت کنند.
او افزود: به همین سبب تقاضای ما از دستگاه های اجرایی این است که پرداخت مطالبات شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری و همچنین شرکت های دانش بنیان استان فارس را در اولویت قرار دهند تا آنها بتوانند فعالیت خود را ادامه دهند.
مُر اظهار داشت: پارک علم و فناوری فارس از ظرفیت ها و توانمندی های بسیاری برخوردار است که برای تقویت این توانمندی ها نیازمند همکاری دستگاه های اجرایی هستیم.
رئیس پارک علوم و فناوری فارس ادامه داد: هم اینک در شهرستان های آباده، استهبان، اقلید، فسا، قیر و کارزین، جهرم و نی ریز مرکز رشد پارک علم و فناوری راه اندازی شده و در صورت فراهم شدن شرایط، شاهد راه اندازی این مرکز در دیگر شهرستان های استان نیز خواهیم بود.

** راه اندازی بی رویه مراکز آموزش عالی موجب نگرانی است
رئیس بنیاد نخبگان فارس هم در این نشست، ضمن انتقاد از راه اندازی بی رویه مراکز آموزش عالی در استان ظرف سال های گذشته، گفت: هم اینک 183 مرکز آموزش عالی در این استان وجود دارد که این نگران کننده است.
حبیب شریف افزود: اگر بسیار خوشبینانه به این مراکز بنگریم مراکز نسل اول هستند در حالی که می دانیم این مراکز حتی آموزش محور هم نیستند زیرا 2 دانشگاه مطرح شیراز و علوم پزشکی این شهر بتازگی دارند از دانشگاه های نسل دوم به نسل سوم تبدیل می شوند.
وی ادامه داد: باید با مسئولان و کسانی که به دنبال راه اندازی این مراکز در شهرستان های خود هستند صحبت کرد و به آنها گفت راه اندازی این مراکز خدمت نیست.
شریف اظهار کرد: هم اینک پنج میلیون جوان بیکار مهندس در کشور وجود دارند و این جوانان بیکار خروجی های همین مراکز آموزش عالی هستند.
وی گفت: اگر همین الان نسبت به تعطیلی یا ادغام این مراکز اقدام کنیم باز هم نفع کرده ایم و جلو ضرر را از هرکجا بگیریم به نفع همگان است.
6122 /6118

کلیدواژه ها :فارس
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking