۲۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹

پیکرهای 6 شهید مدافع حرم در قم به خاک سپرده شدند

پیکرهای 6 شهید مدافع حرم در قم به خاک سپرده شدند
قم- ایرنا - پیکرهای پاک 6 تن از شهیدان مدافع حرم حضرت زینب(س) عصر چهارشنبه با حضور قشرهای مختلف مردم در قم تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش ایرنا، پیکر طلبه بسیجی احمد مکیان و شهیدان قربان حسنی، حیدر شعبانی و صادق واحدی از لشکر فاطمیون و سید اقبال و امجد حسین از تیپ زینبیون که بتازگی در جریان نبرد با تکفیری ها در سوریه به شهادت رسیده بودند، پس از آئین ترتیل خوانی قرآن در حرم حضرت معصومه(س) و همچنین اقامه نماز میت بوسیله حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) از این مکان مقدس تا چهار راه شهدای قم تشییع و برای دفن در قطعه 31 بهشت معصومه به این آرامستان انتقال داده شدند.
مشایعت کنندگان پیکرهای این شهدا در حالی که بر سر و سینه می زند، با فریادهای مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود جنایت های عوامل و مزدوران استکبار جهانی در کشورهای منطقه را به شدت محکوم کردند.
شهید احمد مکیان یکی از روحانیان و ورزشکاران شهرک شهید طالقانی بندر ماهشهر در استان خوزستان بود.
در حالی که قطعه 31 آرامستان بهشت معصومه قم مختص شهدای مدافع حرم افغانی و پاکستانی است، این شهید بر طبق وصیتی که کرده بود، به عنوان نخستین شهید مدافع حرم ایرانی به جای دفن در گلزار شهدای علی بن جعفر(ع) در کنار سایر همرزمان شهیدش در بهشت معصومه به خاک سپرده شد.
/7403 / 1175/

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking